Mluv s ní (2002)

Nuda k posrání #143. Viz Osvícení. 20%

Anděl zkázy (1962)

Námět jako prase, když tedy člověk pomine to "odůvodnění" nemožnosti odejít nebo naopak vstoupit, nicméně výsledný dojem mi hodně připomněl díl Krtka ve snu, což je taky příšerně debilní slátanina. Takže tolik k tomuto filmu. 25%

Před soumrakem (2004)

Utáhnout celou stopáž se dvěma herci a jedním dlouhým rozhovorem je vážně jedinečné, což ovšem neznamená, že by mě ta koncepce kdovíjak bavila. Z teoretického hlediska tomu není co vytknout, ale mě tahle civilní dramata nikdy zvlášť nepřitahovala. 55%

36. komnata Shaolinu (1978)

Sekvence tréninku byla fajn, a kdyby bylo v popisku napsáno komedie, asi bych i přitlačil jednu hvězdičku. Jelikož to ale asi bylo myšleno vážně, tak je to celkem bída a předpokládám, že většina nadšených ohlasů zde je nostalgie z dětství. 30%

Před úsvitem (1995)

Linklaterova tvorba není úplně moje krevní skupina, ale pořád ještě točí filmy, které mají divákovi co říct a které staví především na kvalitních scénářích. Obsahově je pro mě Před úsvitem však lehce zapomenutelným průměrem. 55%

Krvavý trůn (1957)

Nuda k posrání #142. Viz Osvícení. 10%

Samurai 3 (1956)

Nuda k posrání #141. Viz Osvícení. 15%

Milenci ze severního pólu (1998)

Osudovost je pro mě osobně velmi silné a velmi důležité téma a tady třeba střídání dvou pohledů bylo moc fajn, ale jako celek to bylo zahaleno do strašně nezáživného hávu. Medem dělá svoje filmy s citem, ale dost rozvlekle, což je pro mě problém. 30%

Umberto D. (1952)

Nuda k posrání #140. Viz Osvícení. 10%

Pouhá formalita (1994)

Úplné déja vu s Villeneuvovým Nepřítelem. Celou dobu je to parádní, originální, napínavé, ale když přijde závěr, člověk si uvědomí, že to bylo celé akorát debilita pro pozéry, kde se opravdu geniální konec nekoná, navzdory tomu, co tu tvrdí většina lidí. 35%

Časové pásmo bylo změněno