Arabela (1980) (seriál)

Vynikající český seriál,kterému čas vůbec neublížil.Ve stoce dnešních českých bezduchých seriálů svítí jako jasná hvězda.

Severní hvězda (1943)

Severní Hvězda ruská pohraniční vesnička.Život zde probíhá téměř idylicky.Právě začínají prázdniny a všichni společně slaví.Druhý den se několik obyvatel vydává na několikadenní výlet do Kyjeva.Tady někde ale krásná idylka končí a na všechny obyvatele tvrdým úderem dolehne válka.Rusko je přepadeno německou armádou a ze Severní hvězdy se má stát vojenský lazaret.To ale obyvatelé po prvním překvapení nechtějí připustit a odhodlaným a systemetickým odporem to němcům předvedou.Jejich statečnost a připravenost položit pro svou zemi i život je fascinující.Film je na svou dobu velmi dobře provedený.Útočící štuky opravdu nahánějí hrůzu.Jeden z nejlepších válečných filmů co jsem viděl.95%.

Kdopak by se vlka bál (2008)

Velice vydařený český film natočený z pohledu malé holčičky.Nechápu však,že ditributoři uvádějí tento film jako pro děti.Ty z něj asi mnoho nemají.Podle mě je určen hlavně nám dospělým,abychom si uvědomili jakým příšerným způsobem si zahráváme s city dětí a jak tím trpí.Film ukazuje jak chápání malých dětí je vzdáleno tomu našemu sobeckému a zmatenému.Tleskám Marii Procházkové,protože si to zaslouží.Z plytkosti českých filmů typu Medvídek a jemu podobných,tento září jako skutečný klenot.

Frekvence (2000)

Strhující thriler při kterém se mi vícekrát zastavil dech.Velmi pěkně natočený s příjemně civilními herci a hlubokým poselstvím.Krásný vztah otce a syna se kterými si pohraje tajemná náhoda a spojí je přes propast několika desítek let,pomocí prastaré vysílačky.Spolu pak vyřeší kriminální případ táhnoucí se až do současnosti.Geniální nápad.I když nedávám plný počet hvězd ,ty čtyři jsou víc než poctivé,stejně jako celý film.

Africká Královna (1951)

Kouzlo tohoto filmu asi nepomine.I když se někomu může zdát,že působí trochu kulisovitě,nádherné dialogy vše vrchovatě vynahradí.Herecký koncert dvou velkých hvězd,který tomu kdo ho nechá,vstoupí hluboko do duše a přinese mu nevšední zážitek.

Krasavec Beauty (1994)

Nevěřil bych,že je možné natočit tak pěkný film z pohledu koně a ještě,že ho lidský hlas mluví.Přitom je to i na zamyšlení a vůbec ne méněcenné.Naopak film se velmi vydařil.Dojemný a krásný příběh pro každého,kdo má citlivou duši.

Jak byl dobyt Západ (1962)

Rodinná sága,která se snaží zachytit víc než je únosné na jeden film a výsledek je dosti nudný.I když popisně je možná hodnotný.Mnoho hereckých hvězd,ale žádná neměla prostor vyniknout.

Nebeští jezdci (1968)

Víc než důstojná oslava československých pilotů RAF.Citlivě natočený a zahraný válečný film o osudech posádky bombardéru.Dotýká se všeho podstatného a samotný závěr je nadčasový.

Obchod na korze (1965)

Vynikající Československý film,který dokonale a realisticky přibližuje dobu holocaustu na Slovensku.Dvě ústřední postavy zdobí celý film opravdu úžasným hereckým výkonem.

Šťastné a Veselé (2005)

Podivuhodný příběh ze zákopů 1.světové války.Je štědrý den a vojáci,kteří bojují proti sobě vyjdou ze zákopů podají si ruce a oslaví vánoce spolu.Pravdivý příběh o vojácích,kteří si uvědomí nesmyslnost války.Nádherné myšlenky,ale poněkud kostrbatě zpracované,hlavně první část.Velká škoda.