Sedmero krkavců (2015)

Jsem rád, že s českými pohádkami se opět blýská na lepší časy. Sedmero krkavců je toho důkazem. Žádné podbízení se, žádné klišé - pohádka veselá, trochu strašidelná, trochu napínavá, trochu smutná a syrová jak vepřové maso. Jedinou výtku bych měl k celkové překombinovanosti scénáře. Pozor, zbytek komentáře prozradí vše! Mám za to, že napasovat čarodějnici do role ztracené královny bylo už zbytečné. Kdybychom od začátku věděli, že koktavý princ je potomek královských rodičů a proto ho teta nemá ráda, vyhnuli bychom se mnoha otázkám, které se během příběhu kupí (např. proč má matka ráda jen jednoho syna, jestli obě ty paní uhořely, ....) a mnoha flashbackům, které matou nejen děti, ale i dospělé. Závěrečné setkání paní Bydžovské se svým synem stejně nevyzní dojemně, děti nechápou, proč tam ta čarodějnice chodí teď s korunou a dospělí si kladou otázku, proč svého syna nekontaktovala dřív. Mě osobně nejvíc zmátly flashbacky s "mladou" Bydžovskou (Erika Stárková). Chápu, že chtěli vybrat někoho mladšího ale podobného, ale kvůli tomu pak mladá královna vypadá jako záporná postava a já si až do scény na hranici kladl otázku, co má za lubem - viz.foto http://www.csfd.cz/tvurce/182090-erika-starkova/galerie/?type=film-1

Interstellar (2014)

Nolanova obří masturbace, aneb "Vymyslel jsem spoustu nápadů". Během sledování mi bylo často hlavního hrdiny ( Matthew McConaughey) líto. Řekl bych, že ke konci musel tušit, že tenhle film se hroutí, ale jako správný profík zapojil všechno úsilí, aby alespoň svým výkonem trochu vylepšil skóre. Bohužel mohl klidně vybrečet díru do skafandru, ale tok hollywoodských hipster-splašků tím nijak neovlivnil. Jestli měl být tenhle film dojemný, tak nebyl; jestli měl být konec překvapivý, tak nebyl (pokud nepočítáme překvapivé zklamání). Dvě hvězdy dávám jen za (pozor spoiler!) vodní planetu a design robotů.

Požírači leknínů (2013) (amatérský film)

Není to určitě film pro každého, ale s ohledem na to, že se jedná o amatérský film, je to zajímavý počin s originálním příběhem. Film vzniknul podle původního divadelního představení.

Nejvyšší nabídka (2013)

Spíš než italský je film skrz naskrz americký. Vcelku slibný začátek vystřídá zmatek, který skončí naprostým gulášem. Dlouho jsem doufal, že se příběh nebude vyvíjet tak, jak je už od začátku patrné, ale bohužel vše se vyplnilo do posledního puntíku. Škoda, tak pěkný nápad a takhle ho zahodit. Film je nekonečný, postavy se často chovají nelogicky, jenom kvůli popletení diváka a vše nakonec vyústí do tak hloupého konce, že se v něm ztratil i samotný režisér. (Spoiler) Bože! Proč si všichni myslí, že ve filmu musí být ZVRAT!

Atlas mraků (2012)

Tom: Pojďme udělat něco, co je tak nějak pro všechny. Říkal jsem si že by to mohlo bejt drama a mysteriózní a sci-fi a taky trochu psychologický, víš? Něco, co je tak nějak namířený proti lidský lhostejnosti, chamtivosti a bezohlednosti. Myslel jsem, že by se to mohlo odehrávat v minulosti. ||| Lana: Ale v budoucnosti jsou taky hezký efekty.||| Andy: Já vim, já vim.||| Tom: OK, na to by sedělo takovejch pět, šest slohovek, co jsem napsal na gymplu. ||| Lana: A co natočit všech šest? Pak se to rozstříhá a slepí a máme biják. ||| Tom: Nebude to chaos? ||| Lana: Bude....ale...uměleckej. Trochu jako hlubokej. ||| Tom: To by se mohlo dobře prodávat. ||| Andy: Já vim, já vim. |||

Svatá čtveřice (2012)

Pro seriózního diváka určitě urážlivá a nízká záležitost, nad kterou je zapotřebí odplivnout. Naštěstí nejsem seriózní divák. Film už jsem viděl dvakrát a pokaždé jsem se výborně bavil. Herecké výkony, neotřelé téma, vtip i výrazná retrostylizace z české domoviny - to všechno si zaslouží hvězdičku. Rozhodně mám za to, že je mnohem těžší udělat dobrou komedii než "seriózní" film na vážné téma. Chce to odvahu riskovat jít s vlastní kůží na trh. Každý "znalec" přece vidí, že komedie není nic HODNOTNÉHO.

Roztržitý (1970)

Měl jsem tu možnost, vidět v krátké době po sobě řadu filmů s Pierrem Richardem. Jeho lehce potrhlý humor mám rád. Musím však říct, že tenhle film patří k jeho slabším kouskům. Jedná se v podstatě o jakousi grotesku, kde jeden gag střídá druhý a všechny mají jedno společné - roztržitost hlavního hrdiny. Když se zhruba v polovině filmu objeví další stejně roztržitá figura, je "o zábavu postaráno". Neříkám, že všechny gagy jsou hloupé, ale drtivou většinu už známe z němých grotesek, které netrvaly obvykle déle než půl hodinky. Tenhle film trvá hodinu a půl, a tak divák brzy získá dojem, že o nic nepřijde, když si u toho vyřídí poštu, nebo si na chvilku schrupne.

Pieta (2012)

Výborný film, na který je nepříjemné koukat. Překvapivý zvrat bohužel prozradí už trailer, ale přesto výborně odvyprávěný příběh, který v divákovi leccos zanechá.

Zločin (2011) (seriál)

Zřejmě jsem z jiné planety, ale přes veškerou snahu do seriálu naskočit, mi tohle "volné pokračování Twilight ságy" (alespoň tak to na mě působilo) nepřirostlo k srdci ani jiným orgánům. Přes veškerou snahu tvůrců vydojit ze mě kbelík slz, mi neukápla ani jediná. Jsem emocionální impotent, nebo to byla jen další póza z USA? Podle hodnocení ostatních to první. Tak jako tak se s tím nic nedá dělat.

Čtyři slunce (2012)

Celkové hodnocení tohoto filmu na csfd.cz, je pro mě definitivním a jasným důkazem, že v mém případě na něj spoléhat nelze. Jako ostatní filmy Bohdana Slámy i tento mě zcela pohltil a já na něj od začátku do konce civěl jako dítě na šikovného kouzelníka. Iluzionistu, který vždycky ví, kam právě teď jeho malý divák kouká a co při tom cítí. Kdy se má smát a kdy mu má běhat mráz po zádech. Kdybych to uměl, natočil bych to přesně takhle. Bohužel...tohle nikdy umět nebudu.