Gomora - Inferno (2017) (epizoda)

Tady se krásně ukazuje, že ač se Gennaro, nebo Don Pietro snažili, nebo snaží sebevíc, tak hlavním tahounem seriálu byl přeci jen vždycky Ciro (a to hlavně díky skvělému Marco D'Amoremu). Neutěšená situace v Bulharsku, kterou znázorňuje tenhle díl, je opravdu pro silné povahy. Ukazuje se, že i v Cirovi se mohlo něco zlomit.

Jak se kalila hudba (2016) (seriál)

Neuvěřitelná studnice legendárních hudebních "fláků" a toho, jakým způsobem ovlivnily vývoj hudební branže a populární hudby vůbec. Opravdu skvěle zpracované. Pokud se chcete dozvědět možné i nemožné o hudebním průmyslu, pak tohle je ta pravá dokumentární minisérie.

Dnes v jednom domě (1980) (seriál)

Jako studijní materiál k historii stavby jednoho sídliště je to použitelné. Jinak už z dnešního pohledu moc ne.

Batman: Strange Days (2014) (TV film)

Podařený kraťas, jehož námět, prostředí a zasazení by si zaručeně zasloužil "plnotučné" celovečerní zpracování.

Gomora - Hasta la muerte (2017) (epizoda)

"... a jeho krutovláda bude ještě krvavější, než ta jeho otce..." Tak nějak by se dal popsat naturalistický/řeznický začátek nového příběhu, když jsme se posunuli dějově o rok dopředu. Genny zdaleka nemá vyhráno a jeho tchán si očividně nenechá zradu v rodině jen tak líbit a nebude sedět v luxusním domácím vězení se založenýma rukama.

Gomora - Viva il Re! (2017) (epizoda)

Král je mrtev, ať žije král, či z učedníka se stal mistr, jak chcete, faktem je, že z Gennyho je plnohodnotný don Gennaro. Už v minulé řadě poslední ze Savastanů ukázal, že dokáže taktizovat a trpělivě vyčkávat na příležitost, zde jen dokládá, že - SPOILER - odstraněním Malamoreho - SPOILER dává definitivně vale starým pořádkům a dál bude vládnout sám a podle svého.

Superior Donuts - Sofia's Choice (2018) (epizoda)

Z tradičního tématu žárlivosti by se možná dalo vyždímat trochu více, ale i tak tahle epizida dodržuje nastavený standard druhé řady.

Superior Donuts - Labor Pains (2018) (epizoda)

Sweatpantsova alergie na práci se povedla, klidně by tahle postava mohla dostat v seriálu trochu víc prostoru.

Superior Donuts - Grades of Wrath (2018) (epizoda)

Výborná epizoda. Líbí se mi, že alespoň trochu autoři ukazují nějaký vývoj postav (Francovo studium na univerzitě).