Tři barvy: Červená (1994)

Lyrický příběh odehrávající se jakoby na okraji reality a snu.Málo slov ,která jsou nahrazena nádhernou kamerou,hudbou a hereckými výkony.Starý soudce a mladá studentka.Ona má problémy s láskou a on žije sám se svým zklamáním.Jeden druhého však dokáže obohatit a tak oba najdou své místo v životě.Krásné pohlazení. Jean Luis Trintignand i Iréne Jacob byli pro své role snad stvořeni.

Tři barvy: Bílá (1994)

Nevím jestli tohle je ještě láska.Podle mě ne.Spíš bych to nazval posedlostí.Film se mi jinak docela líbíl má své kouzlo,ale červená je o mnoho vyzrálejší,tam už jde o daleko hlubší myšlenky než je vášnivá láska.Zamachovski je skvělý herec.

Výměna (2008)

Film ostrý jako břitva,který zasáhne snad každého.Je dokonale zpracovaný, plný emocí a ty jsou v příběhu vykresleny velmi realisticky .Film účelově nikam nezavádí,jeho vyjadřování je minimalistické,ale o to silnější.Co je hořší duševně nemocný člověk,který sekerou zabíjí děti,nebo ten kdo jen pro svůj prospěch manipuluje s lidmi a neštítí se vůbec ničeho? Herecké výkony jsou opravdu uchvacující,jen v málo filmech jsem viděl tak přesvědčivý výkon.Clint Eastwood je pan režisér.

Velká země (1958)

Starý dobrý western z dob kdy poctivost a čest nebyla jen slova a kdy charismatické postavy vládly stříbrnému plátnu.Krásná příroda,dobrodružství,ale i příběh co nás dovede až ke sladkému happy endu.Za zmínku ještě stojí výborná hudba a skvělý Gregory Peck.

Legenda o Mulan (1998)

Podle čínské básně zpracovaná kreslená pohádka,která dokáže oslovit i ty dříve narozené.Dobrodružný příběh plný krásného humoru,ale i vypjatých okamžiků.Moc hezká animace,příjemná hudba a ten malý dráček byl kouzelný.Spolu s Cestou do fantazie pro mě jasně nejlepší animák.Možná vůbec nejlepší.

Ti druzí (2001)

Tak přesně takhle si představuju téměř dokonalý horor.Žádná krev,žádné vykulené potvory,jen neustále gradující atmosféra nezadržitelně směřující k velkolepému finále.Nicol Kidman zahrála skvěle svou roli.A před panem režisérem hluboce smekám.Natočit takovýto film to vyžaduje mnohem víc než mít v kase stamilómy dolarů.

Narozen 4. července (1989)

Co napsat za recenzi k tomuto filmu?Ztvárněn je realisticky tak dokonale ,až je odporný.Válka je hnusná to víme všichni a válka, kde jsou vojáci zmanipulováni vlastním národem to je tragedie.Myslím ,že tento film by se dal natočit trochu citlivěji .Realita není všechno,hlavní je přece příběh.

Dobrý Will Hunting (1997)

Velmi kvalitní film,kterému jsem přišel na chuť až při druhém shlédnutí.Výtečný scénář i herecké výkony.

Někdo to rád horké (1959)

Komedie jako řemen,která je tak nápaditá,že rozesměje snad každého.Výborní herci,výborný scénář.

Sloní muž (1980)

Krása člověka není jen fyzická,ale existuje i krása ducha tu však vidí jen člověk vnímavý.Krásný,dojemný,ale i smutný film o člověku který se krásný nenarodil.Byl přímo zrůdou,ale krása duše i přes všechno ponížení co musel prožít v něm zůstala.Našel si i upřímné přátele.Ale po tom po čem nejvíc toužil se mu nakonec stalo osudné.Chtěl se alespoň jednou vyspat jako člověk,což mu jeho znetvoření nedovolovalo.Skutečný příběh natočil David Lynch.