Air America (1990)

Celkom shitózna vec. Zachraňuje to Mel a pár zaujímavých postáv. Ale celé je to o hovne. Mladý Downey je zaujímavý herec, ale jeho postava ma nebrala. A ten záver s tým nákladom je na facku. Akcie je tu málo. Pár vtipov sa podarilo, ale nie je to ani nejaká ultimátna komédia. 50%.

Divoši (2012)

Po rozporuplných reakciách sa mi do toho viac ako dvojhodinového opusu moc nechcelo. Ale musím skonštatovať, že Savages sú dobrý film. Ale nájdem tu viacero chýb. Dej je zaujímavý a bavil ma. Polovica hercov je zaujímavá a druhá polovica je slabá. V čele osadenstva stojí Benicio Del Toro, ktorý ma úplne dostal aj keď som mu od prvej minúty prial smrť. Na opačnej strane barikády stojí Blake Lively, ktorá my prišla príliš neatraktívna aby kvôli nej bolo toľko povyku. V strede stojí ústredná dvojica chlapov, ktorý ma zo začiatku srali, ale postupne a s odretými ušami si ma získali na svoju stranu. Hlavne Kitschovi som naveľa uveril toho drsňáka. Na záver ešte spomeniem Salmu, ktorá sa snaží, ale nie je práve top herečka a navyše sa na nej roky už dosť prejavujú (napriek tomu mi príde stále viac sexi ako o 20 rokov mladšia Lively!!!). Ako veľké plus musím zmieniť kameru a vizuál. To sa podarilo. Čo sa už nepodarilo je koniec. Za ten skurvený zvrat by som vraždil. A len a len za to strhávam jednu hviezdu. Niečo veľmi podobné ma totálne nasralo asi 5 nfilmov dozadu. A zas!!! Takže film je solídna 4* záležitosť, ale mínus jedna za to, že mi pokazili na konci filmový zážitok. Máme výslednú 3*. Amen

Agent na útěku (2012)

Nie veľmi orginálny akčný špionážny film. The má pár silných momentov ale dokopy je to ťažká rutina. Eckhart je dobrý herec, ale tu až tak nemal čo predviesť. Akčné scény sú obstojné a celkom sa držia pri zemi. Aaron sa postupom filmu zlepšuje, lebo spočiatku nepôsobí v súbojoch veľmi presvedčivo. A hlavne odzbrojovanie pištole je veľmi nekvalitné. Olgyna postava mi prišla nejaká zbytočná a hlavne nedotiahnutá. Celkovo je to taká jednorázova špiónska strielačka, ktorú raz znesiem úplne v pohode ale už by som si to druhý krát nepozrel. Ťažký priemer. 60-65% 3*.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Solídna vec. Ako väčši na animé to obsahuje kopec šialených scén. Príbeh je zaujímavý. Postavy sú nápadité. Akcia je drsná. Krv strieka potokmi. Nahota sa tu tiež vyskytuje. Napriek tomu mi to prišlo nedotiahnuté do konca. Niečo tomu proste chýbalo. Dám 70%.

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Velmi solídne fantasy so výdatnou dávkou akčných scén. Preto mi nejde do hlavy, prečo v popise nesvieti prívlastok akčný. Naopak je tam nepochopiteľne prívlastok romantický. Pritom tam žiadna romantika nie. Respketíve skoro žiadna. Vzhľadom na rozpočet to má veľmi dobrý vizuál. Hlavný hrdina je pravý drsňák. Fantasy je dávkované opatrne, takže až na záverečné divadlo tu nečakajte nejaké šialené kúzelné smršte. Len také mále kúzielka. Pre mňa poctivých 80%.

Inspektor Regan (2012)

Výborný filmík. Briti proste vedia. Je to prekvapivo akčnešie ako som čakal. Policajti sú drsný a s ničím sa neserú. Súboje sú tvrdé, strelivom sa nešetrí a aj milovníci automobilových naháňačiek si prídu na svoje. Postavy sú dobre zahrané. A to najmä Winstonova a Drewova. Inak Drew mi trochu pripomínal Toma Hardyho. Aj keď trochu svalov by mu nezaškodilo. Scénar je na pomery kvalitný takže aj príbeh zaujme a občas prekvapí. Pár vecí sa nedoriešilo, ale to by musel mať film 150 minút. Ja som si tento film vychutnal maximálne. 80-85%, 4*

Femme Fatale (2002)

Nie. Toto nebolo boh vie čo. Hlavne ten obludný zvrat na konci ma doslova nasral. To tam ešte mohli zakomponovať marťanov. Banderas už je starý a v role sa mi nejak extra nepozdával. Rebecca sa do role hodí, ale na môj kus bola až moc chudá. Davida Belleho som ani nezaregistroval, takže parkour nečakajte. Celý dej je vlastne o ničom. Hudba je super, ale v mojom prípade film nezachraňuje. Dal by som tri hviezdy, ale za ten koniec musím jednu strhnúť a podobné zvraty nech si tvorcovia strčia do riti. 2*/50%

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Absolútna spokojnosť. Po tých komentároch a percentách som čakal oveľa väčší prúser. Jasne sa potvrdzuje, že očakávania výrazne ovplyvňujú kvalitu filmového zážitku. Aby bolo jasné. Originál som nevidel a to, že sa jedná o remake je mi úplne fuk. To, že sa jedná o absolútne naivnú zápletku a nesympatický teenegeri sa hrajú na vojakov som vedel od začiatku a psychicky som sa na to pripravil. Odhliadnúc od veku hrdinov sa ale jedná o drsný akčný film so skvelou akciou. Z hercov kraľuje Hemsworth, ktorému úloha sadla a vidím v ňom potenciál do budúcnosti. "That not a plan. That's a shit sandwich without the bread". Film je tak za 70%, ale táto hláška prevážila hodnotenie na 4*

Zásilka (2013)

Film je celkom solídny. Vzhľadom k žánru a rozpočtu. Austin sa snaží a občas mu to ide. Bitiek je tu prekvapivo dosť. A Steve sa postaví aj solídnym protivníkom, ktorý vedia kopnúť. Ničmenej pästné výmeny mohli byť ešte trochu nápaditejšie. Prestrelky sú trochu absurdné. Ale čo už. Tak to v akčných filmoch chodí. Človek nemôže chcieť od automatickej zbrane aby prestrelila človeka alebo tenký kovový stôl ak je za nimi schovaný človek, čo ešte nemá zomrieť. Film obsahuje pár slušných hlášok. A pár zaujímavých momentov. Uchvátila ma hrdinská víťazná hudba keď Austin bil na zemi nehybného Lundgrena. Určite lepšie ako One in chamber, Maximum Conviction, Deagon Eyes alebo 6 bullets. Napriek tomu sa stále nejedná o nejaké super terno. 55-60 béčkových percent.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Film začne tým, že sa na seba upíri pozerajú v zrkadle. Upíri? V zrkadle? Starý Drakula robív hrobe saltá. Potom sa dozviem, že upíri nespia. Budiž to, že táto informácia je už z prvého dielu. Starý Drakula teda páli svoje rakvy aby bol in s dobou. Ja mám rád upírov. Ale tých old school. Prípadne tých akčných (prvý Underworld a Blade). O to viac ma serú kto vie aké modifikácie a prznenia. K filmu. Uznávam, že Kristen Stewart je sexi. Ale pri filme, ktorý zakladá takmer výhradne na dobre vyzerajúcich hercoch je to málo. Zvyšok ženských predstaviteľov ma nejak extra nebral. Snáď aspoň mladé fanynky si prišli na svoje. Vo filme ma sralo, že Bella ako newborn bola hneď najsilnejšia, so super schopnosťami. Tisíc ročný upíri musel poriadne šomrať. Body hore ťahá hlavne záverečná bitka. A jediný herec, ktorý ma herecky bavil bol Michael Sheen, ktorého si dokonca dovolím označiť za super. A musím priznať, že pár scén malo grády. Vo filme hrá Lateef Crowder. Pre všetkých ktorým podskočilo srdce oznámim, len nech sa netešia lebo nič nebude. Posledných pár minút ma tiež nasralo. Ale aspoň sa to držalo tej ich mytológie. Som rád, že už to mám za sebou a teraz by som poprosil nejakého drakulu bez romantického motívu a bez prehnaných špeciálnych efektov. A hlavne nech sa dodržuje to, čo sa o upíroch hovorí. 2*, 45%