Téměř dokonalý zločin (2000)

Na první pohled se scénář může zdát okoukaný a laciný. A přitom jde o film plný napětí, občas nechybí ani horrorové scény v čele s úžasnou Blanchett. Jediné, co bych vytkla je že konec je trochu předvídatelný. Jinak jsem se ani chvíli nenudila.

Kostka (1997)

Z filmu sálala energie a napětí. Konečně nějaký film, který nenavazuje na ostatní a má originální námět. Bravo !

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

A proč ne? Je to jeden z nejlepších animovaných seriálů, a zřejmě nejlepší seriál, co když Jetix vysílal.Je to nápadité a vtipné, prostě originální .. A kdo by si nezamiloval agenta Perryho :))

Upír Nosferatu (1922)

Tenhle film jsem si představovala trochu jinak a asi od něj čekala víc. Nějak mi ani neseděla ta hudba, která po celou dobu hrála a někdy zněla spíš jako nějaký novodobější hardcore. Samozřejmě nemůžu popřít, že je to filmová klasika a její význam je veliký, takže tomu nemůžu dát nic jiného než 4*.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Zatím jsem viděla první pár dílů a tohohle seriálu se asi jen tak nepustím. Hodně zajímavý, včetně námětu upírů na syntetické krvi a celkem dobrých hereckých výkonů. I když námět je podobný jako u filmu Twilight. I tak asi letošní nejlepší seriál. Co dodat, letos vedou upíři.

V dobré společnosti (2004)

Tento film mě mile překvapil. Předpokládala jsem opět nějaký pokus o komedii, ale tímto jsem Weitzovým Prci prci prcičky naprosto odpustila. Je až překvapivé jaký skok udělali od primitivní až k "dospělé" komedii. Navíc má nepředvídatelný konec, což se taky počítá.

Zodiac (2007)

Jeden z nejstrhujících snímku jaký jsem kdy viděla. Naprosto geniálně natočený film, který divák celé 2 a půl hodiny sleduje se zatajeným dechem. Nad tímhle budu ještě hodně dlouho přemýšlet.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Hodnocení je asi poněkud přehnané, ale u mě tenhle flm spíše taková srdeční záležitost. I když nejde o realistický snímek a s knihou má toho pramálo společného. Ale je to jeden z celkem kvalitních teenagerských filmů. Ráda se k tomuto filmu vracím.

Lolita (1962)

Úžasný film, který Kubrick, jak jinak, ztvárnil skvěle. Co dodat, je to prostě klasika.

Uteč! (2022)

Špatné to určitě nebylo, ale spíš nez horror je to hodně mysteriózní - i když pár nepříjemných scén tam bylo. Nejvíc mě asi štvalo to, že asi od 15.minuty bylo jasné, o čem tenhle film bude a kdo jsou záporáci. Ale konec přece jen nakonec dokázal částečně překvapit.