CBD

CBD

Česko
Filmový flákač studentského statusu, komiksový fanda s výhodami a budoucí úspěšná autorka erotických paranormálních romancí.

homepage

39 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Martin Scorsese

  I když můžete mít jiný názor tak dle mě nenatočil špatný film. Umí dokonale vystihnout atmosféru a čas. Ve svých filmech využívá svůj obrovský vypravěčský talent tak dokonale že vás i po dvacátém shlédnutí znovu vtáhne do děje. Jeho tvorba obsahuje snad všechny žánry a s každým si poradil bravurně. A je to také člověk jenž objevil Roberta De Nira a ukázal nám mimo jiné i to, že Dicaprio není pouze tím sladkým hošíkem z Titanicku.

 • foto

  Tim Burton

  Fataskní pohádkář, ujetý vizionář i sentimentální hračička. Jeho filmy v sobě mají nejen působivou vizuální poesii, ale i nápady pro které by jiní vraždili. Líbí se mi jak dokáže spojit hrůzu s krásou, to jen tak nikdy neumí.

 • foto

  Guillermo del Toro

  Guilermo Del Toro je cvok, vizionář, vizuální hračička a především člověk s velmi osvěžujícími nápady a citem pro to, jakou mytologii vykrást. Chlápek zodpovědný za vynikajícího prvního Hellboye, nádherně pohádkově syrový Faunův Labyrint a skvělého Prince bez království v mém žebříčku nesmí prostě chybět.

 • foto

  Peter Jackson

  Chlápek, co natočil jedno ze největších děl moderní kinematografie. Chlápek, co začínal na neskutečně nechutných a zábavných taškařicích s ufo, zombíky a plyšáky. Chlápek, co si splnil dětský sen o velké opici a vznikl z toho další nádherný filmový klenot. Chlápek, který nás letos vrátí do dětství, protože po deseti letech natáčí další štaci ze Středozemě. Kolik důvodů je ještě potřeba? 

 • foto

  Tarsem Singh

 • foto

  Terry Gilliam

  Terry Gilliam své příběhy vždy vyprávěl s vizuální opulentností. Sám si za sebou táhne takové své Imaginárium. Kde zastaví způsobí tichý rozruch a je jedno jestli to je v Central Parku nebo v temné budoucnosti. Takové Imaginárium není pro každého. Kolotočářsky barevné, kýčovité a zároveň ošuntělé, nevzhledné, těsně před odpisem a zároveň staromilsky nádherné. A s Gilliamem má společné i to, že je stejné jako on má stále sílu a chuť bojovat za svou podstatu.

 • foto

  Matthew Vaughn

 • foto

  David Fincher

 • foto

  George A. Romero

  Kdo jiný zvládá tak dokonale skloubit sociální satyru a zombie rubačku? 

 • foto

  Zack Snyder

  Na podmínce. Po Sucker Punchi mám sto chutí odstřihnout ho, ale uvidíme co udělá se Supermanem. A pořád tu jsou geniální Watchmeni. Zacku proč? 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace