Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jako obrovský fanda původní trilogie musim říct, že TOHLE se mi líbilo. Ten film má všechno, co jsem od něj očekával plus něco málo navrch. Jsou tu bitvi obřích rozměrů (jak na zemi tak ve vesmíru), inteligentní příběh, hláškovací postava, C3PO a R2D2 a pak hlavně souboj světelných mečů. Po trikové stránce naprosto perfektní, scénář taky super a herci - no, lepší už to asi být nemohlo. Lucas se opět vyznamenal.

Exmanželka za odměnu (2010)

Nebylo to úplně nejhorší, ale rozhodně to nenaplnilo mé očekávání. Doufal jsem, že Jennifer tomu dá štávu - a povedlo se. Ale tím všechna pozitiva končí. Ne že by obě hlavní postavy neshráli své role dobře, ale při tak stupidním příběhu plném ještě stupidnějších situací to už nebylo možné zachránit. Pro mě podívaná hodna jen pro zaplnění prázdného místa v programu televize Nova nebo Prima. 30% a to ještě přidávám za Jennifer.

Kouzelná země skřítků (1999) (TV film)

Jako malej sem to viděl v telce a pak na VHSce a i po těch letech to je příjemná odpočinková pohádka. Navíc je tam ten folklor a stepování, což k Irským filmům prostě patří. Takže za mě 60%. 5.2.2011 - Po dalším shlédnutí musím uznat, že je to opravdu moc pěkný film a byla by škoda nezvednout mu hodnocení. Takže zvedam na 80%.

Romeo a Julie (1996)

Nebylo to vůbec špatný, ale taky to nebylo nějak extra dobrý - na klasickýho Shakespeara si radši zajdu do divadla. ale i tak mě tenhle trochu netradiční pohled na největší lovestory všech dob překvapil tím, jak si dokázal udržet tempo.

Bunny (1998)

Celkem pěkné, ale je to jeden z těch slabších krátkometrážních animáků. 40%

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Dojemný příběh o tom, jak to mohlo být, ale mě tam pořád něco chybí i přes ten perfektní a trochu smutný závěr. I tak patří tenhle film mezi špičku, kterou si rád zopakuji. U mě na 3* velmi dobré, ale na 4* to prostě nestačilo. A to mám Gwyneth Paltrow velmi rád.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Normálně bych dal dvě - sice to nebylo zas až tak špatný, ale hrozně předvídatelný. Ale ta třetí hvězda je za to morče - to bylo božííííííííííííííííííííííííííííí!!!! :D

Vyvolený (2000)

I přes trochu pomalejší a nudnější začátek se to vyvrbilo do velmi pěkného filmu s velmi povedeným koncem. Jeden z lepších thrillerů z produkce USA.

Království nebeské (2005)

Nápad to byl skvělej, jen se nějak nevydařil scénář. Co se hereckého obsazení týče, Orlando zahrál řekl bych průměr a Jeremy slušný podprůměr. Kamera byla vydařená, bitvy přehledné (no, ikdyž vyjímka se vždycky najde) a film jako celek zanechá dojem průměrnosti, což pod taktovkou Ridleyho Scotta je dost špatné. Na to stát se velkofilmem, který si budou všichni pamatovat a rádi na něj vzpomínat to nemá a tak bych řekl, že zapadne do víru průměrnosti a brzy o něj nebude moc velký zájem. Ale i tak dobrá podívaná.