Poslední království (2015) (seriál)

Velmi tazke hodnotit. Zacina to zle. Velmi zle. Postavy otasne. Uhtred absolutne nesympaticky. Dej bez extra zaujimavosti. Kazdy robi iba hlupe rozhodnutia. Proste po vsetkych strankach slabsie ako Vikingovia. Ale postupne sa to rozbieha. A serial paradoxne ustoji aj smrt tych malo dobrych postav, ktorych som si oblubil. Kazda seria je trochu lepsia ako ta predtym. Uhtred je zly otec, zly manzel, zly frajer, zly vazal, zly kamarat. Proste cudny sociopat. Ale ak nieco, vie, je to vyhravat bitky. Jeho postava ma sral stale menej a menej. Na zaciatku som chcel dat dve hviezdy. Nakoniec to zatiahnem za 4*, lebo sa to fakt nakoplo. Stale je to horsie ako Vikingovia. Ale klobuk dole ako sa tvorcovia prepracovali zo sracky na dobry historicky serial. Dodatok po piatej serii. Stale plati ze serial rastie. Na rozdiel od podobnych Vikingov ktori neskor uz stracaju dych.

Castlevania (2017) (seriál)

Japonske anime look like. Je to celkom pecka, akurat preco sa v relativne temnom a dospelom serialy postvy musia chovat tak infantilne. Nechapem. Vysoka vekova prisupnost. Pribeh drsny a krvavy. A obcas to prelozia scenami ako pre male deti. Mimo to som ale spokjny. Fandim kazdej veci s Drakulom, ktora nie je ponizujuca hovadina. Hru som nehral ale tipujem ze toto moze byt povazovane za vydarenu hernu adaptaciu. Epizody su kratke a tri serie sa daju zbuchat fakt rychlo. Pohodove 4*.

Mizerové navždy (2020)

Ak by niekto chcel vediet, co to znamena ked sa vam film zaroven podari a v rovnaky moment je to aj okukane a nemastne neslane, Bad Boys III su idealny priklad. Je to genericke, vykrada to samo seba. Zaroven stale bavi a funguje. Obcas solidne akcne momenty ruka v ruke s humorom proste nenechaju toto dielo klesnut hlboko. Vacsinu filmu som sa dobre bavil. Ale nedalo mi to absolutne nic. S odstupom casu si ani moc z toho nepametam. Respektive would you fuck a witch without a condom? To bola topka. Posledny film v kine pred koronou. 75% 4*.

Big Mouth (2017) (seriál)

Akoze celkom vydarene. Ale obcas to trpi na klasicke americke muchy. Niektore postavy su proste az moc debilne. Trener Steve, Jay a spol. su proste tazko uveritelni a stupidni. A nevyhne sa to ani nudnym traposinam. Naopak pubertalne monstrum je obcas genialne. Celkovo uznavam ze tu fakt nie je ziadna cenzura. Nechutne sexualne ale obcas vystizne a vtipne. Keby to vidim ked som mal 15 rokov asi umriem od smiechu. Ako clovek co vyrastal na Simpsonovcoch a South Parku mam proste pre tieto kreslene sprostarny slabost. Davam 75 percent a 4*.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Podobne dobre ako prvy diel. Ani to jednotku neprekona, ani za nou nezaostava. Styl to razi ten isty. Nejaka akcia, nejake vtipy a stare zname ksichty. Zaujimave ako sa niektory herci zmenili. Baby relativne dost. Chlapi takmer vobec. Fakt Woody a Jesse ako keby zamrzli v case. Emma Stone je nejak menej sexi a opotrebovana. Abigail logicky dospela. A predstavuje najslabsi clanok ustrednej stvorky (len neviem ci kvoli scenaru ale herecky). Akoze ja som spokojny. 4*.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Podla mna pecka. Drsne. Dokonca by som povedal ze na mainstream mega drsne. Pacilo sa mi ako si to vytvaralo pribeh. Budovanie napetia je super. Ortega mohla by trochu lepsie zahrana, ale stvarnila ju aspon sexi herecka co sa nevahala vyzliect. Inak su tu super postavy. Sam Kovacs ma bavil. Poe bol dokonaly. Slizky sikmooky killer tiez sadol ako rit na serbel. Jedine co mi trochu kazilo serial bola sestra. Na konci to uz s nou bolo trochu chujne. Som zvedavy na druhu seriu. Davam zatial slabych ale vzbojovanych 5*.

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Podareny americky sitcom. Ma trochu specificky vizual a pristup, takze to asi nesadne kazdemu. Moju frajerku to vobec nebavilo. Ale ja som sa smial kralovsky. Cele je to zalozene na tom ze kazda postava je solidne strelena a dostavaju sa do absurdnych situacii. Plus do toho navalili kopec popkulturkych odkazov. Pri tolkych dieloch sa to nevyvarovalo opakovaniu vtipov a zbytocnym traposinam. Ale v ramci normy. Pacilo sa mi Terry Crews hra v podstate sam seba a neunuval sa ani si menit meno. Komu by som to odporucil? Ak si niekto mysli ze Andy Samberg v Lonely Island je vtipny, miluje dobre hlasky vo filmoch a oblubuje sitcomy z New Yorku. Toto bude spravny salok kavy. Treba sa ale pripravit velku porciu politickej korektnosti. Niekedy az v parodickej miere. 85 percent

7 životů (2017)

Wirkola je super. Trochu ma prekvapilo ze sa dal na taketo sci fi. Ale neskor si neodpustil nejake fajne brutalitky. Inak je to cele fajn. Akoze na rit vas to neposadi. Ani to neaspiruje na ocenenia. Ale ma to solidny pribeh, dobre herecke vykony. Je to prekvapivo akcne. Nechybaju prekvapenia. Proste celkovo dobra a tradicne drsna filmarcina. Je tam trochu menej humoru, ako Tommy zvykne davkovat, ale ked si chcel spravit nieco vaznejsie nemam problem. Na druhu stranu by som bol radsej za pokracovanie Janka a Marienky. 4*

6 underground: Tajné operace (2019)

Dost velky fail. Super trailer. Bay. Super scenaristi. Dobre herecke obsadenie. A dokopy? Strasna zlatanina. Dej to ma velmi chaby. K postavam som si nejak extra nevzbudoval vztah. Reynolds je tu ako za trest. Snazi sa hlaskovat, ale obcas je to fakt na silu. Celkovo to vtipne relativne je, ale pravidlne sa strieda humor s krcom. Akcnych scen je kopec, ale nie vzdy davaju zmysel a posobia genericky. Vlastne cely film vobec nedrzi pokope. Vyzera to ako keby natocili iba niekolko videoklipov a v jednom momente sa rozhodli z toho zostrihat film. A zaporak je dost shit. Ak to chapem spravne toto mal byt len kick off pre celu seriou, co by vysvetlovalo tolko nevysvetleneho. Ale moc sa to nepodarilo a na dalsi diel nie som moc zvedavy (ak vobec bude). Dali do hrnca vela dobrych ingrediencii a vysla z toho grcka. 55 percent a slabe 3*.

Zaklínač (2019) (seriál)

Je to super. Jediny problem mam s tym, s cim mam problem aj v knihach. V casovych skokoch sa obcas stracam. A v uvode vlastne netusim o co tam vlastne ide. Ale mimo to sa jedna o vyborny serial. Trochu sa mi nezdalo obsadenie supermana a viac som si v ulohe predstavoval Madsa Mikkelsena, ktory bol v nejakom promo trailery. Avsak Cavill sa tam hodi ako rit na serbel a fyzicky je vyborna volba. Lebo akcie je tam dost. A je dobre ze witcher je solidna korba. Vizual a hudba su ok. Nie je o sice Game of Thrones ale stale sa jedna o nadpriemerny serial, ktory moze casom este rast. Zatial 4*. Uvidime ci niekedy zvysim.