• Krátkometrážní

Sestra v akci 2: Znovu v černém hábitu (1993)

Ále no, len 45%? Podľa mňa to bolo minimálne tak dobré ako jednotka ak nie aj o niečo lepšie. Hudobné čísla boli skvelé, pri spievaní "Oh Happy Day" som mal zimomriavky :) Príbeh bol podľa mňa ešte lepší ako v jednotke. Ja som sa bavil. (90%)

Čmuchalky (1999)

Takto skvelú komédiu hodnotilo len tak málo ľudí? Skutočne odporúčam tento film, najmä pre fanúšikov Kirsten Dunst je to príjemná povinná jazda. Spolu s Michelle Williams vytvorili naozaj naivný párik tínedžeriek, ktoré sa zaplietli do slávnej aféry Watergate. Vtipné situácie sa striedali jedna za druhou, hlavné aktérky boli vskutku úsmevne hlúpučké, príbeh založený (aspoň čiastočne :) na skutočnej udalosti a do toho všetkého zapadol aj vynikajúci soundtrack. (90%)

Maxihra (1997) (pořad)

Zo školy rovno domov, zapnúť telku a pozerať Maxihru :) To boli časy...

Tupíři (2010)

Twilight som videl už dávno ale niečo som si z neho pamätal a zo začiatku filmu som sa teda celkom zabával. Ale postupne vtipné situácie mizli a boli skôr trápne a už som len čakal na koniec. Inak Jenn Proske svoju úlohu zahrala vynikajúco, tie pohľady a pohyby Kirsten v Twilighte vystihla úplne presne :) (40%).

127 hodin (2010)

A tak som sa na tento film tešil. Skutočný príbeh a dobrý trailer veľa sľubovali ale nakoniec z toho nič nebolo. Film sa vliekol a v podstate nič neponúkol. Pár svetlých momentov (a tým "pár" myslím presne dva - úžasná príroda a Aronov rozhovor v rádiu) tam bolo ale nič výnimočné. Od takýchto filmov očakávam zimomriavky, ktoré sa však nedostavili. (45%) Rada na záver: pozrite si trailer a ušetríte 90 minút času :)

Agora (2009)

A prečo nie, dávam päť hviezdičiek, proste sa mi to páčilo. Normálne by som dal iba 4* ale za ten príbeh v pozadí, ten o astronómke a filozofke Hypatii dávam jednu navyše. Takéto veci ma naozaj zaujímajú. A hlavný príbeh bol tiež nemenej pútavý, aj keď filmy s náboženskou tématikou veľmi nemusím. (86%)

Guns (2008) (TV film)

Prvý diel si ma získal hneď od začiatku hneď prvou scénou a skvelou hudbou, ktorá bola aj po zvyšok času výborná. Takže zatiaľ je to za slušné 4 hviezdy a teším sa na druhú časť, v ktorej to dúfam vygraduje k piatim. [--] Škoda, nestalo sa. V druhej časti som sa tešil na viac priestoru pre Elishu, ktorý aj dostala ale ten koniec... Veľmi rád by som dal 5* ale niečo tomu chýbalo. Možno keď si to pozriem znova, tak prehodnotím svoje hodnotenie, zatiaľ 84%.

Machři (2010)

Neviem ale za tento rok to bude asi najlepšia komédia. Nespomínam si, že by som videl niečo pri čom by som sa toľko nasmial :) (90%)