Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Tak som sa k tomu dostal po dlhých rokoch a musím žiaľ skonštatovať, že ma to sklamalo. Jasné, bolo to originálne, ale bolo to doslova "upičované", doslova úchylné, doslova nudné, doslova natočené za pár drobných, takmer ako sitcom. Ešte prvé dve série možno za tri hviezdy, aj keď to haprovalo neskutočne, ale potom to šlo do sračiek. Schopnosti o hovne, odoberanie schopností vytrtrkaním chlapa do zadku? WTF? Neskutočné dlhé "navnadzovanie" na nejaké to "superhrdinstvo" a vždy to skončilo len kecmi a blábolmi. Strašne preceňovaný seriál.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Lepšie tri hviezdy za technické spracovanie, ale inak to dole ťahá neskutočná snaha a zároveň fail v podobe pokusu o konkurenciu či už Avatarovi a jeho flóre a faune, alebo Star Wars, prípadne z rovnakej "stajne" Guardians of the Galaxy. Žiaľ tu nemáme natoľko sympatické postavy, Evangeline Lilly s krátkymi vlasmi je doslova o hovne, najviac to ťahá samozrejme Paul Rudd a Michael Douglas, aj keď na malom priestore. Jonathan Majors už mal aj svetlejšie chvíľky a keď pomyslím na to, aké problémy v súčasnosti rieši, tak by som sa naňho moc neupínal. Potešila druhá potitulková scéna. Inak to bolo ultrafarebný ultramišmaš všetkého so všetkým. Normálne mi to v určitých momentoch pripomenulo druhú časť Oblačno, sem tam fašírky a to je na Marvel znovu hanba, pripomínať síce skvelý, ale predsa len animák. S Marvelom to jednoducho ide prudko z kopca a opäť zopakujem, sprostý Gunn v DC teraz totálne odpálil a nevyužil možnosť, dostať sa na koňa, nie on si odpálil to najlepšie, čo mal a to peckový kasting, ktorý len tak nenahradí. Ale späť k Ant Manovi. Príliš veľa logických dier a chýb, najprv totálna "vyššia liga" v podobe Kanga, potom zrazu rovnocenný súper pre Ant Mana, ktorý sa vie "len" zväčšovať a zmenšovať? WTF? Vedľajšie postavy totálne nevyužité, Bill Muray mal v podstate len cameo, to som teda nečakal a ten M.O.D.O.K.? WTF2?

Úžasný Mauric (2022)

Dcérke sa to páčilo, ja som to až tak nevnímal. Keď to zrovnám, aj keď je to samozrejme úplne iná liga, s novým Super Mariom, tak to je doslova "nebe a dudy", myslím teraz toho Super Maria.

Animal (2014)

Slabšie tri hviezdy, ale maska nie až taká zlá, samozrejme v čase vydania, dnes by to bolo zasa o niečom inom, ale od premiéry som film nevidel. Chata bola fajn a casting tiež vyšiel.

Creature (2011)

Chabý pokus o monster splatter, kde si tvorcovia mysleli, že keď angažujú Sida Haiga, tak sa všetci z toho poserú, ale neposrali. Dokonca aj pre Daniela Bernhardta to bol tragický kasting, takže od odpadu to delili len malé bodíky.

Pathaan (2023)

Megaakčná strela z Indie, ktorá spája v sebe všetko dobré aj zlé z rokov osemdesiatych a deväťdesiatych, zabalené do moderného looku, s bombastickým kastingom v hlavnej úlohe, nakoľko SRK je pojem a žijúca legenda, ktorý na svoj vek vyzerá neskutočne vymakane, je skvelý herec, má charizmu, je pohybovo zručný, má skvelý tón hlasu, jednoducho "Bollywood Bombardér" :) Film mal aj nejaké tie chybičky krásy, t.j.  scéna s leteckými krídlami alebo únik z padajúceho vlaku do priepasti po strechách vagónov, to trochu zabolelo v dnešnej dobe, ale na druhú stranu je skvelá kombinácia Mission Impossible a Fast and Furious štýlu, ktorá by sa nemala začo hanbiť ani v amerických kinách. Je veľká preveľká škoda, že si SRK nikto z Hollywoodu doteraz nevšimol a už pri svojom veku ani nevšimne, ale toto mu zasa vyšlo. Naviac, čo ma milo prekvapilo, tak jednak striedmejšia dĺžka, ktorá nie je zvykom z tejto lokality a úplné prekvapenie, tanečná scéna v podstate len jedna v samotnom filme, ktorá je naviac totálne prirodzená a neumelá ako to je zvykom a druhá je vlastne v titulkoch, takže to neberiem ako zápor. Prial by som si pokračovanie ako to bude v prípade taktiež pecky z 2019teho War.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Práve som sa vrátil z kina so svojou deväťročnou dcérkou a musím uznať, že je to jedna z najlepších videoherných adaptácii, čo som videl. Nádherná animácia, milý vtip, veľa akcie aj dobrodružstva, vtip síce skôr pre menších, ale kopa easter eggov. V podstate to šliape na päty spracovaním Lego The Movie, aj keď to bolo skôr pre starších, ako toto, ale spracovaním myslím.

Super Mario Bros. (1993)

Lepšie dve hviezdy ála slabý priemer. Bolo to príliš uletené aj na svoju dobu a v podstate z Maria malo len postavy, nič viac, nič menej. Extrémne zabitý potenciál.

Brahmastra: část 1 - Shiva (2022)

Klasická India ale bez výraznejších hercov, aj keď konkurovať takému War alebo novému Pathaanovi to nemôže, lebo Hrithik Roshan je predsa len iná liga a taký Shahrukh Khan, tak to je doslova iná dimenzia. A to hovorím ako človek, ktorý vidí dva-tri indické filmy za rok :) Akcia nebola najhoršia, ale bolo tam priveľa "plameňov". Výprava slušná, príbeh osudový, uvidíme v ďalšej časti Dev, ak teda príde.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Chýbal tam už samozrejme wow efekt z originu v prvej časti, ale že by to bola taká tragédia, ako to všade píšu? Ale no tak, od Endgame ani jedna Marvelovka nebola lepšia, maximálne tak na podobnej úrovni. Levi si to užíval, ako sa dalo, trikovo to celkom ušlo, nebol to predsa len 200-250 miliónový megafilm, takže ja to tak tragicky nevidím. Samozrejme to nejdem vyzdvihovať do nebies, lebo Safran tomu moc nepomohol.