Nápoj lásky č. 9 (1992)

Uvolněná a celkem příjemná podívaná, ale pořád je to tuctová romantická komedie..rozhodně ale z těch lepších;-) Sandra Bullock coby ošklivka se pěkně povedla:-D

12 opic (1995)

Co musim vyzdvihnout hned jako první, jsou úžasný herecký výkony, a to bych směrovala předně na Brada Pitta, jehož mimika i haptika byla zkrátka dokonale přesvědčivá..pak další, čeho si u 12ti opic hodně cením, je silný příběh..ač totiž nemám moc ráda fimy na tématiku z budoucnosti a celkově sci-fi, tak tady to bylo podáno takovým způsobem, že jsem odhodila odpor k téhle tématice a vžila se do děje. Nutí to taky hezky k zamyšlení a zpracováno je to perfektně..milé překvapení:-)

Bílá vdova (2000)

Hahaa, tohle byla skvělá podívaná! Řešení finanční krize a přímý řešení problému postarší dámy a vůbec její změna způsobu myšlení po ovdovění je zkrátka kouzelná..Postupná přeměna konzervativního skleníku v marihuanové doupě s noční světelnou září, kšefty v Londýně, první okusení jointa plus vrcholení na konci filmu (obzvlášť kamarádky, co si ochutnají "magický čaj" a je to na nich pak hodně znát) snad nemůžou nikoho nechat bez úsměvu:-)

Obchodník se smrtí (2005)

Nikdy jsem se moc nezamýšlela nad obchodem se zbraněma..ale v Obchodníkovi je tahle problematika nastíněná tak, že mě (jak už to většinou mívám) cokolo spojenýho s násilím a válkou neodpuzuje..celkem se do role hlavního roli vžívám, navíc mám Nicolase Cage ráda a tady odvádí parádní výkon..zajímavý pokoukání:-)

Drákuloviny (1995)

Přidávám se ke Galadriel - nechápu, že má tahle parádní parodie tak mizerný hodnocení..já se bavila už od první chvíle až do konce. Taky jsem měla totální záchvat smíchu u scénky zabodávání dřevěnýho kůlu do srdce, anebo polykání všeho hmyzu při konverzaci s doktorem u čajíčku nemělo chybu (samotný doktor se svojí opakovanou terapií klystýru byl dokonalej):-D Možná jsem si tenhle film tak užila, protože si nijak nepotrpim a ani neberu vážně tématiku upírů, a tak mi tohle skvěle sedlo;-)

Hudson Hawk (1991)

Je to strašná blbost, ale obsahuje hromadu vtipných scén - taková hodně odlehčená zábava..sice to nebylo natolik dobrý, že bych vyloženě toužila se na to podívat znovu, ale vyloženě ztráta času to taky nebyla, tudíž dávám pěkné tři hvězdičky:-) A to závěrečný cappuccino jsem Hawkovi opravdu přála:-D

Zelený svět (1996)

Pohodičkovej snímek, kde je tak nějak jasný, kam děj míří a jak to celé skončí..ale vzhledem k pěknýmu prostředí a sympaťákovi Costnerovi neházim Zelený svět k úplnýmu průměru..ideální film na fajnovej sobotní večer:-)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Teď nevím, jestli se pustit do rozboru a oslavný ódy nebo napsat prostě jen: úžasné... Strašně se mi líbil způsob, jakým se případ Benjamina odvíjel - vyprávěním paní na smrtelný posteli..postupný odhalování toho, jaký život ona paní prožila, odhalování tajemství, o kterým ani dcera netušila...pak se vše prolne s minulostí, kde částečně příběh vyprávní sám Benjamin a pak jsme rázem v ději, jež si už postupně plyne..pak se to opět vrací do současnosti - ponurý prostředí nemocnice, venku zuří bouřka a stará paní prosí dceru, ať čte dál a dál.. A hlavní postava prožívá jedinečnou a dalí naprosto jinou životní etapu za druhou..proměny Brada Pitta a vůbec jeho herecký výkon snad nechám beze slov, nemá to absolutně žádnou chybu! Jak se narazí na osudovou lásku, je už jasný vzhledem k mládnutí = stárnutí hlavního hrdiny, že bude zároveň tragická..ale přesto krásná. Celý film je neskutečně emotivní a já se do toho tak zažrala, že jsem vyšla z kina jak omámená, stále s lehce vlhkýma očima a zvláštním pocitem hluboko uvnitř..tohle byl rozhodně zážitek..zamyšlení nad samotným smyslem života, navíc natočeno perfektně:-) Nezapomenu.. Tak je z toho přeci jenom sloh:-)

Starý, nový, půjčený a modrý (2003)

Tak tohle mi perfektně sedlo! Styl a celková atmosféra filmu, herci a jejich rozpoložení, a hlavně to, na čem ulítávám - přeměna hlavní hrdinky: přehodnocení dosavadního života, uvědomění si toho, že se život ubírá špatným směrem a následný překopání hodnot a uskutečnění šílených akcí..zároveň tu máme ale vážnou situaci: strach ze smrti, odcizení v rodině, zbabělost, zrazení citů...Navíc z vlastní zkušenosti vim, co to může s člověkem udělat - návrat milovaný osoby:-) Narušení svatby jsem si celou dobu přála, tudíž film běžel přesně tak, jak se dalo čekat, ale to vůbec nevadí, protože jsem si to tak i představovala:-D A nebylo to podáno klasickým romanticky kýčovitým způsobem, tudíž jsem si tenhle dánskej snímeček krásně užila..:-)