Stranger Things (2016) (seriál)

Mlha & E.T. & Vetřelec & Věc & Stůj při mně... možná i Akira? Temná atmosféra, dětští hrdinové, osmdesátková muzika a David Harbour zatím ve své nejlepší roli. Nová klasika je na světě. ANO, nic nového to nepřináší (všechno jsme už viděli někde jinde) a dost to hraje na nostalgickou vlnu - ale i tak je to bez výtky nejlepší seriál roku 2016.

Symptom Pandorum (2009)

Zdejší negativní komentáře upřímně nechápu (díky nim jsem se tomuto filmu taky dost dlouho vyhýbal). Udělal jsem si statistiku sci-fi filmů za posledních 10 let (2007 - 2016), které stály za to a zůstalo mi z toho 40 slušných filmů. Tzn. 4 na 1 rok! Takže si vážím každého podobného projektu jako je Symptom Pandorum. 1) Sunshine 2) Šílený Max: Zběsilá cesta 3) District 9 4) Europa Report 5) Soudný den 6) Na hraně zítřka 7) Avatar 8) Marťan 9) X-Men: První třída 10) Ex Machina 11) Hardcore Henry 12) Dredd 13) Avengers 14) Star Trek 15) Star Wars: Síla se probouzí 16) Monstrum 17) Iron Man 18) Enderova hra 19) Interstellar 20) Strážci - Watchmen 21) Počátek 22) Atlas mraků 23) Prometheus 24) Rallye smrti 25) Hunger Games 26) Gravitace 27) Já, legenda 28) Zrození Planety opic 29) Riddick 30) Kronika 31) Robocop 32) Útěk z MS-1 33) Nevědomí 34) Příchozí 35) The Signal 36) Deadpool 37) 28 týdnů poté 38) Dárce 39) Elysium 40) The Divide.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Má to hlavu a patu, hezky se na to kouká, postavy jsou sympatické, ale za srdce mě to nechytlo (přece jen s tímhle člověk 10 let nevyrůstal). Prostě pěkné, dobové, urban fantasy, na které druhý den zapomenete. A zjištění, že Rowlingová umí napsat slušný příběh, když se nemusí zuby-nehty držet sedmisetstránkové předlohy.

Kimi no na wa. (2016)

Nový film Makoto Šinkaje a bezmyšlenková pětihvězdičková smršť. 5 cm/s mělo skvělou animaci a příjemnou stopáž. Children Who Chase Lost Voices bylo nudné a Zahrada slov zbytečná. Your Name je ubulené, sentimentální, bez dobrých nápadů, bez humoru (ze záměny pohlaví se dalo vytřískat strašně moc) a plné "dějových songů" které tomu mají snad dát zdání dynamičnosti (nedaří se). Ale to nevadí, místní otaku komunita je z toho vystříkaná.

Imperium (2016)

Jeden z těch filmů na který se díváte jen proto, že tam hraje jeden známý herec.

Matky na tahu (2016)

Taková ta tuctová americká komedie, která je sice celá o ženských/matkách, ale jde na tom strašně vidět, že to dělali chlapi. A samozřejmě nesmí chybět morální poučení (když se budete chovat mírně nezodpovědně a neortodoxně, pak to bude sice ze začátku sranda, ale nakonec to s vámi stejně špatně dopadne. Tak buď hodní!)

Anthropoid (2016)

Nevěřil jsem, že to někdy řeknu... těším se, až to bude s českým dabingem.

Toni Erdmann (2016)

Klasická nudná evropská artovka říznutá (místy absurdní) komedií.

Doktor Strange (2016)

(+) Cumberbatch, humor, efekty. (-) Megalomanie, schématičnost, nelogičnost. Prostě klasický blockbuster od Marvelu.