• Krátkometrážní

Flakes (2007)

Pre mňa nezabudnuteľný film (prvý krát som pozeral film s anglickými titulkami), v ktorom sa objavila Zooey Deschanel. V celku netradičný námet, premenený na skvelú komédiu o cereáliách. Zooey sa nám tentoraz predstavila ako Miss Pussy Katz, extravagantne obliekajúca sa priateľka manažéra cereálneho baru a nádejného muzikanta. Toho však postavila pred vážne rozhodnutie – buď konečne vydá svoj prvý album alebo…

Bloomington (2010)

No aspoňže som nemusel pozerať Neptun 26, lebo ten vyzeral naozaj hrozne :) Bloomington však určite nenudil a ponúkol zaujímavú tému, ktorú som však videl aj oveľa lepšie spracovanú (Notes on a Scandal). Bolo tu síce aj zopár svetlých, či dokonca vtipných momentov ale viac ich bolo tích nelogických a iracionálnych (hlavne koniec). Celkový dojem je niekde medzi 2-3 hviezdičkami ale kvôli neznámemu hereckému obsadeniu, ktoré potešilo (najmä mužskú časť publika) dávam za 3. (51%)

Jimmy Kimmel Live! (2003) (pořad)

Áno, je to o tom, koho si Kimmel pozve. A od hosťa sa odvíja kvalita. Ale videl som niekoľko rozhovorov (Matt LeBlanc, Olivia Wilde, Kunal Nayyar, Mila Kunis, ...) a určite si pozriem aj ďalšie pretože je to celkom zábava + majú tam Guillerma a tie jeho výjazdy sú neskutočné :)

Niagara, Niagara (1997)

Celkom zaujímavý životný príbeh dievčaťa s Tourettovým syndrómom s vynikajúcou Robin Tunney. Škoda len, že väčšina filmu bola o tom istom. Až s blížiacim sa záverom to dostalo tie správne grády, ktoré podtrhával slušný soundtrack a nekonvenčný záver. Aj keď pri takýchto filmoch sa v podstate môže považovať aj za konvenčný. (70%)

Legenda o létajícím Cypriánovi (2010)

Bolo to ako neskutočne ťažké puzzle. Skladali sme ich nekonečne nudných 108 minút jednu po druhej, aby sme na konci zistili, že to aj tak nemá zmysel, pretože očakávaná radosť z dokončenia sa nedostavila. Ba čo viac, cítite sa, akoby sa vám tesne pred koncom všetky kúsky totálne rozsypali, pretože obrázok o lietajúcom Cypriánovi ste z toho naozaj nezložili. (20%)

Tajemství (2006)

Piatu hviezdičku pridám, keď o niekoľko dní vyhrám jackpot na športke a pretože tomu verím, dúfam, že to bude čo najskôr :)

Le Grand Journal de Canal+ (2004) (pořad)

Videl som len pár videí na YT ako známe osobnosti odpovedajú na rôzne, niekedy celkom uletené otázky - "La Boite a Questions." Celkom pobavili Katy Perry, Eva Mendes či Russell Crowe. Vystriedalo sa tam ale mnoho ďalších, napríklad Usain Bolt, Diane Kruger, Jared Leto, Jessie J, Coldplay, či Vanessa Paradis.

Nekonečná pařba (2003)

Nie je to až také zlé ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať :) Ba dokonca som sa celkom aj pobavil a na zabitie nudy to bolo ideálne riešenie - nenáročný dej s priblblými vtípkami, sem-tam trochu trápne, ale najmä uletené. (58%)

Mělký hrob (1994)

Začalo to ako priemerná komédia a potom sa to zmenilo na ešte priemernejší thriller. Chvíľu som rozmýšľal aj nad dvomi hviezdičkami ale koniec bol celkom zaujímavý a aj stopáž bola tak akurát, takže začínajúceho McGregora s jeho spolubývajúcimi odmeňujem tromi hviezdami, pre každého jednu :) (55%)

Girl Walks Into a Bar (2011)

Zadarmo? No nepozri si to! Naozaj príjemná oddychovka, ktorá ponúkne oveľa viac ako by ste čakali - zaujme, pobaví a nenudí. Niekoľko skvelých hercov sa objaví v niekoľkých baroch, pričom každý chvíľku ťahá pílku. DeVito ako muž, ktorý pozná nejakých chlapíkov, Chriqui ako veľmi sexy tanečníčka, Hartnett ako detektív (nie dôstojník :) no a samozrejme gilmorka Bledel či pre mňa menej známa Carla Gugino, ktorí spolu dotvárajú výbornú atmosféru celej snímky. I love ping-pong. (86%)