Uvnitř tančím (2004)

"Ahoj, jsem Rory O'Shea, muzu pohybovat pouze dvema prsty, coz mi umoznuje ovladat tohle kreslo. Muzete mi potrast rukou, nebo polibit prdel, necekejte ale ze vam to vratim." Nemam obecne citove vidirani ve filmech vubec rad, tady to ale delaji trochu jinak. Uvnitr tancim je pribeh o dvou tezce handycapovanych mladicich, co se snazi vyzdimat ze zivota maximum, i presto ze jsou ochrnuti. Za vynikajici herecke vykony jsem se po chvilce vahani priklonil k plnemu hodnoceni.

Obvyklí podezřelí (1995)

Tak jsem se konecne dohrabal k nejlepsi kriminalce vsech dob i ja... a na prdel me to teda neposadilo. Mozna zapracovalo prilisne ocekavani, nebo pro me film uz dneska moc zestarnul, nebo ja nevim, zkratka zaverecna pointa jde pomerne snadno vydedukovat pred odhalenim, nez se zapletka konecne zamota a film se rozjede, musi se divak prokousat hodinovym rozjezdem (v podstate me to zacalo bavit az s prvnim predstavenim Kaisera Soseho)... no a pak mi zbudou jen ty fajn herecke vykony... Uvidime az si to nekdy pustim znovu, zatim silnejsi 3 (lyncujte me prosim spis o vikendech, to budu pravdepodobne opily a bude mi to u prdele).

Piráti na vlnách (2009)

Nejpohodovejsi film za poslednich X let. Ve filmu se plavite na rockove lodi s manikama, co to s hudbou mysli sakra vazne. Obsazeni je nabusene. Vsichni jsou charizmaticti, jsou vtipni a jsou vzajemne skvele sehrani. Tak skvele, ze kdyz se banda sebere a jde do hospody zapit svatbu jednoho z nich, dali byste vsechno za to, abyste tam mohli byt s nimi, protoze vite ze to je jedna z nejvic legendarnich party. Proste paradni zalezitost. At zije Rock´N´Roll!

Nezastavitelný (2010)

75%... vazne? Uz dlouho jsem nevidel neco tak stupidniho. Za naprosto debilnich okolnosti jim ujede vlak. Nekolik chlapu cumi na to, jak se soura pryc z nadrazi, ale nikdo do nej nemuze naskocit. Pak se nedeje nic, jen si lidi z vedeni dokola prekvapene rikaji: vlak.. a jede? Jo, casem je i napadne to, co kazdeho napadne hned - spusti do te masiny z vrtulniku chlapa, aby to zastavil, ale to se samozrejme nepovede, protoze do te masiny zepredu triska jeste jina lokomotiva.... takze se od naseho splaseneho vlaku musi vsichni stahnout, aby k nemu mohli prijet Chris Pine a Denzel Washington a celou situaci zachranit. Nasleduje spousta napadu... jak tuhle blbost jenom prodlouzit (s prestavkama na slovni vatu o tom, jak maji hlavni hrdinove smutny osobni zivot). Ve filmu je jeden vybuch, jedna srazka vlaku s karavanem a jedna slusna hlaska (Netvar se na me tak smutne, mam pak pocit ze umru). Jo, az si projdeme tim vsim, teprve pak udelaji hrdinove to, co meli udelat hned - naskoci do lokomotivy a zastavi ji... To je podle vas akcni film na 4 hvezdicky?

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Nevim jak drive, ale minimalne za posledni rok to je cisty odpad, s pohlavkem k tomu. Novacke televizni noviny nemaji se serioznima zpravama nic spolecneho, je to jen samy bulvar, reklamy na novacke porady (koho zajima sledovanost tisice a jedne noci?!) a nic nerikajich srackoidnich reportazi se zamerenim na citove vydirani. Fuj.

Mary a Max (2009)

Dojemne, ale nikdy to nezachazi do citoveho vydirani. Melancholicke, ale neni to tupe depresivni. Nevtirave mile a misty prijemne vtipne. Krasne podivny animak, hltal jsem kazdou minutu.

Proroctví (2009)

Slabsi ctyrka. Paradni atmosfera, slibny rozjedz, jen skoda ze patrani mezi jednotlivyma katastrofama bylo obcas celkem nudne. A ten konec bych taky prepsal. Na druhou stranu tak drsne natocene nehody nikde jinde neuvidite. Jestli si myslite ze nehoda na dalnici v Nezvratnem osudu 2 byl narez (jakoze fakt byl) tak pri padu letadla v Proroctvi se poserete (jakoze ja se posral :-)

TRON: Legacy 3D (2010)

Tron je jako zvenku nadupana kara, ktera ma uvnitr standardni vybavu. Dobre se na to kouka diky opravdu uchvatnemu svetu a podarenemu soundtracku, ale jinak je to desna slatanina. Ctvrta hvezdicka opravdu jen za tu audiovizualni stranku.

Poslední dům nalevo (2009)

Nic svetoborneho, ale v dnesni dobe abyste i prumerny horor pohledali... 6/10

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Hodne silna ctyrka, na hranici pate hvezdicky utoci hlavne silna herecka sestava. Prijemny western riznuty hollywoodskym popcornem, skoda jen ze ke konci je toho popcornu az moc.