Smrt čeká všude (2008)

Opravdu nechápu čím si tento film vysloužil devět nominací na Oskara. Možná je to prostě tím, že válečné filmy příliš nemusím, možná taky tím, že američané musí tento film prožívat přecijen intenzivněji, než jiní. Nic to však nemění na tom, že film nezdobí ani scénář, ani výkony herců, ani hudba. Stejně jako ostatní musím pochváli tu syrovost a realističnost. Také jsem rád, že se "příběh" točí pouze kolem dá se říct tří vojáků a člověk se v jednotlivých osudech neztrácí. Škoda však je, že se o osudech jednotlivých vojáků příliš nedozvíme. Člověk by to skoro mohl brát jako dokument, ale nemůže a v tom je ten problém. Jako komplexní film prostě nefunguje.

Drive (2007) (seriál)

Opravdová škoda tohoto seriálu. Má grády a když se všechno začne tak hezky zamotávat, tak předčasně skončí. Škoda, že nedostal šanci dotáhnout alespoň jednu sérii, poněvadž by si to jistojistě zasloužil a celá zápletka byla nasměrována k opravdu vydatnému finále.

2012 (2009)

Ano, možná je to celé předvídatelné, možná všechny Emmerichovy filmy probíhají víceméně stejně a všechny končí větším či menším happyendem, ale co na tom. To už všichni musí očekávat. A já mám happyendy stejně rád. Nic to však nemění na tom, že Emmerich takovéto filmy prostě umí, budovat atmosféru pomocí maličkostí a pak rozjet destrukci takového rázu, že divákovi stydne krev v žilách. Opravdu si s tím nehorázně vyhrál, a proto ho mám rád. Přidám-li k tomu účast několika mých oblíbených herců, nemůže to být míň než 5 hvězd.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Hodně, hodně povedený film. Přesně podle mého gusta. Démon a okultismus, to je moje a všechno to kupovivu pasuje. Atmoséra výborná, příběsi se možná trochu pomaleji rozjíždí a pak na jednou rychle končí, což mi přijde jako trochu netradiční styl vyprávění, ale kvalitě filmu to nijak neubírá. Konec sice trochu přitažený za vlasy, protože to vznášení si mohli odpustit, ale jinak nemám co vytknout. Navíc ještě hláškující Megan Fox je opravdu nezapomenutelná. 85 %

Narko (2004)

Jediné co stojí za řeč je van Dammeho cameo. Nic víc, nic míň.

Avatar (2009)

Dokonalé, naprosto dokonalé. Můžeme jen děkovat bohu, že Cameron to má v hlavě srovnaný a počkal si až technologie dosáhne tam, aby film vypadal, tak jak vypadá, protože to je něco úžasného. Film ve mně vzbudil tolik emocí, že o něm přemýšlím v kuse již několik hodin a nemůžu se z něho vzpamatovat. Zároveň jsem snad nikdy nenenáviděl lidské plémě tak, jako při tomto filmu, protože přesně takhle by to v této situaci i dopadlo. Hned bych na něj šel znovu. Chci se znovu vrátit na Pandoru, chci znovu vidět Jakea a Neytiri, chci se znovu projít tím úžasným světem. 100 %. A úplným závěrem bych rád ukázal mou podporu uživateli iXtr3m3 a jeho komentáří k Avatarovi, který shrnul vše přesně tak, jak to vidím i já.

Ruce pryč od mé dcery (1989)

Jako komedie opravdu moc nefunguje, jako takový oddychový, pohodový film naopak absolutně. Účast Matthew Perryho jistě potěší a úplně závěrečná scéna je opravdu hodně vtipná. Za mne 51 %.

Inferno (1999)

Poprvé, když jsem to viděl, jsem si říkal, jaká je to blbost. Při druhém sledování, jsem se celkem dobře bavil. Snad i díky tomu, že jsem od toho vůbec nic nečekal. V jednu chvíli mi to docela připomnělo filmy Tarantina nebo Rodrigueze, k nimž by se to naprosto hodilo a myslím natočit to jeden z nich, tak to byl ještě kult.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Van Damme sám sebe v JCVD asi neposlouchal, protože tohle je přesně film, kterého by se účastnit neměl. Provařený scénář bych s potěšením odpustil, kdyby to bylo alespoň dobře a svižně natočené. Celková levnost však z filmu jen čiší. Další pro mne neodpustitelnou věcí je, že téměř nebyl dodržen koncept původních univerzálních vojáků. To by se v jedničce fakt nestalo, že univerzálního vojáka propíchnete nožem a on Vám umře. BLBOST Navíc zde univerzální vojáci působili příliš lidsky. Ne téměř jako stroje ať už v jedničce nebo dvojce. Také je škoda, že to celé vlastně vyřadilo druhý film ze hry. Jako by nikdy neexistoval. Dvě třetiny filmu jsou bohužel pouze stínem i již ne tak dobré dvojky. Všechno alespoň trochu napravuje závěr filmu, když se Luc konečně dostane do akce a jakmile přijde o samopal a spoléhá se kromě svých rukou a nohou už pouze o nůž, začně to pravé maso. Skvělá akce o tom, jak nožem naporcovat pár ukrajinců. Poté ukázat několik nekompromisních kopů a chvatů jako za starých časůudělat s Dolphem pár nových vchodů (+ jemu nový vchod do hlavy) a nakonec to rozjet ve velkých s NGU. Škoda, že se van Damme nedostane do akce o pár desítek minut dříve. Mohlo to všechno dopadout o mnoho lépe. Závěr tedy vytahuje film z absolutního podpodprůměru až k mé 50 % hranici. Normálně bych dal 2*, ale jelikož jsem si uvědomil, že bych si to nikdy neodpustil, musím dát tři. Čekal jsem víc, těšil jsem se a skoro to nestálo za to. Co se týče naznačeného pokračování, tak raději ne, už tenhle film se u mne pohyboval těsně nad odpadem. Možná s lepším režisérem a s větším využitím van Dammeho by to za to stálo.

Špatnej polda (2009)

Nejlepší film Nicolas Cage za poslední dobu. Film s vypracovaným scénářem a skvělým výkonem Nicolas Cage. Jen ten happyend byl možná trochu přehnaný. Najednou všechno skvěle vyšlo, všechno dobře dopadlo, zazvonil konec a pohádky je konec. I oproti tomu jde však o mnohem lepší film než původní Bad Lieutenant z roku 1992 a to hlavně díky již zmíněnému scénáři. Nicolas Cage nedostal tolik prostoru v tomto filmu se předvést, jako Harvey Keitel tehdy, ale i přesto byl excelentní. Ne tak extrémně, ale stále dost zkorumpovaný polda, který však ví, na kterou stranu se postavit. 85 %