Avengers: Age of Ultron (2015)

Moc nechápu kritiku druhých Avengers a proč je lidé hodnotí hůř než první díl, protože já se opět ohromě bavila. Asi nemůžu říct, že víc než u jedničky, ale rozhodně ani méně. Navíc je pěkné, že má divák k postavám o tolik blíž, že si při scéně na večírku (zvedání kladiva) připadá jako mezi přáteli. Nový záporák je také skvělý, a to nejen kvůli parádnímu hlasu, je celý úžasný (ač to není Loki). Akce je pořád zábavná na koukání a naštěstí stále dostatečně přehledná. Vtipné scény a dialogy také nechybí, takže zase se směje celý sál, a to je fajn. Víceméně nemám co vytknout.

Daredevil (2015) (seriál)

Líbí se mi to. Hlavní hrdina je sympaťák, hlavní záporák je nesympaťák a ostatní postavy jsou velmi dobře zahrané i obsazené. Trošku si říkám, že by nebylo na škodu, kdyby některé boje netrvaly tak dlouho, prostě by to chtělo nějaký chvat, kterým by ty úplně podřadné dal jednou ranou. Nicméně jsem zatím dost spokojená, jak s dějem, tak s atmosférou.

Píseň moře (2014)

Krásný film, ale Secret of Kells se mi líbilo přeci jen o něco víc. Možná to je tím, že Píseň moře je přeci jen tak nějak víc dětská, což samozřejmě není špatně, ale neužila jsem si to tolik.

Constantine (2014) (seriál)

Přiznávám, že moje hodnocení je hodně postavené na tom, jak mi byl Constantine samotný sympatický. Ale i kromě toho byla většina dílů zábavná a příšery, se kterými bojoval zajímavé. Jen jsem zklamaná, že se tam nikde (snad zatím) neobjevil Bažináč.

Noe (2014) odpad!

Lepší hodnocení tomu opravdu dát nemohu. Celý film jsem se jen ptala, co to má sakra být a proč to tam sakra je. A navíc to mělo dost hnusný vizuál.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nebylo to perfektní, ale přesto to byl příjemný návrat do Středozemě. Navíc je to pravděpodobně náš poslední návrat, takže jsem ráda, že jsem si to mohla užít. Scéna na začátku, kdy Šmak vypaluje Esgaroth byla skvělá, poté mě ovšem poněkud zklamalo vyhánění černokněžníka z Dol Gulduru, to bylo opravdu poněkud přehnané. Zato různě akční hrátky během samotné bitvy byly super. Celkově jsem spokojená a zároveň trochu smutná, že to všechno skončilo.

Raluca (2014)

Pomalý rozjezd a ze začátku vypadaly scény hrozně uměle. Take je všechno odhalování podstatně pomalejší a utahanější, než je zdrávo. Škoda, nápad to má skvělý a film umí i překvapit. Jen to provedení není úplně ono.

My Little Pony: Equestria Girls II (2014)

Líbilo se mi to víc než první film. Většina písniček se mi líbila (nejvíc Tricks up my sleeves od Trixie a Let's have a battle). Sice to vůbec ničím nepřekvapí, ale myslím, že to nebylo o nic horší než seriál.

Želvy Ninja (2014)

Samotní želváci mi byli tak moc sympatičtí, že tomuhle filmu odpouštím víceméně většinu jeho chyb. Jistěže to není dokonalé a nejspíš jsem docela opuštěná s tímto názorem, ale jak vzhled, tak charaktery jednotlivých želv mi prostě sedly. Jedině Tříska byl dost ohavný a Trhač moc robotický, takže víc připomínal toho z novějších seriálů, které už tak moc nemusím. Megan na začátku nudila, ale neotravovala.

Strážci Galaxie (2014)

Úžasná komedie a hlavně komedie. Jako akční film bych to asi hodnotila asi tak o jednu hvězdu hůře, ale protože to prostě beru jako bláznivou vesmírnou komedii, tak se jedná o perfektní film. Postavy jsou skvělé, ale musím říct, že si to pro sebe ukradli Rocket s Grootem, každá scéna s nimi jek nezaplacení. Ne, že by zbytek Strážců byl špatný, skvělí jsou všichni, ale ti dva jsou hvězdy. Bavila jsem se celou dobu. Pro oči je tento film také potěšením a ani tak akce není nic béčkového.