Co děláme v temnotách (2014)

Až tak ma to nebralo. Vôbec som sa nenasmial tak ako som si predstavoval. Found footage štýl nemá rád. Sú tam dobré nápady a ale celkovo je to film o ničom. 55%

Vincentův svět (2004) (seriál)

Wau, tak toto je dosť veľká bomba. Takýto parádny seriál sa len tak nevidí. Vtipný ako sviňa, zaujímavý, štýlový. Najdôležitejšie ale je, že sa tvorcovia vyhli množstvu chýb a klišé, ktorých som sa bál. Turtle mohol byť otravnejší. E si mohol nechať viac srať na hlavu. Ari mohol byť neľudskejší, Drama mohol byť väčší looser. Každý mal nábeh skĺznuť do zaškatulkovanej postavy. Ale vždy sa z toho dokázali aspoň čiastočne dostať. Chémia v partií funguje dokonalo. 10000 narážiek na holywoodsky showbusiness. Milión cameí. A neskutočná postava Ariho Golda. Piven stvárnil jednu z top 10 seriálových postáv všetkých čias. Aby niekto udržal takú kvalitu po toľko dielov. Klobúk dole. Jeho vzťah zo ženou, Loydom, Em, Danaou, producentmi atď. Všetko absolútne výnimočné rivality. Je to blbosť. Špinu a maniere holywoodu to berie dosť odľahčene. Ale fuck it. Ja som nechcel nič depresívne. Rkom a sexom sa nešetrí. Tlieskam. Aby kvalita vydržala 96 dielov, ba dokonca rástla. Zriedkavé. 90%

Korgoth of Barbaria (2006) (TV film)

5* ani tak nie za to čo to je, ale za to čo to mohlo byť. Brutálna vtipná, sexistická fantasy režba aká má v TV len minimálne zastúpenie. Ja viem, že štúdio si objednalo niečo iné. Ale že toto nikto nespeňažil? Nahovno.

Vincentův svět (2015)

Seriál nepoznám vôbec, ale ako samostatný film je to vtipné svižné zaujímavé. Celé je to postavené na odlahčenom vnímaní Holywoodskeho sveta. Sú tu výborné postavy a výborné cameá. Z hercov jasne vládne Jeremy Piven a celkom dobre mu sekundujú Dillon a Billy Bob Thornton. Partička je relatívne sympatická. Rkový rating je osviežujúci. Teraz je otázka či sa mám pustiť do seriálu, ktorý mi príde pridlhý alebo ostať len pri filme. 75%.

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

No tak to bola úplná chujovina. Niektoré nápady fakt geniálne. Škoda, že v 43 minútach sa nachádzalo stále veľa hluchých miest. Švédsko, Copperfield a Kit Harington boli najlepší. Ale vlastne kopec vecí. Típek čo nemá rád tenis, královná. Útek z vezenia. Akurát na mňa tam bolo príliš veľa holých čurákov na meter štvorcový.

Jonathan Strange & Mr. Norrell (2015) (seriál)

Solídna viktoriánska čarodejovina. Niečo medzi Harrym Potterom, Prestige a Penny dreadfull. Najlepšie na tom celom je obsadenie a vývoj postáv. Takmer nikto na konci neostane taký ako na začiatku. Postavy aj dej sa posúvajú veľmi zaujímavým spôsobom. História sa mieša s fantasy. Chudák Napoleon padol kvôli mágií. Všetko do seba zapadá. Finálne kvalitne vygradovalo. Škoda, že miestami je to trochu úlet a človek len krúti hlavou. Ale bavil som sa 80% 4*.

Daredevil (2015) (seriál)

Celkom dobrý komixový seriál. Dosť sa drží pri zemi, takže žiadne CGI mambo jumbo nás nečaká. Čo je dobre. Daredevil proste dá na seba špatný kostým a vymlátiť zo záporákov dušu. Súboje sú dobré. Na seriál. Postavy na tom nie sú najlepšie ale aspoň to nie je telenovela ala Arrow. A s Arrowom to vyhráva aj na poli hereckých výkonov. Práve Kingpin a ľudia okolo neho sú výborne vykreslení. NA druhú stranu D'Onofrio rozhodne na Kingpina fyzicky nemá. Potreboval by tak 20kg svalov. Najväčšia výhoda seriálu je Rko. Dávam 4*, ale rozhodne to nie je zas taká extrémna pecka.

Mi mefahed mezeev hara (2013)

No moc ma to za gule nechytilo. Nejak tieto mučiace filmy nemusím. Už som len čakal kedy sa tam zjaví Mel Gibson. Ou sorry. To bolo trošku nad rámec. Občas tam boli dobré scény. Hlavne tá s Arabom. Ale to je tak všetko. Čo sa filmu ale podarilo, je nabúranie mojej predstavy ako vyzerá Izreal. Doteraz som si myslel, že sa jedná o púsť kde je 50 stupňov v lete a 30 v noci. Omyl. Všetci tu chodia naobliekaný ako Bratislavčania na Kysuciach. A zabudnite na púšť. Vegetácia pripomína, nuž práve tie Kysuce a naše lesy (trochu preháňam). A už vôbec by ma nenapadlo že si Židia budú pripomínať časy v koncetračných táboroch. Lebo to čo sa dialo v pivnici sa podobalo na bežný deň v Birkenau. Posledné mínus je anglický dabbing ktorý nejak extra nesedí. Občas rozprávajú aj so zavretou hubou. Divný film priemerné hodnotenie. 3*

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014)

Ale celkom dobré. Na seriálových Vikingov to rozhodne nemá. Obsadené je to celkom slušne. Nízky budget je maskovaný dobre. Škoda, že to je miestami úplne hlúpe. Stačilo by keby sa viac zamerali na reálne bojové techniky stredoveku. Niektoré, akože prefíkané, ťahy fakt nedávali zmysel. Ale bavil som sa. Kľudne by som si dal niečo podobné s vyladenými chybičkami. A kľudne aj s malým budgetom. 3,5*

Avengers: Age of Ultron (2015)

V pohode komixovka, ktorá ale nie je nič extra. Vtip a hlášky jednotky to nedosahuje. Akcia je taká akú sme čakali. O nič lepšia, o nič horšia. Mrazivý trailer sľuboval lepšiu atmosféru. Whedon sa síce snažil zahrať na temnejšiu nótu. Ale ostalo to niekde na pol ceste. Mal buď točiť polokomédiu alebo to malo byť ešte o triedu drsnejšie. Nenudil som, ale ani ma to ničím neohromilo. Rozhodne neodporúčam ľuďom, ktorým sa jednotka nepáčila, alebo páčila iba kvôli vtipným hláškam. Slabé 4*