Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Skvelá situačná komédia, škoda len toho zbytočného podmazu falošného smiechu. Namakaní fyzici neschopní nadviazať vzťahy a susedka Penny - konečne žiadna šablóna hlúpej afektovanej blondínky, táto je totiž síce krásna, ale normálna, šarmantná a príjemná babenka. Môj miláčik medzi vedátormi je Sheldon, vedec s dvoma titulmi, ktorý nechápe sarkazmus. Jeho ospravedlnenie sa šéfovi, ktorého nazval idiotom, za čo dostal padáka a aby sa dostal prácu späť, musí sa ospravedlniť, ma dostalo do záchvatov smiechu. "Ospravedlňujem sa, že som vám povedal, že ste idiot. Viem, nemal som vás na to upozorňovať."

(K)lamač srdcí (2010)

Príjemný romantický film, originálna zápletka, neprekvapivý ale nenásilný záver. Akurát som mala celý problém nepozerať na zuby Vanessy Paradis. Tam totiž nie je šibalská medzierka medzi zubami ako má Ornella Mutti alebo mala Amy Winehouse, to je hotová čierna diera vo vesmíre. Uf, teda Johnny, máš teda zaujímavý vkus na diery. :-DDD

Austrálie (2008)

Fantastická austrálska príroda, pôvodom austrálski herci - Kidman a Jackman, ktorých zrovna milujem.... Len škoda, že zrovna nemilujem prehnané srdcervúce scény, sentimentálne ľúbostné príbehy, ktoré majú od reality tak ďaleko ako kvalitná slovenská bryndza od "fake of cow´s milk" alebo poriadne české pivo od zahraničného ovocného svinstva a tak postavia celý príbeh na polohy predvídateľnej romantickej melodrámy. Viem, možno chcel Luhrmann dať do toho silu, lenže celá tá krajina a jej príbeh má v sebe už dostatok sily, aby to uchvátilo. Lacné a zbytočné.

Přežít s vlky (2007)

Nechápem zbytočné zavádzanie čitateľa a následne na to diváka, nakoľko príbeh židovského dievčatka si Misha Defonseca vymyslela, ako to odhalili vojnoví veteráni a odborníci na život vlkov. Škoda. Inak by to bolo krásna rozprávka o prežití a o tom, že niekedy sú zvieratá človeku bližšie ako jeho vlastný druh, ktorý nezabíja len kvôli hladu.

Lidice (2011)

Aj tri hviezdy by stačili, lebo postava Šímu, ktorá bola aj tak mimo najdramatickejších udalostí Lidic, zbytočne na seba púta viac divákovej pozornosti než si zaslúži. Ale štyri za výborne stvárneného veliteľa Vlčeka (skvelý Luknár), ktorý sa z prinútenia stane nemeckým posluhovačom. Nedokáže sa postaviť zlu (takých bolo cez vojnu tisíce), volí nesprávnu cestu, zožiera ho to a sám sa za to aj potrestá. A tiež štyri za to, že sa konečne táto pietná udalosť filmovo spracovala.

Ženy sobě (2011)

Keď napodobňujú ženy mužov, sú často trápnejšie než muži samotní. Tak toto sa ale naozaj nedá porovnať s Pařbou v Las Vegas alebo v Bangkoku. Nevesta, ktorá sa v svadobných šatách uprostred rušnej premávky na ulici vykadí, nie je ani zábavná, ani romantická... Družička, ktorá použije umývadlo na veľkú potrebu, lebo nie je dosť voľných záchodov, tak to je klišé prebraté z oveľa lepších fílmov.... Za predvídateľný a nudný scénar by som odtrhla niekomu hlavu. :-) Dve hviezdy sú za fantastický herecký výkon Kirsten Wiig a ten írsky policajt O´Dowda, tak ten ma dostal. Mením vzťah k policajtom. :-D

Když mi bylo poprvé dvacet (2004)

Výborná francúzska retro komédia. Tučná škaredá tínejdžerka, navyše židovka, má hudobný talent a neuveriteľnú silu zvládať neprajnosť svojho okolia, baviť sa zo života a odrážať facky. Bála som sa klišé v závere, že dve pekné sestry si ju vezmú do parády a pri troche šikovnosti a kozmetiky bude vyzerať aj krajšie, čo by faaaaakt mohla....ale ups, toto nebol americký, ale francúzsky film, takže merci, debutujúca pani režisérka, záver ma dostal do kolien. Sila a rešpekt okolia sa dá získať aj bez kozmetického priemyslu, sakra, faaaaaakt. :-)

Horké prachy (2001) (TV film)

Stačilo by aj 3 hviezdičky, ale - film je podľa skutočnej udalosti a ako písali o tom v roku 1994 noviny, začalo to múdrym plánom jednej upratovačky, pomáhali jej pri tom dve kolegyne a tak sa na detašovanom pracovisku Bank of England v Essexe mohli začať kradnúť peniaze jedna radosť. Opakovane a to aj napriek skvelému bezpečnostnému vymakanému systému. Doteraz sa nezistilo, koľko peňazí dievčatá nakradli. Paráda. :-)

Květ pouště (2009)

Čítala som knihu, videla som film. Snažila som sa to príliš nestotožňovať, lebo v tomto prípade sa mi to nezdalo také dôležité. Je dôležitejšie, že aj formou filmu, pri ktorom si váľate riť v kresle západného sveta a ste žena, ktorej najväčší problém je pekný vertikálny piercing klitorisu ako najnovšia vychytávka a hovno viete o utrpení žien vo svete, tak vás to vyfacká a preberie do reality. Takto to nesmie ísť ďalej ...

Pařba v Bangkoku (2011)

Dvojka mi pripomenula starý vtip o vojakovi Mrkvičkovi, ktorý sa hlási tenkým hlasom:"Tu!" Veliteľ mu na to: "Vojak, ste na vojne, hláste sa mužnejšie." A vojak Mrkvička zapiští: "Tu, do p*če!" Tak a toto mi prišlo podobné. Svokor na svadbe zhodí Stua, že je taký obyčajný chlap a celý ten pomerne vtipný blázninec sa žiaľ končí tým, že budúcemu svokrovi vysvetľuje, že on nie je obyčajný, pretože to vie poriadne s partiou roztočiť (až tak že sa svadba skoro nekoná a mladý chlapec, budúci lekár prišiel pri tom o prst, bože, to je fakt sranda...) Alan bol v prvom dieli fajn postavička, tu mi prišiel trápny. Ale to je vec názoru.