Sherlock (2010) (seriál)

Geniální. Úžasné. Originální. Dloooouho jsem seriál takhle nehltala detailně scénu po scéně, nepřehrávala vtipný či prostě jenom filmařsky zmáknutý momenty. Jo. Tahle adaptace Holmese je pro mě jak točená na míru :-))

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

No, můj oblíbenej film to asi nebude, ale po filmařský stránce se to víc než povedlo. Co bych vyzdvihla je stoprocentně hudba (i zcela ironická Enya) a skvělá kamera (tý bych přičetla i umělecky ztvárněný úvodní titulky). Scénář se povedlo zkomponovat tak, že i divák, kterej nevěděl do čeho jde, se neztrácel v přehršeli postav a souvislostí, občas hercům od úst upadl i nějaký ten vtípek, občas se připletla nějaká ta nechutná scéna... A oněch necelejch 160min uteklo vcelku příjemně rychle.

101 dalmatinů (1996)

Jako díťátko jsem si to převelice užívala :))

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Whaaaaat happened? První díl byl tak moc dobrej, zato pokračování tak strašně nic moc...? Nijak mě to neuchvátilo, ani pravděpodobně dechberoucí zpomalená akční scéna v lese s výbuchama, výstřelama a teatrálně zachycenejma výrazama mě nevytrhla z polodřímoty. Downey je ovšem pořád super, jeho neviditelný převleky + a lá slečna jsou dokonalý a jízda na poníkovi je víc než úchvatná, ale příběh se vleče a vleče a vleče a...

Den zrady (2011)

Na to, že politika není moje hobby, jsem se docela chytala (tím nechci říct, že by to bylo nějak extrémně náročný). Musím uznat, že jak Clooney tak Gosling hrajou naprosto přesvědčivě to, co maj. Líbilo se mi, že Gosling má takovýho prostoru jen sám pro sebe, taky toho dokázal náležitě využít.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Za 2. sérii přidávám 1* navíc. Ugh! Chci víc, chci víc, chci víc! // A hodnocení zároveň končím 6. sérií. Za sedmicku bych musela dát minimálně 1* pryč, asi spíš dvě, a to nechci. Sedmička je fakt hodně špatná, bohužel :( Ale tak, dokoukám to, žejo...

Něco jako komedie (2010)

Nebudu lhát, když řeknu, že jsem film rozkoukala aspoň 10x a 9x jsem ho nedokoukala, na podesátý už to ale vyšlo a já nebyla nijak zvlášť unešená ani na potolikátý, jak příběhem, tak moudrama či vtípkama, ani hereckejma výkonama, ničím nijak zvlášť... Byla jsem připravená na průměrné ohodnocení, tudíž 3*, ale na poslední chvilku mi tu 4 hvězdu urvala poslední věta, která kdyby nezazněla, tak by byla opravdu postrádána, jelikož a protože, deset vteřin před tím než zazněla, jsem prostě věděla... že tam bude :-) (SPOILERová věta - "Just live!")

Jeden den (2011)

Hmm hmm hmm, jak to tak pozoruju, tak hodně málo lidí ohodnotilo 5*, ale já si stojím za svým, protože One Day u mě vyvolal velký emoce. Sice jednu takovou, kterou asi spíš neměl, ale těsně před koncem jsem se cítila asi tak, že "ok, now i know that it would be good if i didnt fall in love ever again, because the hurt heart is like pretty aweful and it could kill me, literally". Prostě se mi to líbilo, Anne je nádherná a mezi ní a Jimem to krásně fungovalo :-)

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Jako jo, je to relativně dobrá mission impossible, Cruise je na padesátníka obdivuhodně ve formě, místy je to dokonce napínavý, sem tam špetička humoru (jak taky jinak se Simonem Peggem, že :-)) a tak, ale takovejch příšernejch klišé? Nedá se tolerovat. A ta hudba?? :-X