Do morku kosti (2010)

Co to sakra mělo bejt? Nějakej druh venkovského chudinského mafiánského klanu? No to jsem fakt ještě nežral.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Moc mě mrzí, že jsem to neviděl v kině, protože animačně je to opradová nádhera, to se prostě nedá s ničím porovnat. Příběh možná, jak tady hodně lidí říká, klišovitý a předvídatelný, ale jedná se prostě o typ filmu, který já prostě zbožňuju. Klidně bych si dal dvojku, protože ten závěr tomu na povídá. Bohužel to nebylo tak komerčně úspěšné, jak se čekalo, takže se jí asi nedočkáme. Přesto lepší tento jeden skvělý film, než dva průměrné. 85 %

Gattaca (1997)

Škoda těch hlušších dialogových pasáží, které mě trošku nudili. Jedná se o dost chválený film a tak moje očekávání nebylo malé a film mě překvapil svou dá se říct skromnou, ale povedenou atmosférou a výpravou. Tři hvězdy jsou málo a čtyři zase moc. Po dalším dnešním zhlednutém filmu a porovnání dávám za tři.

Epizody (2011) (seriál)

No tak lidičky, druhý díl byl k popukání a nejen díky Mattovi. I ostatní postavy se ukázali v lepším světle. Ano první epizoda nebyla nic moc, ale může upadnout v zapomnění díky výborné druhé. Jestli se to dál bude vyvíjet takhle, tak to bude až nemyslitelná zábava. Vezmu-li v úvahu první díl, dál bych zatím celkové hodnocetí tak 65 %. Budu-li počítat pouze díl druhý, tak je to 80 % jak brno.

Božský Evan (2007)

Zatímco první díl byl ryzí romantická komedie s pár nadpřirozenými prvky, Even Almighty staví na rodinných a společenských hodnotách, ochraně přírody a mírně přepáleném scénáři, který se sice ze začátku pomalu rozjíždí, aby s nástupem prvních zvířat rozevřel bránu vtipným situacím, jejichž příval ne a ne zastavit, až nakonec téměř dramatický, přepálený, digitálně vyšperkovaný závěr všechno korunuje. To všechno doplněné skvělou hudbou, za níž musím Johna Debneyho víc než pochválit, byla opravdu skvělá. Já se skvěle bavil a po skvělém prvním dílu jde o skvělé pokračování, které si kdykoliv a rád znovu pustím. Velmi silné 4 hvězdy 85 %. Sheeeeeeeeeeeep

Servírka (2007)

Tak tomuhle říkám opravdové utrpení. Ještě nikdy jsem neměl pokušení film po 20 minutách poslat do odpad. Ohromná nuda, co se týče scénáře nic nového, všechno stokrát omleté a lépe. Herci šílení a ani Nathan to nezachrání. Nejhorší filmový porod v dějinách. Nedávám odpad ze tří důvodů, i když za celkový dojem bych to udělal s chutí. Zaprvé závěr byl stravitelnější než většina filmu, Nathan Fillion a to, že film nesplňoval zcela moje kritéria odpadu, avšak nikdy víc, málem jsem u toho umřel.

Svítání (2009)

Je škoda, že v druzé půli film trochu ztrácí dech, a také mnoha nedotažených detailů, které by konečný výsledek posunuli o stupínek výše. 65 %

Memento (2000)

Christopher Nolan si rád hraje s divákem, dává mu o čem přemýšlet a nakonec ho v tom nechá, protože konečné řešení by tomu ubralo na nápaditosti a bez něho se film člověka (nebo člověk filmu?) drží ještě dlouho po zhlédnutí. Musím přiznat, že jsem se trochu ztrácel a čím dál tím víc zjištťuju, že Nolanovi filmy je prostě třeba vidět víckrát než jednou, aby je člověk zcela pochopil. Jen mi někdo vysvětlete to, že si Leonard pamatuje, že nemá krátkodobou paměť, když se to dozvěděl až potom, co o ní přišel? To prostě nedává smysl. Za mě prozatím 85 %

Počátek (2010)

Ano, jedná se o velice originální a sakra chytrý film a Nolan ukazuje, že dokáže z dobré látky vymáčknout opravdu hodně, ale jako u většiny jeho filmů mi tu něco chybí. Nějaké větší emoce a musím se přiznat, že jsem se i trochu ztrácel. Myslím ale, že repríza, když už se budu o něco víc orientovat, může všechno strhnout přecijen výš, protože jsem opravdu zvědavý, až se podívám znovu. Prozatím 89 %

Okresní přebor (2010) (seriál)

Po velice povzbuzujícím začátku došlo až na výjimku k tvrdému vystřízlivění, takže těch 60 % je více než dost.