Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Pro mě osobně sympatičtější než dvojka. Nejde už aspoň o to přiživit se na jedničce, ale jít svou vlastní cestou, ukázat trochu jiné závody, změnit prostředí a kromě nadupaných aut se dočkáme i té akční vedlejší linky, která tomu dodává trochu dějový šmrnc než jen obyčejné závody. A minimálně jednu další výhodu tenhle film má: našel k sérii Justina Lina, což, jak se později ukázalo pro vývoj celé série, bylo stežejní. A závěrečné cameo, no co dodat, prostě Vin je Vin a alespoň tu máme nějaké napojení na předchozí děj, který je ještě mírně rozvinut ve čtyřce. 60 %

Rychle a zběsile 2 (2003)

Naprosto zbytečné pokračování. Jednička byla úspěšná, tak honem upíšeme jednu z původních hlavních postav, nacvakáme k tomu jakž takž scénář a honem před kameru, ať se peníze sypou. Jo, není to zlé, ale s atmosférou z jedničky to nemá nic společného, je to jen uměle naroubovaný děj, aby se něco dalšího natočilo. Až čtyřka ukázala potenciál původních postav. 50 %

Rychle a zběsile (2001)

Dnes už nesmrtelná klasika. Automobilová atmosféra na Váa na začátku foukne a do konce se Vás nepustí a je to čím dál lepší, protože čím více poznáváte postavy, tím více si je oblíbíte a fandíte jim. Kdo z chlapů kdy nesnil, jak se stará o svůj bourák, kolem se pohupuje banda kočiček, které Vás obdivují a do toho Vám hraje super hudba. Tohle prostě neomrzí. 85 %

Zpívající detektiv (2003)

Těžko uchopitelný film, ve kterém se prolíná několik dějových linií, které spojuje jediná věc a to hlavní postava, spisovatel Dan Dark. Ze začátku se ztrácíte a nerozumíte tomu, pak tomu začnete přicházet na kloub a pak už Vás zajímá, co Vám každý z dějů dalšího prozradí o hlavní postavě, abyste pochopili její postoj a chování. Přestože to nevypadalo, tak mě film svojí strukturou nakonec velmi zaujal, a proto dávám celé 4 hvězdy, jinak však 70 %.

Jerry Maguire (1996)

Tak první dvě třetiny jsem si to fakt užíval, ale pak mi příšlo, že do poslední třetiny se najednou skočilo hrozně zkratkovitě, dvěma scénami, jedním střihem. Hrozně jsem se ve filmu najednou ztratil, i když jsem pochopil, co se vlastně stalo, nebylo mi zřejmé co vlastně. Proto jsem v konečném hodnocení hvězdičku ubral a dal pouze tři.

Troja (2004)

Kromě pomalejšího začátku nemám co vytknout. Hodnotím však directors cut verzi, takže kratší oficální verze by mi možná seděla více. Takhle 85 %

X-Men: Apokalypsa (2016)

Opravdu nejhorší filmy X-Menovské série, když nepočítám sólové filmy, ale i tam je jen těsně pod ním druhý Wolverine. Nemůžu si pomoct, nějak tomu chyběla ta správná atmosféra, chemie. Aní scénáristicky to nebyl žádný zázrak první polovinu skáčeme víceméně mezi dvěma linkami, seznamujeme se s postavami na Xavierově škole a vidíme, jak Apocalypse rekrutuje své čtyři jezdce, přičemž jen Magneto Vás aspoň trochu zajímá (u jediného je tam rozvita trochu jeho osobnost, další bolest, nějaká motivace - zbytek je takový bezkrevný a to nejen na Apocalysově straně). V druhé polovině se to najednou otočí, X-Men se musí vydat do akce, ale moc soubojů vidět není. Sice efektní digitální orgie, které se spíš ale zaměřují na velkolepé Magnetovy a Apocalypseovy hrátky s hmotou. Nic víc. Závěr trochu připomíná kombinaci třetích Transformers a druhých Avengers. Nejdříve zradí Magneto Apocalypsa, protože mu Raven promluví do duše (opravdu velkolepé :() a potom všichni akorát pošlou všechno co mají na Apocalypse, takže se pohybuje v prostředí plném paprsků, silových polí, souboje myslí, které míří na jedno místo bez nějaké velké invence (což připomíná odrovnání Ultrona v Avenger 2, avšak tam to bylo velkolepější). Celkově tedy spíše zklamání, málo soubojů, plochý scénář, postavy bez zájmu. Jediný, koho bych pochválil, je John Ottman za hudbu. 60 %

Straight Outta Compton (2015)

Vůbec mi nevadí, že jsem se na tenhle film podíval. Nejsem fanda rapu, ale dozvědět se něco víc o téhle popkultuře a důvodech, z čeho gangsta rap vlastně vlastně vzešel. Věděl jsem, že Ice Cube byl známý raper, ale netušil jsem, že byl tak zásadní, stejně tak Dr. Dre, kterou jsem znal vlastně jen podle jména. A přestože rap není můj šálek kávy, tak tu hudbu jsem si užil, dokonce jsem začal přemýšlet o tom, že si jí někdy pustím. Díky za pohled do světa, který jsem doteď neznal a byl mi naprosto vzdálený. 80 %

Podnikavá Joy (2015)

Těžko hodnotit. Řeknu asi tak, že nebýt Jennifer, šel bych s hodnocením níž. Její výkon dokáže i jinak podprůměrný film dotáhnout někam výš. Trochu mi v tomhle připomíná Meryl Streep. Jinak ale film strašně ztrácí, nemá atmosféru, scény se tam hlavně za začátku střídají bez ladu a skladu (co to bylo za střihače ví bůh), scénář se snaží měnit tempo ve chvíli, kdy vůbec nemá a Russel tomu jako režisér tentokrát taky nepomáhá. Zajímavý příběh podaný strašně nezáživnou formou. Ale dal bych si facku jsem, že jsem nepoznal Isabellu Rosellini. 50 %

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Akce v kanále moc fajn. Jinak sice lepší než knížka, ale nic jiného to člověku nedá. Docela průměr a možná nejslabší dél série. Rozdělení poslední knížky na dvě části naprosto zbytečné.