Svítání (2009)

Velmi slusna upirina s originalnim nametem, skvelym Hawkem a drsnackym Dafoem (pokud se to tak sklonuje :-) Pekny vizual a predevsim promakany upirsky svet. Jak se koukam na rozporuplnost hodnoceni tak to zde asi vsichni hodnotili podle toho jak se zrovna vyspali nebo co.. no ja se zrovna vyspal dobre :-)

Harry Brown (2009)

No jasne. Harry Brown si to v nejdrsnejsi ctvrti ve vesmiru nakraci primo k hlavnimu dealerovi aby mu rekl ze chce koupit zbran na strileni holubu, tomu to neni vubec divne a provede ho hangarem plnym travy, drog, divneho pecka a kdo vi ceho jeste, pak se pred nim naladuje drogama a samozrejme se necha zastrelit. Policie nemuze ani hovno a typci co maji zlocin vytetovany na cele jim plivou do ksichtu nadavky a vyhruzky. Oni je samozrejme mlcky poslouchaji a nehnou ani brvou, protoze cekaji az je postrili duchodce, se kterym to po trech rychlejsich krocich sekne. Jestli chcete delat drsne zanrovky, tak je neopirejte o takove chatrne domecky z karet, kterym rikate dej. Ne ze by mi premira nasili byla nejak nesympaticka, ale postavit film na zbytecnem nasili nestaci. A na zaver: delate si ze me prdel, ze tohle je britske Gran Torino? Nevadi mi ze Caine neni Eastwood, Caine je kapku nekde jinde, ale je to taky borec. Tyhle dva filmy jsou taky kapku jinde, ale Torino je to co ma styl, kdezto Brown je to na co se ze zvedavosti mrknu a jdu dal.

Tell It to the Fishes (2006)

Ono se tam v podstate nic nedeje, ale me by se bavilo na Morana koukat i kdyby jen pul hodiny krmil rybicky :-)

Stoupat jak dým (1978)

Tak tohle je ovsem sila! Kam se hrabe Zahulime uvidime, tohle je teprve pecka. Kanon naladovany tak silenymi kamenaky, ze jsem to obcas skoro nevydychal :-)

Ctihodný občan (2009)

Vazne, 75%? Ale no tak. Ne ze by scenar nepracoval se zajimavou myslenkou, ale je to takova splacanina ze i ty tri hvezdicky jsou trosku moc. Je sice fajn ze se film snazi poukazat na zvraceny pravni system, ale pouziva k tomu provoplanovane a tezko uveritelne zapletky. Potrebuji dat Butlerovi silnou motivaci, tak mu nechaji behem uvodni desetiminutovky co nejtvrdeji vymlatit rodinku. Vraha samozrejme u soudu nechaji v klidku odejit, ukazou jeste zaber na zlomeneho breciciho Butlera, hodi titulek -o 10 let pozdeji- a muzeme zacit... Zezacatku je Butlerova pomsta fajn, udela presne to, co se ceka, a co nam tvurci ospravedlnili brutalnim zacatkem. Ale on se nezastavi a pokracuje dal, zjistujeme ze je to vlastne profik, genius co se zivi smrti, takze si muze dovolit primo z cely zabijet vesele jednoho statnika za druhym. Je tvrdy, je nekompromisni, ale kdyz se ho Jamie Foxx zepta jestli by jeho dcera byla pysna tak se hned malem vzlykave rozplace. Jak jsem rekl, zajimava tematika, oprena o chatrny scenar, ktery se snazi tvarit silene chytre. Na druhou stranu film pekne odsypa, je v nem dost nasili a clovek se nenudi. Proste prumerne hodnoceni.

Temný obraz (2006)

Brutalni animovana schiza a herecka jizda.

Svět hledá superhrdinu! (2006) (pořad)

Objeveno pozde v noci po prichodi z hospody. Fakt dlouho jsem vahal jestli jsem tak ozraly, nebo to fakt nekdo mysli vazne.. sileny ulet :-)

Milionář z chatrče (2008)

Dlouho jsem to odkladal, dlouho. Vecne jsem nemel naladu, nebo jsem si ji nechtel udelat. Kolem toho filmu byl proste takovy humbuk az jsem ztratil zajem ten zazrak videt (ted se tak divam ze z mojí topky uzivatelu jsem posledni kdo to jeste nehodnotil :-) Ale film opravdu stoji za to. 8 oskaru je sice trochu ulet, ale ber to cert, ti oskari pro me stejne nejsou smerodatni. Podstatne je ze to bylo pohodove, nebylo to nudne, melo to sympaticke postavy (i kdyz ujecene decka me obcas trochu stvaly). Pekne odvypraveny pribeh o chlapci z indie, jeho protloukani se drsnym zivotem, o tom jak chudy chlapec z periferie k lasce a penezum prisel. Jak byl konec predem jasny, tak me prijemne pohladil a ja se u nej usmival jak idiot :-) 85% ktere ma film na csfd aktualne sedi docela presne.

Legie (2010)

Nic ackoveho se u Legionu samozrejme necekalo, a becka maji pravo na obcasnou mensi logickou diru.. ale uplne se na logiku vysrat? Tak tezke wtf uz jsem dlouho nevidel :-) Prvni pulka opravdu sympaticke becko, s cool Paulem Bettanym (zbytek hereckeho obsazeni taky velmi prijemny), apokaliptyckou hudbou z traileru a sbirkou nahodnych kolemjdoucich zapadlych v poustni hospode uprostred niceho. Moc se toho nenakeca, proste se vsichni predstavi, pak prijede Bettany aka padly andel Michael, rozda vsem kulomety a show muze zacit. Prijde prvni utok, coz je fajn. Pak prijde cas na reci, coz je mene fajn. Dalsi akce uz jsou taky slabsi, az do prichodu neprustrelneho andela Gabriela s rotacnim kyjem v ruce. Doted nechapu jak to s nim vlastne melo byt - byl smrtelny, nesmrtelny, zranitelny, nezranitelny... prezil vsechno ale krvacel, no nevim... A taky jsem cekal ze tam tech andelu bude podstatne vice. Jsou tu v celem filmu dva, z toho jeden si ureze kridla hned na zacatku. Diky te fajn atmosfere prvni pulky za dve hvezdicky, film na jedno podivani.

Sherlock Holmes (2009)

Svizne, vtipne, s peknym vizualem a peckoidnim akcnim scenam. Zcela dle ocekavani, delikatni jednohubka na pobaveni :-)