Smrtihlav (1998)

Rozhodně jeden z nejoriginálnějších nápadu ve sci-fi, který jsem kdy viděl. Atmosféra nechybí, zato by film potřeboval trochu lepší hudbu a výraznější postavy. Jinak by bylo o hvězdu víc.

Návrat Růžového pantera (1975)

A vida že to jde. Hluchých míst je sice pořád dost, ale geniálně neschopnému Cluseauovi, geniálně šílenému komisaři Dreyfussovi a elegantnímu Fantomovi člověk opustí leccos. Třebai scénář, který jde odnikud nikam a línou, pomalou režii. Ovšem Cluseaovy převleky jsou tentokráte obzvlášť vypečené. P.S. Nechápu kterého zhýralce napadlo tenhle film znásilnit předabováním v Brně....

Eso es (1982)

Zatím nejslabší Belmondovka, kterou jsem viděl. Dobrých vtipů opravdu pomálu a ještě k tomu rádoby roztomilé dítě vedle Bebela. Fóry s pochodní nebo židonaci tanci tu nudu nevytrhnou.

Muž z Ria (1964)

Docela sympatická komedie s mladým Belmondem - sice docela dost naivní, ale zase se nebere vůbec vážně. Jako dělaná pro relaxaci po náročném dni.

Komisař Clouseau na stopě (1964)

Rozhodně vtipnější a zábavnější než první díl série. Jen ta první půlka se pořád vleče. Naštěstí to dobře vyvažuje našlapaná druhá polovina (přibližně od návštěvy "ozdravovny"), putovní gag s antonem a perfektní postavy Cata a Dreyfusse. Jsem zvědav na další díly.

Ježíš je normální! (2008)

Jsem zapřísáhlý agnostik a antiklerikál - ale při sledování tohoto filmu jsem si přál, aby se zjevila pravá středověká inkvizice, a nechala kazatele Triumfálního centra víry upálit jako heretiky. Když ještě na sjezdu Ohně a Víry oblbovali dospělé, potutelně jsem se usmíval, že lidská blbost je věčná a je nejlepším zdrojem peněz. Ovšem, když kříženec kazatelky a "tety" z mateřské školky vymíval mozky přibližně sedmiletým dětem, otevřela se mi kudla v kapse a cynismus vyprchal. Nechápu, proč někdo nepostaví sekty mimo zákon. Rámec celého dokumentu je trochu slabší, ale i na srazu křesťanské školy po letech je kouzelné, jak se jinak charismatický bývalý učitel při přímých otázkách vykrucuje jako školák a cucá si fakta z prstu. Pět hvězdiček nedám snad jen kvůli konci do ztracena, a že to mohlo být delší. P.S. Máme s kamarády v plánu TCV pořádně rozbít a zesměšnit míting. Pokud se někdo chce přidat, ať se klidně ozve

Růžový panter (1963)

Kdepak, tohle není žádná legendární komedie. Ta by měla mít víc než tři dobře vypointované scény a nádhernou Claudii Cardinale. A vtipy typu Sellers jde a zakopne, nejsou vtipné vůbec. Plus ještě přičtěme nešvar, který na starších filmech nesnáším nejvíc - natahování stopáže písničkou, která nesouvisí s dějem. Co má styl, jsou snad jen úvodní titulky s Manciniho notoricky známou skladbou. Snad budou další díly lepší...

Mrchožrouti (1984)

Belmondovi tyhle komediální dramata sedí - zvlášť když mají povedený, nápaditý scénář a dobře napsané, nečernobílé postavy. A ten pochodový motiv si bude pískat ještě dlouho.

Hroch (1973) odpad!

Sračka totální noormalizační (Excrementus totalis husakensis)