• Krátkometrážní

Machete (2010)

Střevnatá scéna ve mě bude vyvolávat salvy smíchy, kdykoliv si na to vzpomenu.

Černá listina (2013) (seriál)

Pilot: Technicky hravá vykrádačka Harrisova Hannibala od A do Z s "jemnou" příchutí využitého námětu z minulé sezóny pomocí Following. 50%

Drakobijce (1981)

Skvělé efekty na úkor hloupoučkého děje.

Dead Set (2008) (seriál)

Ještě štěstí, že každá postava dostane to, co si po právu zaslouží. Originální experiment, jež srážejí dolů především postavy a následná vata.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Infantilně tupý, nudný, naprosto neinvenční a především postrádající kouzlo prvního dílu patvar, který není schopen ani vytěžit z tak bohatého potenciálu, jímž ostrov s novou faunou a flórou bezpochyby je. Tvůrci by si zasloužili jednu velkou tečku mezi oči + ten kdo dělal české dialogy by si měl najít jinou práci. Zabít 95% vtipů ze 100% je opravdové umění, klaním se. P.S. Představení směřované pro nejmenší a děti se zasmáli sporadicky sotva dvakrát? Namísto toho dělali raději v sále bordel? Takových varovných signálů a my stejně zůstali, až do konce čekajíc zlepšení. Bohužel se nedostavilo.

The Crazy Ones (2013) (seriál)

Pilot: Na současné poměry pilot hýří inteligentním humorem, dokáže z obsazení vytřískat co se dá a navrch přihodit nejvtipnější hvězdnou hostovačku za hodně dlouhou dobu. Co jen na to říct? Scénář a tvůrce David E. Kelley! Tady není třeba nic řešit a jen se pohodově bavit. Inteligentní "sitcom" tu po zrušení 30Rock bytostně chyběl, že by více než zdatná náhrada? 80%

Gravitace (2013)

Gravity není o příběhu, ale především o prožitku. O nejzákladnějších pocitech, které vás pronásledují tiše, když se ocitnete na pokraji deprese a šílenství. Alfonso Cuarón pomocí minimalistických, civilních, (ovšem stále strhujících) hereckých výkonů, lehkého scénáře, (jež si pohrává s divákem), precizní (dechberoucí) práci s kamerou (ÚVODNÍ 17 MINUTOVÝ ZÁBĚR plný náletů, otoček a různých akrobatických kousků!), ctěním fyzikálních zákonů (vakuum; absence zvuků,ruchů) vybudoval filmový opus epických rozměrů, jež v (nejen) žánru samotném, ale v současné filmové produkci nemá obdoby. Film, který vás provede adrenalinem nabitou jízdou na jejíž cestě vás čeká nejniternější tíseň, deprese, pocit absolutní bezmoci a zoufalství, ale v samotném závěru nefalšovaná filmová katarze, která se zaryje hluboko pod kůži a nikdy po tomto zážitku nezmizí. Jasný kandidát na film roku, který po plánované druhé projekci jistě potvrdí svou pozici! ___ P.S. Ed Harris ve své slavné roli potěšil.

Seber prachy a zmiz (1969)

Pouze Woody dovede vytvořit oslňující debut s milou poctou žánru a zároveň nastínit své budoucí kroky ve světě filmu.

Máma (2013) (seriál)

Pilot: Jako přes kopírák. Nic nového, nic světoborného, ale především ani vtipného. Lorre udělal poprvé radikální krok stranou. Leč prodloužení bych se opravdu nedivil, takový neurážející podprůměr, jež by ses skvěle hodil na naše polední vysílání. 40%

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Pilot: Po dvou zrušených seriálech, které se po čase staly kultem (přičemž první udává trendy dodnes) se televizní guru (Bůh, chcete-li :) ) vrací na místo činu, aby všem posměváčkům ukázal, proč se řadí mezi nejvíce uznávané seriálové tvůrce. Pilot se s ničím nepáře a tak je divák během pár minut doslova vhozen do kolotoče událostí, které s přibývajícími díly budou nabývat na intenzitě. Ihned z kraje je řečeno, že divák neznalý Marvelu, první filmové fáze a především Avengers či posledního Iron Mana nemá absolutní šanci se v celkovém schématu a světě zorientovat. Po scénáristické stránce vybroušené, plné milých odkazů a ještě více milých hlášek tak typických pro Jossův rukopis. Působivý heroický motiv z pera Beara McCrearyho je pouhou třešničkou na lahodném dortu. Již teď se nemohu dočkat následujícího nášupu, leč v sérii pilotů za chladně brilantním Dollhousem mírně zaostává.____ P.S. Stačilo dát Foxu (konečně!) vale a zaručený hit, který obrazovky dobrých pár let neopustí je na světě. Jossi, proč tě to nenapadlo dřív?! Mohli jsme být alespoň ušetřeni zrušení Firefly či Dollhouse! Nicméně tento kousek je jako satisfakce více, než dostačující! P.S. Propojení s celkovým Marvel universem šlape jako hodinky, klobouk dolů! 78% ____ Po druhé epizodě se mé dojmy nijak zvlášť nezměnily, pouze se obavy prohloubily. Mírný propad do vod průměru, ať už zápletkou nebo celkovým rodinným feelingem, který začíná být vyloženě na škodu. Jestli se nepotemní či nestane časem něco zásadního tak to budou agenti hodně těžké. _____ Po pěti epizodách snižuji o hvězdu dolů a počkám si na uzavřenou sérii. Prozatím je to neuvěřitelná nuda s tunou nakousnutých věcí plných potenciálu. Jossi, nezklam mě!