Úsvit planety opic (2014)

Wow!! Tak to bylo něco.. Lituju toho že jsem nestihl kino. Už když jsem shlédl prvně Zrození Planety Opic, netrpělivě jsem čekal na pokračování, a s každou novinkou mě to lákalo víc a víc. Většina filmů- dalo by se říct.. pokračování je o dost slabších. (Až na vyjimky - Terminator 2, Vetřelci..) Ale tímto bych se neřídil. Neříkám že je lepší ani horší, ale rozmanitější. Hlubší, napínavější, citlivější,.. a příběh má koneckonců už spád, přímo tam, kde vlastně začíná první pořádný boj - Lidská rasa VS. Lidoop . Po první půlce jsem měl zaťatý zuby a přál si , aby nepřišlo to co vlastně nevyhnutelně přijít musí... Prostředí Post-Apo , je moc zajímavě udělané (Krajina, les, město, vesnice). Triky jsou prostě skvělé. Hudba podmanivá a udržuje hladinu adrenalinu naplno v nosných dávkávkách a hlavně při dramatických momentech. Herecké výkony nadprůměrné. A hlas Caesara mi zvoní hluboko v uších, až z toho mám husí kůži. Sečteno-Podtrženo - Nakopaný Blockbuster, kterému nechybý originální scénář,krásná hudba,skvélé prostředí,digitální efekty a boj za lidskost. Dojemné, Napínavé, Strhující.. 95% - 5/5*

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Upíři, Vlkodlaci, Čarodějnice, Polymorfové, Panterodlaci, Gayové, Lesbičky, všichni to dělaj se všema.. Musím uznat ,že je to zabavný seriál a nenudí. Oproti teen serialu pro 13letý holčičky , jako jsou - Upíří deníky , je True Blood naprosto bez omezení - Sex, Nahota, Vnitřnosti, Perverze, Násilí, Vraždy, snad všechny Sprosté Slova co znáte, Incest, Sodomie a další.. Bohužel to má i stinnou stránku, a tou jsou postavy , které se často chovají nelogicky a až moc hloupě, takže máte chuť jim v tu chvíli nafackovat , jako např. Hlavní představitelka Sokie, která neustále ječí, dělá scény, hraje si na chudinku, něco jí vadí, zachraňuje svého Billa , (který je mimochodem upír a umí se ochránit přece sám , takže vás občas vytočí když neuslyšíte pouze jednou větu "Musím zachránit Billa!!") a je neustále nespokojená.. Další je Tara (Bubu) alias mistryně světa v klepání brady, která dostala zlatou na olympiádě, za nejvíce ubrečenou ženu planety. Tak a teď ty plusy.. Což patří nejlepší postavě - Alexander Skarsgård* ,který podle mě drží celý seriál v chodu a Kristin Bauer van straten (Super Narcistní upírka) , hodně jsem si oblíbil i Ryana Kwantena, jako bráchu Sokie a mladou upírku Deborah ann Woll. 1.Serie 75% 2.Serie 70% 3.Serie 65% 4.Serie 80% 5.Serie 65% 6.Serie 75%

Frances (1982)

Silnej zážitek, tento film. Mám z něj momentálně velkou depku.. Zanechal ve mě smutek, víc než nějaký doják.. Asi proto, že je to opravdový příběh co se stal. Život dá.. Život bere.. Frances ho nejen vzal , ale ještě jí umučil a nechal pohozenou v koutě , samotnou, bez naděje , štěstí , nebo lásky.. Konec mě vzal dech, že jsem ještě dál koukal do černé obrazovky , jako po ráně bleskem. 90%

Šéfkuchař na grilu (2014)

Asi mám slabost pro filmy o vaření. Miluju jídlo o tom žádná a taky rád vařím. Takže s Jonem souzním v tohle žánru, jako nikdy. Děj se může zdát trochu jednodušší , ale vůbec mi to nevadilo.. Je to takový Trip po Státech se synem kterému se nikdy moc nevěnoval , a svým dlouholetým kámošem (Leguizamo) , najít zase vášeň a dělat to co mu jde nejlépe - Vaření . Prostě pohodovej film kterej vám navodí skvělou náladu. 80% HappyEnd. (Kdo neměl po tomto filmu chuť na pravej Kubánskej Sandwich? :D Já teda jo! )

Dolores Claiborneová (1995)

Jeden z mála povedených filmů z předloh od Stephen Kinga. Temnější rodiné drama, Kathy Bates dokazuje že je to brilantní herečka. Pokud jde o děj , jde si trošku okružním stylem vyprávění, při setkání matky s dcerou a o citech mezi nimy se vždy vrací příběhem zpět, krerý dokresluje přítomnost. A nechá vás přemýšlet.. A konec zapadne do sebe jak poslední díl puzzle. 70%.

Dárce (2014)

No.. Podle recenzí jsem od toho moc nečekal. Trailer mi vlastně nic nenapověděl a tak jsem se do toho bezhlavě vrhl..Po chvili sledování černobílého filmu , mě hned napadl film - Divergence. Nevím jestli si ta vzala něco z The Giver , protože ten byl sice dříve napsaný, ale v kinech ho Divergence předběhla a nejspíš měla proč.. Je tam hodně nesmyslů a příběh tím pádem nejde do hloubky. Ale musím uznat ,že ty sestříhané pocitové momenty s hudbou mě dost vzali, ale tím že film upadá v efektivnosti vyprávění , až kýčovitě.. a tak jednoduše spadá do průměrnosti, což je veliká škoda. Dávám horší 4* a to také za špatně useknutý konec , který ve mě nic nezanechal. Pokud bude někdy nějaké pokračování, doufám že to převezme lepší scénarista..

Perníkový táta (2008) (seriál)

První dvě serie nadějný. Ovsěm v 3. a 4. jsem čekal posun, že se Walt prostřílí do vedení něčeho většího, než makat pořád pod stejným bossem a lízat mu varlata. Nejvíc kdo mě totálně vytáčí je manželka a to už od prvního dílu, kdy se chová jako největší stíhačka a pí.. už vim z čeho Walt dostal rakovinu, bejt to u mně, tak je ze mě jeden velkej nádor. Mel bych chuť ji umlátit golfovou holý a přivěsit jí na lampu , abych do ní mohl každé ráno házet šipky. 1.Serie - 80% 2.Serie - 75% 3.Serie - 70% 4.Serie - 65% 5.Serie - 85% Tak konec rázný.. Škoda toho že se nepokračuje. Čekal jsem že Walt půjde až nahoru. Nejspíš jsem si ho predstavoval jako Perníkovýho Scarface.. S luxusním barákem a armádou pod sebou.

Cesta (2014)

Pomalu plynoucí Australský Thriller. Guy Pearce jak z ledu. Pattinson hraje trošku blbečka, ale ne špatně zahranýho, spíš mi ho bylo líto. Post-Apo , písek, jedna silnice vedoucí dvou směry - jedna do pekla , druhá ven. Melancholie a bezmoc,.. ikdyž má film 103minut celkem rychle uběhne ,ale vlastně nemá žádný hlubší význam. Na konci filmu bud zůstanete v depresi , nebo prázdný.. Co nám režisér chtěl tímto říci? Strach že náš svět míří do záhuby, kde ztrácíme lidskost i význam slova žít? Možná... 65%

Transformers: Zánik (2014)

Zase je tu máme. Už po 4x a ne naposled, hračky ve velké formě. Kdo by čekal něco nového. Je to pořád ten samý příběh jen trochu poupravený. Neboli vypněte mozek a kochejte se efektama. Scénář stojí za hovno. Kdo by to čekal že ano? Wahlberg mě tu vytáčel svým otcovským chováním k dceři která mi spíš seděla jako jeho milenka. Ta je ovšem jiná kategorie. Nacpat tam další umělinu co neumí hrát je až komické. Škoda slov. No nevim jestli se Bay nudí a už neví co točit ale rozhodně v tom má prsty paramount ,který na tom jen otáčí tržby. Protože z toho filmu si nikdo nic neveme. Je to jen zabití nudy. A jak tak koukám už má být další dvě pokračování. Kdyby si Míša raději hrát ve vaně s kačerem a už se na to vysral. Jedno shlédnutí stačí. Díky..

Živí mrtví (2010) (seriál)

Celý komentář jsem musel přepsat. Od doby kdy jsem se dostal k jisté hře The Walking Dead ,která mě naprosto chytla dějem, jsem zavítal také k serialu, který je vlastně podle komicsového bestselleru. Po první serii mě to celkem chytlo a tak jsem pokračoval k další. Druhá už nebyla tak zajímavá a začínal jsem pochybovat o tom, jestli to nakonec nevzdám. Ale to jsem netušil co přijde ve třetí ,která mě posadila na zadek a vtáhla tak ,jako žádný jiný seriál. A tak jsem zhltl i 4 a teď je ze mě u Páté - Závislák. Děj se pořád mění, je to max. zabavné, masky skvělé, efekty skvělé, výborné herecké výkony, každej si tu najde oblíbenou postavu s kterou se sžije do role.. Pokaždé, když si pouštím the walking dead ,tak mám pocit, jako bych tam byl,.. a s celou partou přežíval ten boj proti zombies. Top Serial Současnosti. ThumbsUp* 1.Serie - 75% 2.Serie - 70% 3.Serie - 85% 4.Serie - 90% 5.Serie - 85% 6.Serie - 100%