Joe (2013)

Po dlouhé době film, ve kterém si člověk Nicolas Cage opravdu užije a je to důkaz, že v tom nepřeberném množství filmů si Nicolas dokáže pořád najít, co mu sedí a vysekne zase herectví jako z partesu. Víc takovýhle filmů. Je škoda v jakých sračkách se poslední dobou plácá.

Interstellar (2014)

Ten son-of-a-bitch Christopher Nolan to opět dokázal. Měl by dostat patent na natáčení superoriginálních filmů, protože mě opět dostal. A Hans Zimmer taky.

Gremlins 2 (1990)

Kdyby se mě někdo ptal na Gremlins, řeknu mu: "Podívej se na jedničku, jen ať si můžeš naplno užít dvojku, protože takovou legraci a sebeparodii už jen tak neuvidíte." I když jsem byl ze začátku skeptický a je to jen trochu jiná a přepálená jednička, nicméně tvůrci si pak ze sebe začnou dělat takovou legraci, že se člověk náramně baví. 71 %

Návrat vraždících bestií (2012) odpad!

Normálně nemám ve zvyku hodnotit film po zhlédnuté pouhé půlhodiněm, ale tady v rámci zachování obecného zdraví udělám výjimku. Vyhněte se tomuto filmu obloukem. Každých jinak strávených 84 minut bude pro vás výhra. 0%

Transformers: Zánik (2014)

Pro mě jednoznačně druhý nejlepší díl série. Emocionální dopad z úvodu mě provázel celým filmem. V tomhle filmu lidi přestávají být důležití, důležitá je parta okolo Optima Prima. Řekl bych, že je to slušná vykrádačka kde čeho (jako první mě napadl Terminátor 2, naštěstí se později nepotvrdilo), ale hezká vykrádačka s emocemi, husí kůží a skvělou hudbou. Hodně luxusní finále. Jen škoda, že je to tak hrozně dlouhé a těch finále tam vlastně přijde několik. Je to těžké na popsání, ale shlédnutí rozhodně doporučuji.

Nevyřízený účet (2013)

Snad jediný film se Stathamem, kde jsem si více užíval neakční scény než akční. V neakčních scénáš vše šlape, Statham dobře hraje, jakmile však začne jít do tuhého, začne to být nuda, akce je nenápaditá až nudná. Na akční film to má velice dobré obsazení, ale ať mi někdo vysvětlí, co tady dělal Franco, Ryder nebo Bosworth, to opravdu nechápu. 65 %

Nadaný žák (1998)

Tušil jsem, že půjde o opravdu dobrý film, ale že bude opravdu tak dobrý, to jsem nečekal. Herecké výkony vynikající, i když Brad Renfro je občas trochu jednotvárný. Ian McKellen ale podává chtěl bych říct, až životní výkon a je až s podivem, že mu to nepřineslo nějakou cenu nebo aspoň nominaci. Po dlouhé době dávám 5 hvězd, atmosféra neopakovatelně mrazivá, kdy člověk opravdu netuší, co se se stane v příští minutě. 90 %

Mnoho povyku pro nic (2012)

Ze začátku jsem to příliš neviděl, ale nakonec velice fajn film, který se mi až nečekaně líbil. K tomu plejáda whedonových oblíbenců, to se prostě nedá. Opětí díky pane Whedone :). A mimochodem: Don’t forget to mention, I am an ass! :D

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tak o level výše než jednička. Oproti jedničce už to skoro neskřípe a ta revoluční atmosféra na Vás neskutečně dýchne. Dýchne na Vás tak, že jste zaraženi v sedačce a strašně fandíte, aby jim to vyšlo. Opravdu jsem nelitoval návštěvy kina, i když ne v imaxu, ale i tak to stálo za to. Velice se těším na třetí díl a kromě toho jsme s přítelkyní rozhodli i pro knížky, takže než bude další pokračování, věřím, že budu mít knížky načtené. Jen škoda, že mimo začátku a konce to prostě jede ve stejných kolejích jako jednička a to tomu trochu ubírá, ale to je moje dá se říct jediná výtka. 85 %