Iron Man 3 (2013)

Nemozem si pomoct ale pre mna po vyslovene vlaznej dvojke, prekvapenie a to vo velmi pozitivnom slova zmysle. Shane Black nesklamal, dialogy su svizne a usmevne. Rezia vyborna. Hlaskovanie nema chybu a co je dolezite Tony ostal Tonym. Jeho demoni s nim kracaju az do samotneho konca. Vypointovany zaver trilogie, zapametatelne postavy(uzil som si vsetkych) a ani jedna mi neliezla na nervy co i len sekundu, Guy Pearce pre mna prekvanie cislo 2, to prve bolo Ben Kingsley - over the top moment! Iron man digitalne sice nepredstihuje Avengers co sa tyka velkoleposti, no dokazal sklbit osudovost jednej postavy vo vyse 2 hodinach. Tesim sa na 2D a blue ray! Vyborne rozbehnuta faza 2 a Marvelu sklanam velku poklonu.

Jak na věc (2002)

Pri pohlade na tie dnesne fuckovacie komedie, ktore preferuju cim viac nadavok tym viacej srandy, bol tento film priam vykupenie. Vynikajuce navarene dielko, kde nechybal cierny anglicky humor, excelujuci Grant, skvelo zahrane vedlajsie postavy a Nicholas Hoult, z ktoreho bezpochyby vyrasie herecka hviezda. Vsetko do seba zapadalo a scenar nemal jedno slabe miesto. Pre mna prijemne spestrenie. Humor, ktory je v dnesnej dobe vzacny. Holt, podobnych skvostov sa toci coraz menej.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nestava sa mi casto, ze si clovek odbehne na WC, vobec ale vobec sa neponahla, pristihne sa pri telke co je pred kinom ako sa diva na trailer Smoulou. Sakra, tomuto sa hovori riadny pruser. Mix ktory vobec nemusel uzret svetlo sveta a ak hej, tak by mal byt natoceny spolocnostou Asylum, apropo ak by to natocili oni isiel by som s hodnotenim na 3*.

Leon (1994)

Masterpeace, plna palba pre Bessona, spolu s Piatym elementom jeho naj filmy, ktore sa nedaju ohodnotit inac. Tomu filmu niet co vytknut.

Nedotknutelní (2011)

Dlho, ale vazne dlho som sa tak dobre z chuti nenasmial. Precizne spojenie komedie a dramy! Na csfd je to hodnotenie trosku prestrelene, urcite vsak ide o jeden z najlepsich francuzskych filmov, co som za posledne obdobie videl. Omar Sly ma moje sympatie a spolu s Cluzetom im to sadlo! Usmev prosim :)

Pád do tmy (2005)

Zozaciatku extremne klaustrofobicke. Atmosfera sa da krajat. Nic lepsie ako vidiet hlavnu hrdinku s palcarom v rukach. Spociatku klasicka tunelovka sa zmeni na vyvrazdovacku, ktora patri v ramci zanru urcite do nadpriemeru. Ano, ma to svoje muchy - najma co sa tyka zaveru. Avsak ked si zoberieme film ako celok, tak pan Marshall dokazal natocit vyvazeny horor, na ktory je sa radost (ne)pozerat. Malokedy sa cloveku stane ze pri danej scene radsej zavre oci :) Prvych 60 minut je to tutova palba a strela do cierneho.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Nadherne som si pospal. Dakujem Zimmerovi za hudbu, lepsia ako uspavanka od mamicky. Hercom za to, ze ma nerusili pri podriemkavani. Reziserovi za to, ze Piratov konecne zahrabal pod zem. Cela tato saga isla dole vodou. Pre mna urcite posledny diel a velmi subjektivne hodnotenie. Ak by som mal byt objektivny tak idem aj na **/***, len vdaka tomu, ze takato zlatanina naozaj bavi masy.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Ano ***** je mozno prestrelene cislo ale fuck it! Od Reunion som dostal nadstandartnu davku humoru, chvalihodne herecke vykony, dej ktory mal svoje over the top momenty a POZOR, nie vsetko bolo pouzite v uputavkach. Jednoznacne odporucam. Pre fanusikov 1,2,3 je to kino povinnost, pre milovnikov dospelych teen age komedii tiez! Herci nam vyrastli, no kolac sa nam neskazil. Palec hore bitchees! PS: STIFMASTER TO POSUNUL NA INY LEVEL.

Rango (2011)

Vynikajuci uvod, ktory zacal v polovici trochu vrzgat, nieco ako stare panty. Hovoril som si, ze autori siahnu po nejakom vtipnom WDcku a premazu to, ale nic. Akcny zaver mi vobec nesadol. Skoda, film mal totiz naslapnute na komediu roka, animak roka, western roka. Takto je to len dalsi prijemny animak do zbierky, na ktory sa rychlo zabudne.

Sejmout zabijáka (2011)

Velmi vydareny direct to DVD titul. Vynikajuce obsadenie Raya Stevensona, ktory do role Ira Dannyho Greena sadne ako rit na serbel. Potesi obsadenie mojho oblubenca Walkena. Rozhodne prijemne stravenych 100 minut. Za 4* a to s prehladom.