Vůně ženy (1992)

Jak se vyrovnat se slepotou.Není to jednoduché.Četl jsem knížku:Okamžik který mění život.Je o mladé dívce,která tragicky oslepla a tento film, i když s odlišným příběhem,mi s ní téměř dokonale korespondoval.Zajímavé.Samotný film je výborně natočený a skvělý Al Pacino by ho utáhl snad sám.Víc než zasloužený oskar.Jsem zvědav co napíšu až zhlédnu italskou verzi,kterou mám už doma.

Žít (1952)

Krásný příběh člověka,který až tváří v tvář vidině blízké smrti si uvědomí jak prázdný žil život a dokáže za pomoci několika přátel najít z této beznadějné situace východisko.Film přemýšlivému člověku přinese mnoho,ale povrchního zřejmě moc neosloví.Filmový klenot.

Osvobození (1969)

Tento válečný film se vymyká zajetým kolejím.Hraný film se prolíná s dokumentem a chvílemi nepostřehnete ani kde je ta hranice.Něco by se filmu asi vytknout dalo,ale za ten nevšední pokus si jistě zaslouží vysoké hodnocení.Nic naplat rusové jsou mistry v tomto žánru a Hollywood může tiše závidět a jezdit do Ruska na zkušenou.

Vějíř lady Windermerové (2004)

V kategorii zábavných romantických komedií jasně patří mezi to nejlepší co bylo natočeno.Kouzelný anglický humor,spousta moudrých myšlenek a zábava jak má být a k tomu navíc nečekaná zápletka.Herci velice příjemní.Film pobaví i pohladí po duši nejen dámy.

Ben Hur (1959)

Velice zdařilé zpracování.Skvělý herci,nezapomenutelné některé scény.Ale jedna nešťastná připomínka dost dlouhé.Doporučuji shlédnout nadvakrát.Kdyby film o tomto tempu vyprávění byl kratší byl by dokonalý.Škoda film měl asi skončit po závodě spřežení,kdy Ben Hur říkal Messalovi,že nevidí nepřítele.Jinak klobouk dolů před filmařinou starou skoro 50 let.

Navždy (1989)

Na Spielberga hodně slabý film.Americký styl humoru s absencí dobrých hereckých výkonů a obstojného scénáře.Příběh je strnulý a zdlouhavý a když konečně doškobrtá k cíly je tu sladkobolný těžko uvěřitelný konec.Po shlédnutí ve mě nezůstalo nic ,ani pocit že jsem se příjemně pobavil.

Jak přicházejí sny (1998)

Jsou věci lidské a božské a tady jsou namíchány do převizualizovaného guláše.Jako romantický film poněkud těžkopádné.Jako film o posmrtném životě naivní,málo naděje a hodně strachu.No a jako fantazy moc slaboučký scénář.Takže nakonec zbývají jen skvělé triky,které drží film pohromadě.Nic nového nepřináší,jen přešlapuje na místě a hledá co stejně nikdy nemůže objevit.

Tři barvy: Modrá (1993)

Krzystof Kieslovsky mám předvedl jak má vypadat dokonalý film dávám sice pět hvězd,ale dal bych šest,kdyby to šlo.Pro mě ještě lepší než červená i když ta je taky skvělá.Příběh o mladé ženě ,která se pomalu vzpamatovává po tragédii,která ji postihla, pomalým tempem přechází od bolesti a zoufalství až k naději a snaze začít znovu žít.Juliette Binoche přináší nezapomenutelný herecký zážitek.Nádherné záběry kamery hladí po duši a výtečně dotvářejí atmosféru filmu.Kdybych měl tu možnost tak tento film bez oskarů neodejde.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Milá,slušná a hlavně velmi vtipná romantická komedie,která nás přivádí do řecké komunity.Komedií bez podbízivosti a různých vulgarit je málo a těch co se opravdu povedou je ještě míň.Tahle je jedna z nich.Je pravda trochu ztřeštěná,ale to už k ní patří, můžeme ji vzít jako cestu jednoho američana vegetariána do spletitých záhybů řecké duše.A věřte je to jízda spanilá a veselá.

Čtyři z tanku a pes (1966) (seriál)

Dříve populární seriál,dnes,ale působí hodně omšele.Je sice neškodný,ale ta naivita je opravdu nebetyčná.Zkoušel jsem se na seriál teď podívat,ale vydržel jsem asi jen tři díly.Pak jsem se podíval na poslední ze zvědavosti,zda Janek dostal svou lásku Marusju,protože to už jsem zapoměl a tím je pro mě kauza Čtyři z tanku a pes navždy uzavřena.Dnešnímu divákovy už nic nemůže přinést.Snad jen to,že je to zoufalé,nebo jen nostalgické vzpomínání.Ty dvě hvězdičky jsou za neškodnost.