Legenda o "1900" (1998)

Úžasné klavírne pasáže ! Hlavne klavírny súboj je fantastický ! Na druhé pozretie sa mi ten film páčil ešte viac a zvyšujem hodnotenie !

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Veľmi originálny film, ktorý je treba si pozrieť asi viackrát aby človek pochopil a vnímal všetky odkazy. Film je veľmi realistický, krutý ale rozhodne napínavý svojím spôsobom. Je to opäť veľmi ťažký film. 85%

Nebezpečná krása (1998)

Výborný film z obdobia Benátskej republiky 16. storočia o jednej veľmi inteligentnej kurtyzáne podľa skutočných udalostí. Catherine McCormack je skvelá a krásna k tomu !!! Tento film je komédiou, drámou, akciou aj romancou v jednom. 100%

Pět minut v nebi (2009)

úvod a záver sú zaujímavé ale stredná pasáž filmu je veľmi nudná. 40%

Hrdost a sláva (2008)

Jeden z najlepších ,,policajných filmov,, vôbec. Nie je natočený pre efekt a napriek tomu je efektný. Postavy nie sú čierne a biele ale šedé rôznych odtieňov, tak ako je to v skutočnom živote.Ťažko mi je tu vyzdvihovať jednu či dve postavy. Film pôsobí v globále výborne ako výpoveď o živote v policajnom zbore bez akýchkoľvek príkras. 90%, sklamaný som len z hodnotenia niektorých užívateľov.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Skvelá sonda do súdnictva a úžasný výkom Al Pacina. Jeden z mála filmov z právnickeho prostredia ktorý nenudí ani chvíľu. 90% . Ale pýtam sa , koľko existuje takých právnikov na svete. Právnikov so svedomím ??? Odpoveď dáva sám film. Jeden z tísíca, preto ľudia právnikom neveria a nenávidia ich...

Ve jménu otce (1993)

Filmy natočené podľa skutočných udalostí sú najlepšie. V tomto prípade o to ,,hroznejšie,, že jedna veľmoc je schopná vylúdiť hociakú lož len, aby nestratila tvár, ktorú v tomto prípade aj tak stratila, resp. sa nechtiac odkryla. Našťastie. 90% PS: prečo asi tento film nemá až také promo ??? Trebárs ako Schindlers list ?

O myších a lidech (1992)

pekný film ale asi tak 30 minút mi trvalo kým som si to začal užívať. 75%

Walk the Line (2005)

Film, ktorý sa rozbiehal pomalšie ale postupne gradoval. Film, ktorý mal dvoch skvelých protagonistov. Film, ktorý aj keď vám hudba Johnnyho Casha nič nehovorí, tak vás napriek tomu pohltí. Myslím si že je obrovskou škodou, že Reese Whiterspoon a Joaquin Phoenix nenantáčajú viac filmov. 90%