Jménem krále (2009)

Byl jsem velice mile překvapen úrovní filmu.Zdařilá adaptace románu se středověkým námětem a zajímavou detektivní zápletkou.Místy prosvítajíci televizní formát mi ani trochu nevadil.Ve filmu musím vyzdvihnout skvělý výběr herců,hlavně Karel Roden se mi velice líbil.Záběry kamery mě příjemně hladily po duši.Žádný zběsilý střih,přesto film je místy pěkně dramatický.Vše ještě umocňuje velmi zdařilá hudba.Nedostatky by se našly,ale hledat je nebudu,protože příběh mě oslovil svojí opravdovostí a nebojí se ukázat kladné hrdiny.

Nejdelší den (1962)

Velmi kvalitní válečný film se spoustou hvězdných herců.Výborné zpracování jedné z nejdůležitějších událostí druhé světové války.Zajímavý je i pohled ze strany spojenců i německých agresorů.

Podivné dědictví (1972)

Tom, gentleman z anglie se dostane na divoký západ,kde ještě stále platí,že k mužnosti patří kolty proklatě nízko a úctu ,že je nutné si získat pěstmi.Uhlazené chování je mu tak trochu naobtíž..Jeho tři přátelé mu pomohou ,aby se stal drsným hochem,ale cesta to není jednoduchá.Je plná různých komických situací,které vám rozhodně rozhýbou bránici.Skvělá parodie na westerny,která i pohladí duši.Terence Hill ve své nezapomenutelné a asi nejlepší roli.

Válka o fazolové pole (1988)

Robert Redford je skvělý režisér.Tento film s jednoduchým dějem je výtečně propracovaný.Nadpřirozená složka dokonale zapadá do celého děje a nepůsobí ani trochu rušivě ,naopak příběh dostává hlubší rozměr.Jednotlivé postavy ,to je pestrobarevná mozaika různých typů lidi,kteří spolu žijí v jedné vesnici a když je to opravdu potřeba dokážou pomoci tomu kdo je utlačovaný.Kamera je výborná.Je z ní cítit opravdová radost z každého záběru.Moc krásné a milé.

Život je krásný (1997)

Film se mi líbil moc až do chvíle kdy se Guido dostal se synkem do koncentráku.Tady mi to začalo trochu skřípat.Koncentrační tábor bylo zoufalé místo bez naděje a najednou i tady pokračování šprýmů a legrácek.Přišlo mi to dost nereálné a taky pohádkové,ale tohle pohádka nebyla.Pravdou přesto je ,že film byl milý ,něžný a vtipný.

Život je krásný (1946)

Ano život je krásný a tento film o tom dokáže přesvědčit mírou vrchovatou.První část se někomu může zdát trochu průměrná,ale to finále je uchvacující a v něm pochopíte proč to delší seznamování s dřívějšími událostmi.Vše do sebe dokonale zapadne a připraví vám takový zážitek jaký jste neočekávali.Myslím,že po každém dalším shlédnutí se mi film bude líbit víc a víc.Kolik hloubky,radosti a naděje má tento skvost v sobě!Vůbec se nedivím,že v Americe tento příběh patří nutně k vánočnímu času.

Ivanhoe: Balada o statečném rytíři (1983) odpad!

Je mi to lito,ale vzhledem k ostatním filmům nemůžu jinak.Je to zoufalý film na kterém mě nezaujalo zhola nic.Scénář a děj je těžkopádný,nudný a dost slabomyslný.Dobývání hradu působí spíš komicky než dramaticky.Jako kdyby to byla vesnická bitka kluků v trochu lepším ohozu.A zbytek dorazí nezajímavé písně,které všemu nasadí korunu.Nechápu jak může toto někdo hodnotit pěti hvězdičkama.Skoro vše zde působí nereálně.Ani romantická linie nezaujme.Na film jsem se dodíval jen proto,že jsem chtěl napsat komentář po celkovém zhlédnutí filmu.Teď disc vezmu a hodím do koše,ještě že stál jen padesát i tak je to moc.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

O něco málo slabší než první díl.Mírná překombinovanost děje ruší celkový dojem.Přesto však stále dosti dobré a zábavné.V dnešní změti slabomyslmých akčních filmů je to stále nadprůměr.

Apokalypsa (1979)

Dokonale vyjádřená nesmyslnost a beznaděj války ve Vietnamu.Vizuální stránka úchvatná.Jako starší si ale kladu otázku:Proč ztvárňovat takovéto události? Film by šel vyjádřit jednou větou,není třeba žádné filosofie.

Patriot (1998)

Nevím proč je tento fim hodnocen tak uboze,nezaslouží si to.Oproti jiným akčním filmům má alespoň nějakou myšlenku.Škoda ,že se to zná někomu příliš poučné.