Coco Chanel (2009)

okrem iného Audrey Tautou nemám rád a príbeh bol sfilmovaný nudne.

Evangelium podle Jana (2003)

Hodnotenie dávam za filmové spracovanie, nie za príbeh. Ten je absolútny.

Simone (2002)

Postaviť film na jednej krásnej babe / bohužial ja som tu nevidel nič iné nadpriemerné / je pre mňa príliš málo na to aby som dal viac ako 3*

Americký zločin (2007)

Tento, bohužiaľ skutočný príbeh nám nastavuje zrkadlo, akí strašní sme my ľudia. Ako rodič som trpel asi dvojnásobne lebo som si stále predstavoval, že je tam moja dcérka. Tomuto filmu sa podarilo perfektne to, že by som túto ženu vedel umlátiť k smrti. Je to hrozné ale je to asi tak. Nedá mi však nepozastaviť sa ešte pri dvoch faktoch. Ako mohol psychiater a úrady dopustiť aby sa taká žena neizolovala? Ako mohli rodičia nechať svoje deti u úplne cudzích ľudí? Príbeh bol veľmi silný a predčí všetky horory, lebo je zo skutočného života, ale filmársky ma nijak extra neoslovil, preto moje nižšie ohodnotenie 65%. Ešte jedna vec: za socializmu v TV existovala cenzúra, všeličo sa nesmelo púšťať a všeličo muselo, ale treba priznať , slabé filmy alebo príbehy tam neboli a toto by som zaviedol aj do dnešnej doby a tento film by som ako ,,povinné čítanie - pozeranie,, pre rodičov a spoločnosť rozhodne zaviedol. Komentáre, ktoré ma oslovili: Abiosis,Enšpígl

Amistad (1997)

Hrôzy, ktoré museli prežiť černoši hlavne počas plavby a záverečná reč bývalého americkeho prezidenta Johna Quincy Adamsa / Hopkins / sú nezabudnuteľné. Američania by sa mali venovať filmovaniu svojich dejín v tom sú skvelí a nie podávať dejiny iných štátov. Tomuto filmu sa dá vytknúť zbytočne zdĺhavá, uvodná 30-40 minútová pasáž.

Donnie Darko (2001)

čo to malo akože byť ??? Tu asi všetci idete na tráve či čo.

Lovná zvěř (2010)

Film o najnovších dejinách USA a sveta. O jednom z najväčších podvodov / o ktorých vieme /, veducom ku vojne v Iraku. Neviem si predstaviť , že by iná krajina ako USA dovolila sfilmovať podvod svojej vlády a neprešlo by aspoň 50 rokov. Toto rozhodne slúži ku cti amerického ľudu. Film má však pre mňa jednu slabinu - v prvej polovici objasnenie situácie pre diváka dosť zložito prezentované a to mohlo odradiť mnohých od dosledovania filmu / a následne dali nízke ohodnotenie /.

Hooligans (2005)

Výborný film a chuligánoch v UK. Odkrýva podstatu - nejde o futbal, ide iba O BOJ ! 80%