Fantazie 2000 (1999)

Jako celek slabší než původní dílo. Rhapsody in Blue jasně nejlepší, skvěle k sobě funguje styl animace a hudba. Otevírající Pines of Rome naopak nejhorší. Je vidět, že na to animace ještě nebyla připravena a klasická kresba s přehledem zvítězila. Zbytek dobrý, ale ne skvělý a nevím, jestli opravdu neměli nic lepšího, že museli i tak krátkou délku vycpat použitím staršího úseku. Ale víceméně to za vidění stojí. Možná kromě první epizody a učedníka, pokud ho člověk zná.

LEGO Star Wars: Letní prázdniny (2022)

Jedno ze slabších LEGO děl. Humor moc nefunguje, ať už slovní, tak povětšinou ani vizuální, na kterém si LEGO většinou zakládá. Tady je to spíš o odkazech a referencích a to nijak zábavné není.

Sedm sekund (2018) (seriál)

Jsem trochu na rozpacích, jak to ohodnotit. Skutečností je, že je to prostě moc dlouhé a vešlo by se to v klidu do poloviční délky. Snaží se to obsáhnout úplně všechno myslitelné a ukusuje si to příliš velké sousto, protože pak je to příliš rozmělněné. Na druhou stranu poslední dvě soudní epizody to táhnou hodně nahoru a výrazně vylepšují můj celkový dojem. Mají atmosféru i napětí a jsou regulérně dobré. Najednou ani 80 minut na poslední epizodu moc nevadilo. Obhájkyně je správná mrcha a herecký výkony jí nebo třeba Davida Lyonse v téhle části byly působivé. Pravdou ale také je, že to působí dost neupokojivě a závěr tak nějak vyšumí do ztracena. Nevím, jestli to mělo mít další řadu, ale pokud ne, tak nevím, co si o tom konci myslet. Nakonec slušných 60 %. Celkem zajímavé, ale na zadek to neposadí.

Něco na té Mary je (1998)

Příliš dlouhé a příliš nudné. Pár slušných míst, ale kolem toho 100 minut ničeho.

The Get Down (2016) (seriál)

Audiovizuálně skvěle pojatý seriál, který mě hned první epizodou vtáhnul do sebe a uhranul svým stylovým pojetím. Hudebně jsem s tím žil a užíval si jedno každé vystoupení. Proč tedy jen 3*? Protože v druhé polovině, kdy to zřejmě přišlo o financování, to jde kvalitativně hodně dolů a to nejen vzhledem, ale i obsahem. Peníze za reklamu od Sony nejspíš nestačili ani na udržení scénáristů a začne to být takové nijaké a otravné. Věci se tam pořádně neřeší, působí to, jako by spolu prakticky nemluvili, kromě rozhovorů přímo před kamerou, které se sice zdají někdy hluboké, ale většinou obsahují jen hromadu prázdných frází. Vztah mezi Mylena a Zeke mi na konci už úplně lezl na nervy, protože tihle dva snad spolu vůbec nemluvili a máloco vůbec pořádně řešili. O vzhledu druhé půlky ani nemluvím. Celá ta myšlenka s komiksem je takhle pojatá špatně. Používá to hodně fantaskní prvky, až to překračuje hranici reality a to najednou působní nepatřičně. Hlavně ale vypadá ošklivě a objevuje se na mnoha místech prostě jen proto, aby došlo k ušetření za natáčení. I hrané záběry, včetně vystoupení na pódiu ztratí lesk a působí hodně lacině a už vůbec tolik neohromí. Škoda, našlápnuto to mělo výborně. Ale ani se nedivím, že jsem o tom dřív vůbec neslyšel.

Tajný život veverek (2018) (TV film)

Komentář nebyl důležitý. Bylo to plné roztomilých veverek, takže to nemůže nedostat dobrou známku.

Pop Team Epic - Season 1 (2018) (série)

Někdy vtipné, ale prakticky vždy divné. Vtipně divné, divně divné a pro mě často i nepochopitelné. Ale docela jsem se bavil. I když druhou část epizody jsem téměř vždy přeskočil, nestálo to za to.

Kočičky (2020)

Upřímně, je to za 3*, ale je potřeba to tu alespoň trošku vykompenzovat.