Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Pro mě osobně nejlepší seriál všech dob. Pro toho, kdo má rád britský humor, britské gentlemany, Británii vůbec, sarkasmus a ironii, je to skoro povinné. A má-li zkušenost ze střetů úřednické vůle s tou politickou, je to povinné zcela jistě. Člověk si taky uvědomí, že všechno už to bylo a dějiny se vlastně opakují. Jen mám dojem, že se pořád točíme v kruhu, nikoliv ve spirále (to je konec konců patrné i ze srovnání témat jednotlivých epizod JPM a JPP).

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Druhý nejlepší díl z celé série. Jednička mě nadchla a baví mě dodnes. Ve dvojce a trojce jsem se poněkud ztrácel a byly pro mě důkazem tvrzení, že všeho moc škodí. Čtyřka se myslím povedla, je to "návrat ke kořenům". Asi nejvíc mě bavil Rush. A přestože je Keira krásná, výměna "heroiny" filmu rozhodně taky dost prospěla..

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Jednoznačně nejlepší díl z celé série. Rush i Depp jsou výborní, Keira krásná a námořní scény úžasné. Dobrodružná komedie, která nezklame ani při opakovaném shlédnutí.

Sin City - město hříchu (2005)

Zfilmované komiksy opravdu nevyhledávám, takže jsem Sin City viděl více méně náhodou. O to víc mě nadchlo. Pravda je, že zejména po vizuální stránce, která se bohužel časem okouká, ale ani jednotlivé dějové linie nejsou špatné. Rozhodně stojí za podívání.

Hanebný pancharti (2009)

Vlastně ani nevím proč, ale tenhle film mě nijak neoslovil. Válečné filmy mám moc rád, ale tenhle válečný není. Komedie mám taky rád, ale tohle komedie není. A není to ani drama a thriller už vůbec ne. Po shlédnutí filmu jsem nabyl dojmu, že vlastně ani nevím, co je to za žánr a po pravdě řečeno, týden po shlédnutí už jsem měl problém vybavit si, o čem to vlastně bylo. Zůstal mi akorát dojem, že ten film byl nějaký ztřeštěný. Brutalita ani vulgarismus mi nijak nevadí, ale tady mi i to přišlo tak nějak samoúčelné. Tak takhle by to, pane Tarantino, dál nešlo, to bychom si nerozuměli.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Báječný seriál, který si dělá legraci naprosto ze všeho. Mám ho radši než masáž chodidel smaženou cibulí či dovolenou ve Skotsku. Pro někoho je možná za hranicí v kusu, ale já se bavil téměř každou vteřinu. Je až k neuvěření, co všechno je možné natočit pod hlavičkou BBC. Jo, ja vim.

Carnivale (2003) (seriál)

Ačkoliv mě původně odrazovalo cirkusové prostředí (filmy a seriály z něj z duše nesnáším), tenhle kousek mě vyloženě nadchl. Cirkus nakonec není jediné místo, kde se děj odehrává a postava bratra Justina je prostě dokonalá. A poznámka na okraj: s Twin Peaks tenhle seriál nespojuje jen atmosféra, ale i vhodně umístěný vševědoucí malý velký muž (pan Anderson promine).

Vesnice (2004)

Zdá se mi, že jde o nepochopený film. Mám mnohem radši filmy s poselstvím, byť prvoplánovým, než ty s přehnanými uměleckými ambicemi. Poprvé jsem ho viděl v kině (nezatížen četbou komentářů a názory kritiků) a doporučuji každému, kdo by se na něj chtěl podívat, aby postupoval stejně. Původně jsem myslel, že jde o hodně nepovedený horor, ale velice jsem se zmýlil a těší mě, že jsem vydržel až do konce.

Blackadder Rides Again (2008) (TV film)

Černá zmije je pro mě srdeční záležitost. Dokument z roku 2008 je natočený s láskou a úctou, jakou si tenhle seriál zaslouží. Rozhodně doporučuji každému milovníkovi tohoto "majstrštyku" nahlédnout do zákulisí příprav a natáčení.

Životy těch druhých (2006)

Zaslouženě oceněný film o tom, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Prostředí státní bezpečnosti je ve filmu vykresleno velmi dobře a člověk chápe, proč Stasi byla jediná tajná policie z bratrských států, které si vážila KGB.