Dark Waters (2019)

Mohlo a mělo to být o kus kratší, nicméně to je tak jediná (ač u mě častá) výtka k filmu. Jinak se jedná o moc "pěkný" pohled do zákulisí korporátních sviní, které si můžou dělat, co chtějí, protože na to prostě mají prachy. A nebudeme si nalhávat, že v dnešní době nebo na našem území se něco takového neděje... 75%

Nekrotronic (2018)

Moje volání v DaemonRunneru tedy splněno, dočkal jsem se celovečeráku. Bohužel nemůžu dát plnou palbu, k té přece jen něco málo chybělo, ale i tak je to parádní jízda brutálních Krotitelů duchů, kteří se s démony opravdu neserou. Roache-Turner je moje spřízněná duše. 90%

Letadla, vlaky, automobily (1987)

Místní nadšení úplně nesdílím, protože to kdovíjak vtipné nebylo a i přes velmi mírnou stopáž se to překvapivě táhlo. Titulní dvojice smolařů byla sice skvěle vybrána, ale celkově jsou Letadla, vlaky, automobily spíš průměrnou komedií, na kterou člověk do pár dnů po zhlédnutí zapomene. 65%

DaemonRunner (2017)

Kurva, z tohohle kdyby tak byl celovečerák! Krotitelé duchů 18+, to bych si nechal líbit, zvlášť když se k tomu připojí nějaký ten fór, plasmová děla..., no prostě splněný dětský sen. S Roache-Turnerem jsem si očividně padl do noty a budu vyhlížet každý jeho další počin. 85%

Spacewalker (2017)

Stopáž byla zbytečně přestřelená, což je obrovská škoda a vlastně jediné negativum celého filmu. Z hlediska zpracování je to špička i v porovnání se světovou konkurencí, takže se zdá, že se v Rusku podařilo definitivně oživit filmový průmysl, který si nezadá s ostatní produkcí. 75%

Phoenix, Oregon (2019)

Pěkně se na to kouká, příjemně to plyne, charaktery jsou veskrze příjemné a člověk jim přeje úspěch, ale za celou dobu se vlastně nenaskytne jediný moment, který by vybočil z průměru a po skončení člověk pokrčí rameny s myšlenkou, že dohromady se tam nic nestalo. 50%

Wyrmwood: Chronicles of the Dead (2018)

Stejně jako u celovečeráku se jedná o bezvadnou brutální zábavu, kdy i na ploše šesti minut nešetří tvůrci litry krve, solidními masakry a spoustou mrtvol. V takovém stylu bych si dovedl představit klidně mnohem víc filmů, než co jich jako diváci dostáváme. 85%

Noc oživlých protinožců (2014)

Řežba jako svině, místy hodně slušné vtipy, parádní tempo a především skvělé nápady dělají z této zombie bejkoviny nadprůměr v subžánru. K tomu Brooke s bílýma očima ovládající nemrtvé over the top, takže dohromady skoro plná palba. 85%

Nechte ho jít (2020)

Místy natahané některé sekvence a dialogy, jinak extrémně nepříjemný film (jako Noční zvířata), u kterého člověk skoro od začátku ví, že nedopadne kdovíjak dobře, a na to rozuzlení se netěší, i když je mistrně zpracované jak herecky, tak scenáristicky a režijně. Takový ten moc dobrý film, který už ale člověk nechce vidět znovu. 85%

Plešoun (1995) (seriál)

Jasně, je to kopírka Mr. Beana, Bennyho Hilla a všech klasických grotesek, a samozřejmě se nejedná o zdaleka takovou kvalitu, ale nějaké skeče se hodně povedly a nasmál jsem se dost a dost. Je mi ovšem jasné, že každému se to zamlouvat nebude. 65%