Hranice nemožného (2008) (seriál)

Dokoukáno 87x45 min a už se nemůžu dočkat na další díly. Postupem času mě epizody tak seznámily se všemi postavami, až mě začalo neskutečně bavit sledovat, co se jim pose*e případně vždy povede. Anna Torv je pro mě v současnosti nejzajímavější žijící blondýnou (jakože pro ně nemám žádný sympatie, tak toto je vysoká pocta) a Joshua Jackson... No, ony ty modrý oči dělají svoje, což nic nemění na tom, že se mi líbí jak se vypořádává se svojí rolí. Když je řeč o vypořádávání se s rolí, tak nelze než smeknout před panem Noblem, jenž měl nejsložitější postavu Waltera. / S postupujícím zamotaným a přesto tak jasným dějem zvýšeno ze 4 na 5*.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Už po pár dílech musím říct, že se dobře bavím a ani mi nevadí, že většina postav charakterově připomíná postavy z jiných seriálů. Dialogy jsou vtipné a některá "moudra" jsou občas opravdu moudrá. Jako velké plus považuju pomyslnou třešínku na dortu v podobě závěrečných scének, u kterých se mi ještě nestalo, že by mě nerozesmály. SPOILER / s01e07 - Annieina Halloween party - Abed v obleku Temnýho rytíře mě rozsekal :D / s01e11 - od týhle epizody miluju Abeda (výraz při páce s Tylerem absolutně odzbroující) / od 12 epizody a od scény při závěrečkách španělštiny je mým dalším oblíbencem seňor Chang. A vůbec, tenhle vánoční díl je zatím nejvtipnější (spojení s rozdílnými náboženstvími včetně Jeffova angosticistickýho názoru) / e15 - naprosto boží scéna po větě "Ok, maybe we are not a family, maybe it's more complicated, because unlike a real family there is nothing to stop anyone of us from looking at any of the others as a sexual prospect." // 2. série v prvních dílech lehce slabšího rázu, ale pořád fajn. / e06 - čumím jak puk na epizodu se zombíkama / e18 "Oh hey, isnt that reason to leave?" // 3. série e02 - Pierce "I told u to stop playing Operation on me!" / e04 "Troy and Abed's new apartment" - Abedův přemrštěnej úsměv :D / e07 - "Jeff, are u...?" ... "I liked Horsebot 3000." / e14 - polštářovej Pierce připomněl Troye obmotanýho lepenkou na dveřích koupelny / e15 - 'best friends best friends baking a cake' pozdrav END OF SPOILER A teď jsem smutná, že nemám na co koukat :(

Skins (2007) (seriál)

I quite like it. Vtipný mi přijde, že herci vypadaj pořád jako 14 děti, přesto spolu bydlej, cestujou, vydělávaj si sami, žijou bez rodiny... Scénář ale bezvadný, spousta zvratů, který dokonce dávaj smysl, vtípky, drogy, rozumný debaty téměř - někdy i filosofickej crap zodpovědně nezodpovědnejch... Na to, že je hlavních charakterů tolik, divák zvládá sledovat osudy všech. A sympatie pro určitý role se mění jak na houpačce, well done. (If they dont like it, fuck'em) / 1. série - střeštěná, ulítlá, prochlastaná, prohulená, prosouložená, prostě šílenství / 2. série - lehce dospělejší / 3. série - Trochu mě zaskočily téměř kompletně nové tváře, až mě to málem donutilo přestat koukat, ale tak po 4 dílech jsem si Skins zase začla užívat. / 4. série - Jak už je asi zvykem Skins, 2. část příběhů party je o něco serioznější a vážnější a zase někdo umře :-// Don't like. Perfektní postava - Panda. / 5. a 6. série mě asi chytla za srdíčko nejvíc, tihle labilové mě hodně bavili, perfektní mi přišla příšerná Franky a farm boy Alo, plus samozřejmě nechyběla další smrt. A já jsem teď smutná, páč nemám na co koukat.

Červená Karkulka (2011)

Všechno špatně. Kamera a lá Twilight. Hudba, hmm, možná opět a lá Twilight?. Všude sníh a nikomu se nepáří od pusy a všichni tam lítaj ne-li nahatý. Trojnásobnej počet detailně zadumanejch pohledů do očí a lá Twilight. Všichni strašně rychle a jednoduše mění názory. Nehledě na to, že z Červené Karkule se tu objevily stěží 3 odkazy, pojetí hadr. O příšerně ztvárněným vlkovi ani nemluvim. Ach jo, za co? Jediný co se mi líbilo byly kulisy jak vesnice, tak lesa. A bílej kůň.

Krasavec Beauty (1994)

K equi tématu mám opravdu hodně blízko, takže si myslím, že dokážu ocenit intenzivní a reálně vyprávěný příběh, popisující šťastně/smutný osud jednoho koňského stvoření. Nebudu lhát, když řeknu, že toto je nejdojemnější a nejreálnější příběh, jaký jsem kdy viděla.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Helium a Dežo - geniální. Ale kam se podělo těch 250 milionů... To je mi záhadou... Nejspíš je spapalo to roztomilý tlustý prasátko aka mega rychlej pes z Marsu. Všechny postavy jsou po po většinou pořád krásně vymydlený, čisťounký, nejí, nepijou, blejskaj po sobě zářícíma očkama, přehodnocujou svoje pocity, bojujou jak bozi, nikdo se nikdy nezraní... Kdyby se aspoň dalo říct, že Barsoomovský příšerky lahodí oku... A ty dvě bílý "opice" to svejma 2 minutama moc nezachraňujou... Ale jo, člověk se občas uchechtne, konečná scéna mi přišla zajímavá a Strong byl jako vždy fajn.

Půlnoc v Paříži (2011)

Tohle je zase ten Woody, kterej se mi líbí. A Owen Wilson? Jako pardon? Konečně žádnej prostoduchej blbounek, ale pan chlap :) Jak kdosi už odkazoval v komentáři, tak pětiminutovka Brodyho á la Dalí a jeho performance je neskutečná, svojí osobitostí vám učaruje. Taky se mi hrozně líbila minutovka Gada Elmaleha, hned jsem poznala, zač je toho loket :)) Marion Cotillard je nádherná a inteligentní a dělá francouzskám jen čest. Celkově to prolínání přítomnosti s 20's a posléze ještě s hlubší a další minulosti je příšerně zajímavé, ze začátku člověk moc nechápe a čeká, co se z toho vyklube, ale efekt to má náramný. Ovšem konečná scéna je samozřejmě klišovitá, ale vzhledem k poetičnosti a celkové milosti to nelze považovat za chybu. :)

Válečný kůň (2011)

No... Čekala jsem větší krávovinu, ale nečekaně jsem byla mile překvapena. Kýčovitost a klišovitost některejch scén byla ovšem šílená, přesto to Spielbergovi člověk prostě promine. Největší pan herec byl ovšem Páni Koňové, smekám před jejich tréninkem. Co ale nedokážu, je objektivně posoudit, jak moc laikům (hlavně) první asi půl hodina dávala či nedávala smysl, co se koní týče. Při nájezdu jízdy jsem se vytočila nad zbytečností války a zbytečným ztrátám na životech nevinných zvířat ti vojáků. Plus kdyby ve válce neměli zvířata (ať už koně, případně tažné voly či tak), byli by namydlení. Pár scén i pobavilo (SPOILER Joey zapletený do ostnáče - mimochodem by mě zajímalo, jak zrovna tohle točili - a upoutávání pozornosti anglickým a německým příkopem :); pokec dvou na chvíli spřátelených vojáků nad přestříháváním drátu a ovšem i to, jak kdosi uprostřed sálu zatleskal při pateticky dojemném podání ruky otce a syna vracejícího se z války). Kvůli čtyřnožcům 4*

Nebezpečná metoda (2011)

Hudba, Fassbender, Knightley. Ze všech těch psychoanalýz jsem si neodnesla nic.