Ples příšer (2001)

Forstera uznávám jako dobrého režiséra, což dokázal i tady, nicméně mě moc nezajímal děj jako takový. On už mě měl varovat popisek romantické drama, protože to pro mě většinou bývá bída. A taky že jo. Celé to byla strašně nepravděpodobná haluz, která navzdory kvalitnímu vizuálu moc dobrý dojem nezanechala. 50%

Truth (2015)

Člověk je asi schopný pochopit, že útok na prezidenta nezůstane bez odezvy, ale zase v určitých mezích. Bylo opravdu strhující sledovat jak funguje demokracie v nejlepší zemi na světě a že svoboda slova není většinou až tak svobodná, jak by se dalo čekat. Působivé a zároveň hodně výhružné. 90%

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Celou dobu je to špičkové drama o třech lidech a nevědomosti. Vymýšlí si to, nebo ne? Nějakou hodinu a půl tohle bohatě vystačí a pak... Před projekcí jsem byl trochu skeptický, ale během sledování, a hlavně po posledních patnácti minutách, jsem byl nadšen a celkový dojem je víc než dobrý. 95%

Co jsme komu udělali? (2014)

Ať mi nikdo neříká, že tohle nebylo na objednávku EU. Do rodiny křesťanských bílých Evropanů (4 dcery) se přivdají rákosník, arabáč, žid a negr a všem jim to spolu hezky jde a mají se rádi. Jak pravděpodobné. Film jako takový byl ale veselý a rychle utekl, takže z tohohle pohledu spokojenost. 70%

Triangle (2009)

Cestování v čase má ten problém, že když začne být nelogické, jde celý film do prdele. Triangle totálně porušil veškeré zákony, které se tohohle fenoménu pro mojí představivost týkají a já jenom sledoval nekonečný koloběh blbostí, které se cyklily, aniž by z toho ve finále cokoli vylezlo. Slušně domrdaný potenciál. 30%

Hardcore Henry (2015)

Předvídatelnost děje je jasná od prvního okamžiku, ale o to tady kurva vůbec nešlo. Chápu, že většině lidí z toho půjde hlava kolem, ale já, který jsem vyrůstal na fps střílečkách, jsem s tím fakt neměl problém. Když se k tomu přidaly Copleyho fóry, tak je to dohromady totálně kurevsky skvělý film, který dělá čest všem počítačovým hrám. 95%

Dogma (1999)

Smith mi nikdy k srdci nepřirostl, ale Dogma má dvě věci, které ostatní jeho filmy nemají. Zaprvé je to hodně slušná sranda a zadruhé se hází špína na církev, což je pro mě samozřejmě velká paráda. Škoda jen té trochu přepálené stopáže, protože jinak to byla fakt veselá taškařice s parádním obsazením. 90%

Kolonie (2015)

Nic moc příjemného, ale historicky obohacující a filmově velmi na výši. Za každého diktátora se samozřejmě dějí prasárny, ale že se u toho bude ještě hrát na katolickou církev, to byla novinka. Škoda, že to nemělo větší atmosféru, protože v tu chvíli by se dalo přemýšlet o plném počtu, nicméně i takhle to byl dobrý zážitek. 85%

Čarodějnice (2015)

Až do posledních deseti minut to byla "příjemná" sonda do veselé Ameriky začátků kolonizace, kdy se jedna rodina usadí v totální prdeli a ještě neví, že to nebyl úplně dobrý nápad. Teoreticky to mohlo být tak, že holka prostě zmagořila a sundala je sama, ale ten konec to hned šoupl mnohem výš a já byl velmi mile překvapený. 90%

Revolver (2005)

Nemůžu říct, že bych to pochopil (pokud vůbec bylo co chápat), ale Ritchieho styl točení filmů je pro mě naštěstí natolik atraktivní, že mi to vůbec nevadilo. Když totiž skoro dvě hodiny nespustím oči z obrazovky (vyjma deseti minut blití po chlastání den předtím), znamená to trefu do černého. 90%