žvanimírek

žvanimírek

Martin W

Německo

20 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Pro mě osobně nejlepší seriál ever. Klasika, kterou mohu vidět 10x a stále mě to prostě baví. Vtipálek Chander, chytrák Ross, démon Joey (How you doin'?), sexy Rachel, pořádkem posedlá Monica.....jen ta Phoebe mi tam nějak hapruje.

 • poster

  Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

  Lepší druhou světovou ve filmu/seriálu jsem neviděl!!! Žádný velký sraní, žádnej velkej patos, ........., Dick Winters na konci 10. epizody a jeho odpověd' vnukovi na otázku "Grandpa, were you a hero in the war", "No....but I served in the company of heroes." A to je jen zlomek důvodů, proč BoB stojí za podívanou!

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

  Adaptace Sherlocka v podání Cumberbatche s Freemanem mě poslala do kolen!! Při stahování jsem neměl nejmenší tušení do čeho jdu, řekl jsem si, že tentokrát nebudu žhavit internety a čsfd a šel jsem absolutně nedotčenej bez jakýchkoliv informací do pilotního dílu. Hned od začátku jsem byl mimo, absolutně jsem nepobíral zasazení děje do současnosti, neměl jsem ponětí která bije a do toho hned od první minuty mě začalo rozebírat smrtelné tempo, které tvůrci připravili. Sherlock Vás nenechá vydechnout ani na chvilku, celejch 90 minut pilotu se veze na parádně postavenejch dialozích, na zajímavým námětu, na nadpřirozenejch dedukcích mistra Sherlocka (neměl jsem nejmenší problém s jeho "nerdovstvým", scifi schopnostma a maličkou natvrdlostí Watsona) a do toho ještě člověka velmi potěší zajímavé vizuální nápady (zobrazenej text sms apod.) a "hrátky" s obrazem. Ve velmi podobném duchu se nesou další dva díly (The Blind Banker je podle mě nejslabší). Suma sumárum Sherlock by Coky Giedroyc & Paul McGuigan je prostě bomba, nezbývá než doufat, že se dočkáme dalších dílů.

 • poster

  Profesionálové (TV seriál) (1977)

  Kultovní záležitost britské produkce!!

 • poster

  Kravaťáci (TV seriál) (2011)

  Gabriel Match ve své snad životní roli z tvrdého prostředí newyorského Manhattanu, kde si advokáti, soudci, právnici a jim podobní měří velikosti pinďourů a porovnávají ceny sak masivním tempem a s neuvěřitlnou grácií a notnou dávkou šarmu. Suits má vše podstatné, co diváka udrží u obrazovky, nechá netrpělivě čekat na nové díly a nezklame ani při další sérii. Smysluplná zápletka, lež, vtip, ironie, nerozhodná láska, zrada, dva bombard'áci v hlavních rolích a určitá zvědavost, zda-li pan Dokonalý Harvey Specter konečně někdy něco "prohraje" jsou aspekty, které dělají ze Suits jeden z nejlepších seriálů nové dekády.

 • poster

  Californication (TV seriál) (2007)

  Dlouho jsem se Duchovnímu Kalifornikejšnu vyhejbal jako čert kříži! Viděl jsem jen pár štěků z epizod, které byly vysílané v TV a upřimně řečeno jsem se divil, co na tom lidi tak žerou. Vulgární, trapný, nevtipný, ubohý a mnoho dalších přívlastků jsem poslal na adresu Hanka Moodyho. Ovšem den se s dnem sešel, začalo mi to vrtat hlavou a řekl jsem si, že mu dám ještě jednu šanci, dostal jsem se k první sérii v originálním znění a bum, už mi je to všechno jasný! Californication je jeden z mnoha důkazů, jak moc dokáže dabing zmršit. Najednou ony vtípky a hlášky nevyzněj až tak vulgárně a to tahání za uši v případě překladů jistejch "libůstek" náhle zmizelo. Další věcí je, že hodnotím po zhlédnutí první a pár dílech druhé série, nemohu jinak než za pět, nicméně je mi jasné, že to všechno bude pořád dokola a neustálý sexy, mraky poprsí a hláškování může leckoho omrzet.