Marmaduk (2010)

Pozeral som to s dcérkou cca mesiac dozadu a veru musím povedať, že to nebolo tak slabé, ako som očakával. Jasné, že to bolo všetko nasilu, ale viezlo sa to na podobnej vlne ako séria Ako mačky a psy, takže sa to dcérke páčilo a ja som moc nenadával. Jasné, že je to rozprávka, jasné, že to ide podľa obohratej šablóny, ale jasné, že je to pre deti, tak predsa neočakávame kvôli tomu oscarovú drámu a dialógy.

Prvotní světlo (2018)

Slabučký pokus o novodobé a hlavne teen Blízke stretnutie tretieho druhu, ktoré padá na všetkých frontoch od castingu, cez rozpočet až po deravý scenár. Naviac sa tam moc toho nedej a dialógov je taktiež minimum. Pripomínalo mi to takú low-cost verziu hviezdneho prepadáku Midnight Special.

Gueules noires (2023)

Slušný snímok, ktorý by som zaradil bok po boku k starším ale stále dobrým nízkorozopčtovým snímkom ako boli The Pyramid, The Remaining, Afflicted, Wer či As Abow, So Below, ktorý už ale v tej dobe patril k tým snímkom, ktoré zavítali aj do našich kín. Nemal by som problémy ani s lacným spracovaním kreatúry, ale chýbalo mi tam viac mordov s poriadnym Gore. Takto neľutujem zhliadnutie, ale s čistým svedomím nemôžem priamo odporučiť, len fanúšíkom, všeobecne určite nie. Na druhú stranu je to u mňa lepšie ako Out of Darkness, ktorý som videl o deň skôr.

Leo (2023)

Vynikajúci animák z dielne Netflixu, čo sa až veriť nechce. Zábava aj pre malých aj pre veľkých, pozerali sme s dcérkou a páčilo sa to od prvej minúty obom. Odporúčam, ďaleko lepšie ako posledná kinoprodukcia od Disney prípadne noname spoločností s výnimkou Pixaru, ktoré je stále samozrejme dokonalý.

Ronja, dcera loupežníka (1984)

Niekdajšia stálica TV repríz za časov pred VOD, komerčnými TV, internetom a podobne. Ak si na to aspoň trošku matne spomínam, tak spracovanie to aj na tú dobu malo lepšie ako nové Netflixácke seriálové.

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Pri predchádzajúcom filme som sa nechal uniesť šnúrou všetkých filmov z MonsterVerse za sebou, teraz som to takto neurobil, takže hype bol menší, ale... ALE ak človek vypne mozog, čo je pri takýchto filmoch vyžadované, kto na to nepristúpi, tak je somár, tak dostane v podstate prvých MonsterVerse Avengerov. Jasné, digibordel z predchádzajúceho filmu zostala ešte bol možno aj vystupňovaný. Jasné, vážnosť, ktorá bola v prvých dvoch Godzillách je nenávratne preč, ale... ALE dostávame fantastickú Cestu do stredu Zeme v pokračovaní toho, čo sa mi páčilo naposledy a možnosti Dutej Zeme sú v podstate nekonečné, takže si ani len predstaviť neviem, čo môžeme dostať v ďalšom snímku, ktorý na sto percent príde po kolosálnom úspechu prvého skoro dvestomiliónového víkendu. Čo sa mi na filme páčilo najviac, tak za prvé, že všetci vedia, že je to blbosť, tak si to užívajú naplno vrátane Dana Stevensa a za druhé, že to malo občas fajn hudobný podmaz, keď sa prišlo na Miami, tak to bolo takmer ako Vice City, keď to bolo inde, zasa sa to prispôsobilo, ale v podstate hlavný motív bol taký odľahčený výcuc štýlu Far Cry Blood Dragon, syntetizátorčeky, farbičky, fantázia tvorcov ako na drogách, jednoducho funny úlet. PS. Ako je možné, že medzi hercami nenachádzam The Rocka? Veď Kong v podstate kopíruje celú jeho mimiku... :) Možno časom zdvihnem, zatiaľ nechávam na štyroch, čo je tiež určite neobjektívne, ale ja na tú hru, ktorú režisér rozohral, jednoducho pristupujem tak, ako by si to želal, takže keď som si dokázal užiť Meg, Rampage atď., tak aj toto. Ak niekto nad týmto premýšľa, tak si treba uvedomiť, že pri tomto aj Bayovina či Emmerichovina je oproti tomuto seriózna filmárčina. :)

Out of Darkness (2022)

Obstojná filmárčina, ktorá si od začiatku buduje fajn atmosféru, zvukový podkres je fakt na úrovni, ale napriek tomu, že ostatným sa "zvrat" páčil, mne veru nesadol a očakával som ďaleko viac. Takto len tri slabšie hviezdy, pretože človek celý film čaká na odhalenie, konečne chce vidieť tú "príšeru" a ono hovno zlatá rybka.

Alienoid (2022)

Po technickej stránke Kórejská kvalita na ktorú sme už zvyknutý, po príbehovej resp. obsahovej mišmaš ako sviňa, xy vecí nevysvetlených, uvidím, čo s tým urobí druhá časť, či vysvetlí nejaké veci, alebo to vyšumí doprázdna. Zatiaľ len lepšie dve hviezdy, pretože myšlienka mi uniká.

Betonová utopie (2023)

Dostal som sa k tomu len a len kvôli Badland Hunters, ktorý je akože neoficiálne pokračovanie a súvislosť tam naozaj je, ale len v jednej budove, ktorá zostala stáť po ničivom zemetrasení, ktoré navyše v Badlant Hunters radšej ani extra neopisovali, pretože to za zhliadnutie fakt nestojí, stratené vyše dve hodiny času, nič viac, nič menej, čo na tom, že po technickej stránke je to ok, to sme od Kórejcov už zvyknutý.

Svědek (1985)

Zaujímavý triler z neokukanej oblasti, ktorou boli vo vtedajšej dobe ameniti. Harrison Ford to zahral uveriteľne, ostatní viac menej do počtu, ale inak slušný priemer.