Eden (2021) (seriál)

Príliš detské a málo dospelé. Animácia by až tak nevadila, ale naviac aj celkom krátke, ako slabší film. Už ma začína Netflix s týmito nie krátkymi ale doslova ultrakrátkymi sériami srať.

Robogeiša (2009) odpad!

Myslel som, že aspoň jednu hviezdu nakoniec dám za "originalitu" resp. "šialenosť" v nápadoch, ale nie, to sa nedalo. Film som pretrpel aj pri občasnom posuve vpred, číra hrôza, kde je možné čokoľkvek, robogeiše majú v kozách guľomety, kyselinu, z prdele strieľajú hviezdice, nosia masky, kde je namiesto nosa dildo, tým zabíjajú svoje obete. Obetiam zarážajú hlavy do tela, sú tu guľomety v ramenách, tretia ruka v krku, chodiaci hrad, no ty kua, toto bolo iný brutal blud.

Poslední žoldák (2021)

Objektívne a hlavne na pomery Netflixu opäť sterilných 50-55%. Na druhú stranu od Van Damma skvelý zárez a v tomto žánri by som videl jeho budúcnosť.

Populace 436 (2006)

15 rokov dozadu celkom svieža myšlienka, ale spracovanie stroskotalo na prachsprostom priemere. Viac krvi by to chcelo, ale to v tej dobe ešte tak neletelo ako dnes.

Propad do temnot (2003)

Vo svojej dobe len ťažko priemerný miestami podpriemerný hororový triler. Technicky síce natočený celkom zručne, ale rýchlo zapadol prachom. A dnes si naň už nikto ani nespomenie.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Absencia Stathama s The Rockom je citeľná v každej scéne. Súhlasím s tým, že na dĺžku filmu bolo dokonca menej tej "zbesilej" akcie, naopak stupidít tu bolo až príliš (náraz motorky a auta vo vzduchu so zachytením šoféra motorky, prechod po rozpadajúcom sa moste, preletenie rozpadajúceho sa mostu, let do vesmíru a fungovanie vo vesmíre atď. atď.). Zámerne som nespomenul scény s magnetmi, ktoré boli samozrejme totálne na hlavu, ale na druhú stranu boli originálne, tak som si ich celkom užil. Najväčším pozitívom filmu je nakoniec John Cena, ktorý je taký klasický Ridickovský antihrdina, je sympaťák rovnako ako Rock, ale to som ako jeho fanúšik vedel už roky dozadu, navyše vie hrať, nie je len kopa svalov (odporúčam pozrieť Legendary z 2010teho, áno, už tak dlho dozadu ukázal, čo v ňom je okrem svalstva). Čo potešilo ešte viac, tak potitulková scéna, aj keď len napoly, pretože ohlásila návrat len jednej svojej chýbajúcej časti z dvoch, tak sa nechám nabudúce prekvapiť. Zatiaľ silnejšie tri hviezdy, možno po opätovnom zhliadnutí zvýšim na štyri, na 5, ako som to hodnotieval doteraz, to nemá teda ani náhodou, ale zasa je vidieť, že je to blockbuster a žiadne béčko, to sa musí nechať - výprava, efekty, akcia, hudba, celkový audiovizuál. Takže stále držím palce k stúpaniu k výšinám a toto beriem ako malé zakopnutie kvôli tvrdohlavosti Vina Diesela pri jednaniach z Rockom a Stathamom.

Raya a drak (2021)

Krásna animácia a obrovské hrdinské dobrodružstvo pre celú rodinu. Akcia striedala akciu, malo to aj vtip aj slušné emócie, dcérke sa to minulý týždeň v kine fakt páčilo. V češtine som to už mal dlhú dobu, ale počkal som si na kino so slovenským dabingom len kvôli dcérke a stálo to za to.

Croodsovi: Nový věk (2020)

Nemôžem inak, takže hodnotenie rovnocenné s prvou časťou. Krásne, farebné, detailné, uletené (nápady kombinácii zvierat pecka podobne ako v Zamračené, sem tam fašírky), vtipné a trefné aj do dnešnej doby, má to nejaké to "skryté" posolstvo a narážky na dnešnú dobu, má to akciu, dobrodružstvo, emócie, lovestory, intrigy atď. atď. Na takom malom priestore a primárne pre deti a potom celú rodinu úctyhodný záber. Môžem len a len odporučiť. V kine sme si to užili aj s dcérkou a po pár rokoch aj s manželkou. :)

Krvavě rudé nebe (2021)

Celkom slušný upírsky snímok okorenený o celkom slušné prvky drámy. Masky podobné 30 dní dlhej noci, krvi dosť, známejšie herecké mená na opačnej strane barikády, dalo sa to. Ale opäť klasika Netflixu, nízke ambície, pretože toto mohlo mať na viac.

Katla (2021) (seriál)

Prvé dve časti len tak tak vydržané a potom hotovo. Keď budem chcieť depku, tak sa vrátim do bývalého zamestnania.