Valerian a město tisíce planet (2017)

Tak krásná podívaná, tak velkolepý, až pohádkový příběh, tak odvážná, promyšlená a chytrá sci-fi výprava, tak slizké herecké obsazení a taková filmová zbytečnost se jen tak nevidí. A už nikdy vidět nemusí. A přitom to muselo stát peněz, že jo...

Liga spravedlnosti (2017)

Přechod ze světa Marvel ( od 5 do 12 let ) do DC Universum ( od 12 do 666 let ), je stejný pocit, jako když si po koncertě Justina Biebra skočíte do kotle Slipknot. Všude je energie a každá nota, úder, vše dává smysl. Ale není to pro každého. Snad ani nemá být. Justice League se pro mě stává srdcová záležitost. Dílku nejvíce pak ublíží právě pisálci v tričku mocných Marveláků, kteří nebudou schopni pochopit, že je zde něco většího a mocnějšího. DC Universum je střízlivé pojetí komiksové zábavy pro plátna kin pro ty, co si již nevymačkávají beďary. Tací však nejsou tou hybnou a kupní silou a proto je Justice League možná labutí píseň pro odvětví komiksových filmů pro nevygumované multikulti puberťáky. Odvětví, které se ani pořádně nerozjelo. Ale to ani Pantera a přesto je dodnes kultem ;)

Dunkerk (2017) odpad!

Zatím co Hanz Zimmer pro film vykradl a zjednodušil sám sebe za aplausu všech, včetně hluchoněmých. Tak Christopher Nolan přichází s dílem, kde jasně definuje zlo a dobro, hrdinství a peklo. A to z naprosto směšné historické události, kde západní velmoci pouze sklidili, co zaseli. Smutnější faktem zůstává, že vojáci, kteří unikli ze spárů Německých maniaků, byli za pár let posláni zpět, aby byli roztříleni na takle malinké kousky v Normandii. Rozkazem těch samých, co je tak obětavě a dramaticky zachraňují v Dunkerku. Válka je zlo a zlo plodí jen zlo. Horší jsou však umělci a maniaci, kteří v tom hledají smysl, nedej bože hrdinství a poselství.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Tarzan ve stylu Batman začíná nebo Muž z oceli? A proč vlastně ne? Není snad vlasatý mužík z džungle a jeho prastarý příběh takovou legendou, která dala vzniku současných komiksových hrdinů? Jeho dobrodružství muselo děti své doby fascinovat stejně tak jako ty dnešní svět Marvelu a DC. Škoda neúspěchu a nepochopení filmu, pokračování zřejmě se nedočkáme.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017) odpad!

Babylon A.D. (2008), Riddick (2013) a Poslední lovec čarodějnic (2014) mě přesvědčili, že Vin ještě má co nabídnout a může být skvělou alternativou k současnému komiksovému plevelu. xXx: Návrat Xandera Cage nám ukázal, že Vin umí zahrát také úplného kreténa v naprosto kreténském filmu, který je takto natočen účelově. Ukažte mi kreténa, který si tento film pustí dvakrát za rok a dá tomu nálepku kult.

T2 Trainspotting (2017)

Bezesporu zbytečný film i podívaná stejně jako byl původní T zbytečné varování před fetem. Takto dopadne vize v neúprosném kapitalismu, kdy vedle silných art záběrech, smysluplných úvah a nastupující krize věku maloměstských smažek, nastupuje komerce, spoty, reklamy a příběhová zápletka se vejde na obdelníček hajzlpapíru. Film mohl dopadnout podstatně hůře, to je fakt. Fakt stejný, jakože je to úplně zbytečný nostalgický škvár. ps: ale pár záběrů nemělo chybu, však Danny Boyle je borec!

Zakladatel (2016)

Brilantní zpracování příběhu, kterým nás herci provedou přirozeně, osobně a s lehkostí. Ačkoliv téma hambugerů nemusí být pro všechny a rozhodně si u toho nepřejeme dobrou chuť, dozvíme se co vlastně znamená Americký sen.

LEGO® Batman film (2017)

Během šílených batlego šíleností, co na nás batfilm chrlí, tvůrci přesně ví, kdy batrychlost příběhu zpomalit, aby divák neztratil nit a věděl o co sakra jde ikdyž dětem sníží batIQ. Dialog batmana s jokerem je geniální stejně jako následující fórky. Všem bylo jasné, že ať film dopadne jakkoliv, pokračování se nedočká. Tak to do nás napumpovali v půlminutových batsekvencích, až nám explodujou batmozky! Ať se vám batdílo líbilo či batne, vzpomínka vždy vykouzlí úsměv a já více nečekal. Batděkuji*

Logan: Wolverine (2017)

Vlastní dějová linka Wolverine se vlastně nikdy moc nerozjela a pod rouškou popcornu s drápy jen dusila potenciál. Pak přijde finální Logan, který svým brilantním a aktuálně nevšedním ztvárněním způsobí u diváka něco úžasného. Má atmosféru, energii a motivaci. A s titulky přijde šlus, ende, konec. Samotný film je bez pochyb skvělé dílo, které v ruku v ruce X-Men: Days of Future Past ukazují, jak mohli X-Meni tvořit filmové dějiny. Kompletní série však nedrží, nelepí a je plná rozpaků, jak za léta bylo s X zacházeno s nedomyšleností a bez dotaženého konceptu. Logan pak vedle svých příbuzných vyzní jako mistrovské dílo, což je pak ale smutné jak mohla vypadat celá série a nastupující Deadpool, ač skvělý bude jen legrace v kostýmu.

Vetřelec: Covenant (2017)

Stejně jakou fanoušci Terminátora, jež touží po rozvinutí flashbecků z budoucnosti a místo toho dostali rezavého Arnyho a Sarah mu říká dědo. Tak naprosto stejně byli vyslyšeni fanoušci Aliena, kteří opět touží po akci s Colonial Marines. tedy VŮBEC! Místo toho se nám dostalo epické podívané a velkolepých myšlenek, které bych přijmul, ale rozhodně né u Aliena! Který koneckonců byl ve filmu asi 4 minuty. Smutné.