Amundsen (2019)

Tak jsem čekal strhující dobývání Jižního pólu a to se spláchlo za patnáct minut. K tomu špičková úvodní scéna a přes hodinu a půl keců, nudy a bezobsažného děje. Už Kon-Tiki za moc nestálo a tohle je ještě o třídu horší zpracování příběhu o dalším norském hrdinovi. 35%

Chlapec, který se stane králem (2019)

Hodně dolů to táhne ta naivita a infantilnost, předvídatelnost a schematičnost. Tolik k záporům. A pak je tam kurevský démon, sem tam nějaké to efektní kouzlo a horda totálně špičkových nemrtvých dosahující kvalit zombíků z Hry o trůny. Tohle mít pořádný příběh, vizuál a přístupnost Marshallova Hellboye..., no, to mohl být fantasy námrd jako hovado. 70%

Kriminál (1989)

Konec to zvedá na čtyři hvězdičky, protože zbytek filmu je takový normální - neurazí, nenadchne. Dobře to ale odsýpá, Stallone hraje fajn sympaťáka a Sutherland pěkného zmrda. Dějově je to průměr, ale ten závěr mě potěšil a investovaného času nelituji. 70%

Bláznivá dovolená (1983)

Dnes už se málo točí takovéhle filmy, které jsou prostě pohodové, jasně si jdou za svým cílem a člověk v nich nenarazí na trapnost. Sranda to místy byla fakt solidní a i když je to příběhově samozřejmě jednoduchoučké, každý tomu rád kdeco odpustí. 80%

Ad Astra (2019)

Kousek Interstellaru, kousek Gravitace, kousek Prvního člověka a dohromady to vlastně neví, kam by to patřilo. Podívaná je to tedy excelentní, pár momentů mě vyloženě nadchlo, ale konec a vlastně celý scénář dospěl tak nějak nikam, což je obrovská škoda. Ale bavilo mě to, to jo. 80%

Rambo: Poslední krev (2019)

Závěrečná vyvražďovačka v tunelech je excelentní, ta Rková přístupnost taky stojí, kurva, za to, nicméně přes hodinu je to mlácení prázdné slámy, přičemž děj je člověku jasný po prvních deseti minutách. Závěr to zachránil aspoň na průměr, jinak by nebylo o co stát. 55%

Yojimbo (1961)

Kurosawa se asi definitivně ukazuje jako tvůrce, který není pro mě. Jako obvykle to bylo nudné, místy dost trapné díky šaškování herců, naprosto nereálné a vůbec. Tyhle rákosnické bláboly jsou očividně oblíbené, ale mně se prostě nelíbí, což mě přivádí k myšlence - proč já na to, kurva, koukám... 35%

Krvavá nevěsta (2019)

Finále (posledních pět minut) mělo kurevský pětihvězdičkový potenciál co se týče srandy, nápadů a řežby, takže mi přijde jako velká škoda, že zbytek stopáže se jednalo o průměr. Kéž by tak tady existoval scénář hodný takového námětu... To mohla být parádně veselá a brutální jízda! 65%

Pád anděla (2019)

Každým dílem to jde kvalitativně o kousek níž, ale co, pořád je to koukatelné, sem tam se objeví i nějaký ten zajímavý nápad jako třeba útok dronů a ta Rková přístupnost také celkem potěší. Dějově je to bída jako obvykle, ale výplach je to příkladný a tak to má být. 55%

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Špičkoví herci, kamera, režie, soundtrack, vizuál a vlastně vůbec všechno, plus to uteče, jak už bývá u Tarantina zvykem. Co jsem ale postrádal, je nějaký smysluplný děj, kterého jsem si nevšiml. Pocta filmu je to parádní, ale když to srovnám s jinými režisérovými filmy, je to o několik tříd níž. Ještě čtyři hvězdičky, ale tak tak. 70%