Nahuel a kouzelná kniha (2020)

Hodně to vykrádá všechna možná anime, což by samo o sobě nebyl problém, ale horší je to, že příběh prostě není dobře vystavěný.  Hlavně nefunguje vztah protagonisty s otcem, který se příliš přelévá do extrémů a jeho konečné vyřešení není dobré a hlavně to k němu příběhem nijak nedospělo, prostě se náhodou stalo. Ale i ve zbytku příběhu jsem si příliš často říkal, proč se věci dějí, jak se dějí a dokázal si představit mnohem lepší průběh děje. Byl jsem zvědavý na animovaný film z Chile, ale vlastně na něm ani nic chilského nebylo a klidně tak bych věřil, že mohl vzniknout v Japonsku, Francii nebo kdekoliv jinde.

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier (2013) (divadelní záznam)

Aladin, ale lepší. Extrémně zábavné a ke konci i překvapivě dojemné. Nejsem moc velký fanoušek muzikálů, ale tohle mělo dobré písničky, zábavné vtipy a fungovalo to jako parodie na Disney, ale zároveň samo o sobě. "He fucked a tiger!". Volně dostupné na YT, takže vřele doporučuji.

Lovesick (2014) (seriál)

Trochu zklamání ze závěru. Zřejmě to bylo chystání na další řadu, která nejspíš nikdy nepřijde, ale hlavně to už bylo zbytečné a nevím, proč museli vymýšlet takový umělý problém, který se vynořil odnikud. Lukův závěr mě taky úplně nepřesvědčil, ale co už. Průběh, hlavně 1. a 2. řadu jsem si užil, takže zůstanu n slušných 75 %.

Půlnoční Asie: Jíst. Tančit. Snít (2022) (seriál)

Všechny díly na jedno brdo. Představí se pár pozitivních věcí, pak se mezi nimi rotuje, účastnící říkají víceméně ty samé věci, shodnou se, jak je to super a skončí to. A takhle šestkrát. To je na zajímavý obsah trochu málo.

Mrcha od vedle (2012) (seriál)

Spíš taková průměrná televizní zábava. Nikdy to nejde ve vtipech příliš na dřeň a i přes své téma se to snaží být stravitelné pro každého, jenže tím se to stává dost nevýrazným. Nejlepší byla s přehledem role Jamese van der Beeka.

Tátův drak (2022)

Naneštěstí to moc nefunguje. Hlavně chybí nějaké propojení reálné části s tou fantaskní. Takhle to byly prakticky dvě nesouvisející části. Jediné, co je nějak spojovalo, byla snaha na drakovi vydělat, ale popravdě to tam bylo celkem dopočtu a ne moc dobře zpracované. Pro tu reálnou část z toho dobrodružství vůbec nic nevyplyne. Prostě se vrátí a všechno je dobré. Tečka. Vlastně nevím, co chtěl celý ten příběh sdělit a jestli vůbec něco.

Steven Universe (2013) (seriál)

Moc dobře chápu, proč lidé tohoto světa věří v Garnet, Amethyst, Pearl. A Stevena. Skvělý seriál, jehož jediný problém je, že nemá ještě víc dílů, v kterých by rozvedl některé další příběhové linky, které občas působily trochu víc stroze, než mohly být. Je to ale fantastický jímavá zábava, která výborně dokázala přesně to, o co se snažila. 95 %.

Dragon Age: Rozhřešení (2022) (seriál)

Taková horší Castlevania. Špatné to rozhodně není, ale hůř to vypadá, hůř se to pohybuje a  obsah je taky o něco méně zajímavý. Ale docela to pobavilo, jen se z toho asi nestane taková klasika. Jako spotřební zboží ale dobré.

Tokyo Trial (2017)

Podíval jsem se na jeden díl, přečetl si o procesu na internetu a myslím, že mi to stačí. Nepotřebuji s tím trávit dalších 150 minut. Bylo to celé takové suché a nemá to nic, čím by to nalákalo, takže mi to za to nestojí.

Fantazie 2000 (1999)

Jako celek slabší než původní dílo. Rhapsody in Blue jasně nejlepší, skvěle k sobě funguje styl animace a hudba. Otevírající Pines of Rome naopak nejhorší. Je vidět, že na to animace ještě nebyla připravena a klasická kresba s přehledem zvítězila. Zbytek dobrý, ale ne skvělý a nevím, jestli opravdu neměli nic lepšího, že museli i tak krátkou délku vycpat použitím staršího úseku. Ale víceméně to za vidění stojí. Možná kromě první epizody a učedníka, pokud ho člověk zná.