Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Přidalo se na vtipu, ubralo na všem ostatním, což je trochu škoda. Přesto solidních 85 %.

Sebevražedný oddíl (2016)

Něco tak bezpohlavního, zbytečného a bez nápadu jsem už dlouho neviděl. Režijně naprosto rutinní, scénáristicky úplně mimo a nezachrání to ani naprosto průměrný soundtrack, který si v klidnějších částech pomáhá s osvědčenými hity, ale v rozhodujících momentech se drží zpátky a neumí se prodat. Postavy naprosto o ničem, ani proklamovaní Deadshot a Harley Quinn mi vůbec nic neříkali, Joker totálně přehnaný a nevěrohodný. Prostě nechápu, co na tom někoho baví. Něco do sebe to má, dá se to bez problémů přežít, ale i ta nejhorší marvelovka (např. Incredible Hulk) je dvakrát lepší než tohle. Přijde mi, jak ostatní studia dokázaly téměř zničit některé marvelovské značky (F4, Daredevil), tam WB ničí celý DC vesmír. Jediné, co je ještě drží nad vodou je samotná DC značka, protože filmařsky je nemá co držet. I BvS byl lepší a to je co říct. Tohle zklamání na zklamání se jednou musí projevit i na tržbách a až se to stane, bude to bolet. Justice League nevěřím ani za mák, zvlášť po nemastném neslaném teasearu. 30 % BTW. Psemův komentář všechno vystihuje dostatečně přesně.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Goodman zasloužil minimálně nominaci. Zejména ve srovnání s Hedgesem z Manchester by the Sea. Jinak skvělý příspěvek ke Cloverfieldu. Už se těším, co přijde příště a klidně zase trochu jiný žánr.

Místo u moře (2016)

Dobrý scénář, skvělé herecké výkony, i když nominiaci Lucase Hedgese upřímně nechápu. Z mého pohledu Kyle Chandler ve vedlejší postavě byl mnohem zajímavější. Musím se ale vyjádřit ke Casey Affleckovi. Neříkám, že nepodal skvělý, výborný výkon. Nemůžu se však ubránit pocitu, že tahle role mu byla napsána na tělo. Přesně se to hodilo k jeho hereckému projevu, který mě osobně obecně nepřijde nijak oslnivý. Tady si to ale sedlo do sebe a i Casey Affleck si díky tomu mohl dojít pro svého Oscara. Právě kvůli tomu ale radši dám přednost Denzelu Washingtovoni, který ve Fences předvedl skvělý výkon a má mnohem širší a zajímavější herecký rozsah než téměř vždy průměrně a stejně hrající Affleck.

Příchozí (2016)

Konečně film od Villeneuva, který se mi líbil. Poklidné scifi s fenomenální režií a úžasnou kamerou. Film se u mě dlouho držel mezi 4 a 5 hvězdami, nevěděl jsem kam se přehoupne. Scénáristická nepovedená hrátka s časovým paradoxem se ale moc nepovedla a diskvalifikovala pro mě tak Příchozí jak od pěti hvězd, tak od Oscara za scénář. 85 %

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Nemůžu si pomoct, naprosto vyražený dech. Ano, rozjezd je trochu slabší, ale jakmile se dostaneme do výcvikového tábora, začne se přitvrzovat, a jakmile se dostaneme do bitevního pole, jste přišpendleni k obrazovce, nelze se podívat jinam, atmosféra a napětí podpořené skvělým vizuálem, střihem a hudbou Vás naprosto vcucnou a nepustí až do konce. Nejsem fanoušek válečných filmů, většina, co jsem viděl, mě nebavila, ale tohle je jiné kafe. Režisérsky naprosto zvládnuté a skvělé. Díky, Mele, možná jsi idiot kvůli svým názorům, ale režisérsky jsi stále špička a doufám, že to uvidí i kritici a akademie. Myslím, že třeba až šest Oscarů by sis klidně odnést mohl. Ale uvidíme s nominacemi. Za mě každopádně 91 %.

Svatyně (2008) (seriál)

Tři hvězdy tomu naprosto sluší. Ano, občas mě to bavilo na čtyři, ke konci čtvrté série už spíše na dvě, triky, některé dějové zvraty a naopak zkratkovitý děj člověka drží v silně televizních mantinelech. Jak už psalo více lidí, některé diváky tyto věci nejspíš odradí, pokud se však nad to dokážete povznést, dostanete slušný seriál se sympatickými postavami, s dobrým námětem, který je dobře rozvíjen, a často i gradujícím dějem, při kterém můžete mít zažít úžasnou seriálovou vlastnost, kdy Vás to nutí pustit si další a další díly, abyste věděli, co bude dál. 65 %

Podoba ticha (2014)

Sice asi nenapíšu nic nového. Nicméně to, jak někteří lidé dokážou mluvit o takových hrůzách, které prováděli, zcela bez ostychu, otevřeně a ještě předvádí, jak to všechno dělali a to pod rouškou toho, že oni jen vykonávali co museli, protože bránili svoji vlast či co, je neuvěřitelné. Souhlasím s jedním komentářem, že takové dokumenty by se měly pouštět na školách, aby děti/mladiství věděli, že svět často není hezké místo a jsou lidé schopní čehokoliv, zvlášť když jsou zfanatizováni nějakou bláznivou ideologií. Co mě ještě dostalo, bylo jak Adi přesto, že se ho to celé týkalo dokázal zůstat nad věcí a do konce si s člověkem, který se na tom podílel, dokázal podat ruku. Přestože už jde o starého člověka, asi bych to nedokázal. Možná díky tomu, že Adi se narodil až dva roky po bratrově smrti rukou těchto lidí, byl schopen najít správnou míru zainteresovanosti, aby se nebál do toho trochu šít a zároveň být schopen snad i odpustit. Způsob zabíjení jsem neviděl, dávám však na pomyslný seznam. 70 %

Rychlí a zběsilí (2009)

Konečně plnohodnotné pokračování, návrat ke kořenům. Na jedničku to sice nemá, ale návrat Diesela filmu očividně prospěl, zase máme cool akci i honičky, správnou atmosféru a starou skvadru pohromadě. Je jen škoda předchozích dvou filmů, kvůli kterým se čtyřka musela trochu těžko roubovat na původní sérii a scénáristicky je to občas vidět. To je sice určitý zápor, ale nedávám ho tvůrcům ke škodě, protože nějak se s tím popasovat museli a zvládli to ještě dobře, zvlášť spojení s Tokio Drift se celkem povedlo. Těším se na další díl, možná u dnes večer :). 70 %