Spectre (2015)

Jedno viem isto. Dnes som videl vydareného Bonda. Asi to nebolo tak dobré ako Skyfall. Aj ked. Kto vie? Skyfall vystriedal slabý Quantum Solace, oproti ktorému bol o dve triedy vyššie. Spectre nasledovala jednu z naj Bondoviek všetkých čias a dostala sa do podobnej pozície ako The Dark Knight Rises. Vysoké očakávania a prísne oko pri posudzovaní. Preto veľa pičujúcich kritikov. Film poukázal niekoľko skutočností. Waltz je absolútna špička medzi záporákmi. Bautistova akčná hviezda pomaly rastie. Monica Bellucci je aj po 50ke pichateľná. Dokonca je možno najsexi herečka po 50tke na planéte. Craig je štýlový, akčný. Film hodne dbá na efektné scény podporené hudbou. Zaznie aj pár vtipných hlášok, pre ktoré mám vždy slabosť. Na riť som nepadol. Ale som spokojný. 4,5*.

Temný případ (2014) (seriál)

Podarené krimi. Zameriava sa na postavy, ktoré sú niekde v strede trojuholníku troska - hrdina - gauner. Zaujímavé špinavé príbehy. Osud sa tu s nikým nemazná. Akcie je málo, ale keď už nejaká je, tak je realistická a stojí to. Najlepší výkon dal McConaughey. Na druhé miesto by som dal Vinca Vaughna. Chlap vôbec nie je vtipný, takže považujem jeho komediálnu kariéru za omyl a stratu času. Ale v dramatickej úlohe sa našiel. Niečo tomu chýbalo aby som dal plnú palbu ale na 4 a pol * to určite bolo. Proste kvalita.

Fakjů pane učiteli (2013)

Prišlo mi to ako keby americká komédia opichala českú a mali dieťa. Na jednej strane sú tam dobré vtipy a zaujímavý fake učiteľ. Pripomínalo mi to Bad teacher s Cameron Diaz. Škoda, že sa až tak polepšil aj on aj deti. Radšej by som sa pozeral ako spoločne objavujú gaunerské chodníčky. A mohlo to byť vtipnejšie. Veľa vecí vyšumelo do prázdna, veľa vecí bolo nedotiahnutých. A Nemčúri majú občas dosť trápny humor. Inak som sa celkom bavil. 3.5* hviezdy

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Ritchie je Ritchie. Svižné akčné komédie mu dosť idú. Bohužial tu ostáva trochu osamotený, lebo zvyšok osadenstva mu extra nepomohol k dobrému filmu. Poďme si to rozdeliť. Plus. Guyova super réžia Mínus. priemerný scénar. Plus. Cavill a Hammer ma srali menej ako som čakal. Mínus. Stále ma srali. Plus Alicia je ultra sexi. Mínus. Jej postava stojí za vylízanie najhnedšieho otvoru. Plus. Dobré hlášky a podpichovanie. Mínus. dúfal som že toho bude viac. Plus. dobový vizuál. Mínus. Akcia mohla byť lepšia/viac. Dokopy je to zábava ale na Sherlocka sa to nechytá. Veľmi slabé 4*. 70%.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Chujovina na entú. Nudný film. Nič sa tam nedeje a postavy mi boli ukradnuté. Videl som to už dávno ale pamätám si ako film strašne nebavil. A šteklivá scéna medzi Scarlett a Penélope bola príliš slabá. Allen nudný ako vždy. 35%, slabé 2* a absolútna nechápačka vysokého hodnotenia. Aj oveľa lepšie romantické filmy balansovali na hrane päťdesiatky.

Notting Hill (1999)

Štvrtá hviezdička za Rhysa Ifansa. Mimo neho normálna romantiocká komédia ala Julia Roberts.

San Andreas (2015)

Tak prežil som to úplne v poriadku. Akčná katastrofická pecka, ktorá si zakladá na kvalitnej deštrukcií a sexi Alexandre Daddario (tie kozy, vyzliekla sa niekde? našiel som. True detectives, must see). K filmu. Nič originálne nečakajte. A nečakajte ani inteligentnú realistickú katastrofu. Celé si to prispôsobujú ako sa im hodí. Vypichnem scénu s tsunami, ktorá je úplný bulshit. Inak Rock asi začal sexovať v 13 rokoch. A bez gumy. Carla bola staršia mala vedieť lepšie. Aspoň k tomu indikuje vekový rozdiel otca a dcéry. Celkovo tam mohli dať menej rodinnej drámy. Poloha v ktorej ma Rock vôbec nezaujíma. Film nenudí, ale asi rýchlo vyšumí do stratena a ostane po ňom iba San Francisco v stave, ako keby sa cez neho prehnal Toretto so zbesilou partou. 70% slabé 4*

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Bavilo ma to viac ako jednotka. Super postavy. Brolin je najlepší. Extrémny noir, drsnejšie ako drsnosť sama. Proste kvalita a nezaslúžene opičovaný film. Eva má fakt dobré tie kozy. A polku filmu je odetá iba do nich. Je mi jasné že sa "V nich" na placi cíti komfortné. Mohli aj Rosario a Jessica čosi ukázať. Tiež majú zaujímavé veci na sklade. 75 percent.

Pixely (2015)

Slabota. Neviem prečo, ale Sandler mi nikdy neprišiel ako extra zábavný komik. A tu uvidíme jedno z jeho slabších predstavení. Premrhaný potenciál. Viac som sa nasmial aj pri jednej 23 minutovej epizóde Entourage. Ďalší mínus je Josh Gad, ktorý otravnejší ako pleseň. Asi tisíc krát by som chcel vidieť celovečerák o Lady Lise s Ashley Benson v hlavnej úlohe. 2 hviezdy dávam za tú akciu a milované mini coopre.

Terminator Genisys (2015)

Nechápem úplne tú veľkú vlnu hejtu na tento film. Ja som si ho užil a nepokazila mi ho ani ukrutná kocovina ktorá mnou otriasala celý boží deň. Arnie is back v jeho najslávnejšej úlohe. Občas je to vtipné, stále sa niečo deje, akcia je dobrá. Réžia a hereci vôbec nie sú problém. Jediný kto to trochu odflákol sú scénaristi. Hlane ten koniec s Arniem bola riadna chujovina. Aby som len nechválil, tak filmu očividne chýbalo Rko. Ako plus beriem, že v Rku by som asi musel pozerať na Jaiovu riť alebo nedajbože vtáka. PG-13 ma tohoto zážitku uchránilo. Mínus, je, že som nedostal pohľad ani na Emilin zadok. Chvala bohu máme Game of Thrones. Byeong-heon Lee mohol mať aj väčšiu rolu. A aspoň jeden kop z otočky. Podľa mňa je najlepší herec ktorý je zároveň majster bojových umení na svete. Filmu dávam 80% a ak tvorcovia to ponaučenie myslia vážne teším sa na pokračovanie ako malý chlapec.