V jako Vendeta (2005)

Politicka pohadka, jejimz asi nejvetsim efektem bude nahrnuti vody na mlyn priznivcum konspiracnich teorii. Nekolik zajimavych obrazu a spojeni, zadne hlubsi myslenky v tom ale nehledejte.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Hodnotit "dospělost" filmu podle "dospělosti" animací a názvů je poněkud povrchní. Dospělost filmu by neměla spočívat ani v tom, co si na sebe vezmou hlavní hrdinové za šaty, a dokonce ani v tom, že od minulého dílu samotné hlavní postavy trochu zestárly.

Drž hubu! (2003)

Ne tak dobré jako jeho starší filmy a ne tak dobré jako filmy od konkurence Poirého.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Slusny animovany film bez vetsich chyb, ale i bez momentu, u kterych bych se smal nahlas. Bezzube, ale vkusne, humor konzervativni a prumerny, ale dobre naaranzovany, s nekolika dobrymi napady.

Noční let (2005)

Slusne zpracovany thriller bez vetsich ambici.

Temné vody (2005)

Režisér, který dokáže vytvářet opravdu lidské tváře, se pro režírování nelidských horrorů, byť by to byly remaky, příliš nehodí. Přesto je to dílo kvalitní a zajímavé.

Svět zítřka (2004)

Formalne, remeslne i vizualne uzasne, vsechno to velmi inteligentne slape dohromady. Presto se mi zda, ze pribeh, ac citlive vypraveny, jednoduse nema silu, ktera by ze vsi te dokonalosti udelala vic nez jen lehce nadprumerny zazitek.

Obi-Wan Kenobi - Část IV (2022) (epizoda)

Jde to od desíti k pěti, trochu se obávám pointy celého seriálu.  –––Darth Vader: " YOU FAILED ME! DIE !!!" - Force chokes reva –––Reva: " I put a tracker on dem dudes!"* –––Vader: " YOU IMPRESS ME!!!"

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda)

Tak od setkání dvou legend jsem čekal o dost víc. Děr v ději je opravdu hodně – Obi-wan dorazí na louku, kde když se neobjeví převaděč do pěti sekund, nevydrží čekat, "dlouhá cesta" končí po deseti vteřinách, odbojářka věděla o jejich příjezdu i kdo se blíží, i když jí to nijak nedali vědět, navíc přijela i s bataliónem z opačné strany, Vader nesmyslně náhodně zabíjející vesničany, podivně se chovající tunel, do kterého když vejdete, tak minete toho, kdo jde proti vám, zatímco neviditelně předběhnete toho, kdo do něj vlezl půl hodiny před vámi, všehoschopný a pak úplně neschopný Vader, kterého úplně vyšachuje jedna ženská s pistolkou, Obi-Wan bez jediného šrámu poté, co byl vyválený v ohni.