• Krátkometrážní

Mikulášovy patálie (2009)

Nepoznačený knižnou verziou som si tento milý filmík úplne vychutnal. Sranda od začiatku do konca; najmä pri lekárskej prehliadke som pomaly cez slzy smiechu ani nevidel :) A deti, na to že sú to len deti :) to zahrali skvele. A keď sa k tomu všetkému pridá krásny jazyk, akým francúzština je, nemôžem hodnotiť inak ako ***** (90%)

The Quiet (2005)

Čakal som, že to nebude až také dobré :) Ale ostal som milo prekvapený. Skoro až psycho thriller, ktorý ma zaujal hneď od začiatku. V niektorých momentoch som ani nedýchal a cítil som len tlkot môjho srdca bijúceho do rytmu Beethovenovej hudby. Pochmúrna atmosféra od začiatku až do úplného konca, bola navyše podčiarknutá "tmavou" kamerou s výbornou hudbou. (86%)

Sexy 40 (2009)

Po dlhšom čase konečne poriadna oddychová komédia. Počas väčšiny filmu som mal na tvári taký ten priblblý úsmev, ktorý naznačoval, že som sa bavil :) A kombinácia : neslušne hovoriace a veľmi všímavé deti + štyridsiatka čo sa zamiluje do "chlapca" na stráženie detí + dobrý soundtrack = kvalitná zábava na takmer 100 minút (90%).

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Takéto staršie filmy veľmi nepozerám, ale toto bol jeden z mála, ktoré som videl a stál za to. Prípad to bol v celku jednoznačný, dôkazy svedčili proti obžalovanému a spolu s predsudkami viacerých porotcov nemal mladý MOŽNO vrah, šancu vyhnúť sa elektrickému kreslu. Avšak je tu Davis (Henry Fonda), ktorý mal pochybnosti a tak sa pustil do boja za spravodlivosť. A to sa mi páčilo. Aj keď ten koniec...neviem, mohlo to byť o niečo viac dramatickejšie. (86%)

Interview (2007)

Vynikajúci konverzačný film. Ani sa nepamätám kedy som niečo podobné videl. Takmer celý film prebiehal dialóg medzi dvoma osobami a ani chvíľu som sa nenudil. Niektoré časti boli síce trošku nelogické, ale tým koncom nám to Steve Buscemi plne vynahradil. Aj keď som mal z neho (toho konca) zmiešané pocity, ale takto si každý môže zafantazírovať nad tým čo by sa stalo ďalej. A Sienna Miller to zahrala (nie len na nás) naozaj presvedčivo :) (85%)

Paranormal Activity (2007)

Je ťažké hodnotiť tento horor. Väčšinu času som bol znudený dialógmi, v ktorých o nič nešlo. A stále sa v nich opakovalo to isté. Aj celkový príbeh bol celkom plochý. Napätie začalo gradovať až v polovici filmu, dovtedy to bolo obyčajné domáce video. Avšak kamera na spôsob "home video" filmu jedine prospela ale dalo za z toho možno vyťažiť ešte viac - napríklad niečo podobné ako výstup do podkrovia ala REC :) Preto som sa najviac vystrašil až po dopozeraní filmu, keď na hodinách svietilo presne 3:15 (31%)

Volání o pomoc (2007)

Priznám sa, že od tohto filmu som očakával trošku viac. Adam Sandler sa mi akosi na postavu Charlieho, do seba uzavretého, tragédiou poznačeného človeka, nehodil. Je to komik, patriaci do poriadnej komédie, aj keď aj tu bolo niekoľko vtipných situácií. Naproti tomu som sa "skvelo" nudil pri dialógoch, ktoré ako keby boli len sucho čítané z papiera. Záverečné vyrozprávanie - kto by to bol nečakal. (51%)

Walk the Line (2005)

Začnem (pri tomto filme) klasicky. Nie som, vlastne nebol som fanúšikom a poslucháčom country hudby ale tento film to zmenil. Do zhliadnutia WTL som ani nevedel kto bol Johnny Cash, no teraz viem o ňom takmer všetko. A nie len z filmu. Takže si nemyslím, že to bol len "fet'ák co podvádí svou ženu" ako tu niekto napísal, ale myslím si, že to bol hlavne veľký umelec. A teraz poďme k filmu. Najlepší hudobný film čo som videl. Joaquin a Reese zahrali svoje postavy geniálne, navyše obaja majú aj spevácky talent. Scéna, keď Tenesee Three na pódiu hrajúc melódiu "Cocaine Blues" čakajú na Casha - tak to bolo niečo, až mi zimomriavky naskakovali keď Johnny rozbalil : Early one mornin' while makin' the rounds I took a shot of cocaine and I shot my woman down...A potom tu bola oskarová Reese Witherspoon, ktorá rolu June Carter lepšie ani zahrať nemohla. A soundtrack? Bolo len málo večerov kedy som zaspával bez Johnnyho Casha ala Joaquina Pheonixa v ušiach. (110%)