Město žen (2009) (seriál)

Hlavní devizou tohoto seriálu jsou skvěle napsané geniální postavy, jejichž hlavní a občas správné trhlé vlastnosti budete mít za chvilku v malíku a každý díl budete čekat, kdy se nějaká z nich projeví. Zároveň je seriál úžasnou přehlídkou všech vztahových předsudků , pří a nesrovnalostí, na kterých je většina dílů postavená a skvěle je vystihuje a řeší. Jsem zvědavý, jak dlouho tahle šablona tvůrcům vydrží, nejde ani tak o kvalitu, ale spíš o to, kdy jim tyhle náměty dojdou a budou se muset přeorientovat jiným směrem. Těsím se na druhou sérii, protože ta první mě bavila. G.A.C. Edit po 2. a 3. sérii. Kvalita šla dolů. Ne nijak rapidně, ale už to není ono, to co v první fungovalo se stává otravných. Ty očekávané reakce jsou pořád jedny a ty samé, málo co vás překvapí. Jules je naprosto zbytečná a nepřináší vůbec žádné vtipy, to samé Grayson, nebo Andy, zbytek se občas zmůže na nějaký slušný vtípek, ale celkově to začíná nudit. Hlavně druhá série. Třetí se vrací trochu nahoru, ale ne dost. Po třech sériích 65 %

Jsem číslo čtyři (2011)

Nemohla ta kulervoucí akce začít dřív a trvat trochu déle, já se pořád ještě nenabažil. Kromě toho mohl mít závěr trochu osobnější a duchaplnější zakončení. Je opravdu škoda, že kromě akčního závěru film ani pořád dech nenabral, natož aby ho ztrácel. Námět dobrý, jen kdyby ho dostal do rukou trochu lepší scénárista, takhle se člověk hodinu deset těší na závěrečnou půlhodinu a to čekání není sice nesnesitelné ani nudné, jen trochu nemastné a neslané. Pokračování s lepším scénářem bych si ale nechal rozhodně líbit.

Fotři jsou lotři (2010)

Nevím, prostě tuhle sérii mám rád a nějakým způsobem, i když to není čistá komedie, mě pobaví, nikdy nenudí a vždy mě prostě něčím dostane. Možná je to pořád to samé, ale co, pořád to funguje. Jen dvě stolovací scény bych si odpustil, jako tu blicí, tak tu krvavou. Ten zbytek typicky "fockerovsky" fajn

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Ke konci už je to docela slušná schíza, jen je to celé taková těžkopádně nedotažené a hlavně lacině zakončené. Pár dobrý nápadů by tam bylo, jenže člověk má nakonec pocit, že to vlastně nedává smysl, že to není celé. K tomu dodatku na konci se nemá cenu ani vyjadřovat.

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

K Reaperovi jsem se dostal víceméně náhodou, i když jsem samozřejmě věděl, že existuje i přibližně o čem je. Prvních pár stand alone epizod je škoda, sice uvádějí do děje, ale myslím, že ten základ byl všem jasný po dvou dílech. Když se to příběhově pohne, začne to mít grády. Co mě však bavilo víc, než skvělá příběhová linka byla vztahovost seriálu, tedy aspoň Samovy vztahy (tedy od té doby, co se z něj jako ňoumy stal normální kluk ve které jsem se docela viděl). Ať už to byla Taylor, Cady, nebo pak konečně Andi, byly to díly, které mě bavily nejvíc a v druhé sérii mi hrozně chyběly, když už se všechno zase točilo jen kolem Andi. Je třeba přiznat, že některé zbylé vztahy byly opravdu trochu over-the-top. Kdo si svoji roli očividně užíval byl Ray Wise a jeho ďábel je nezapomenutelná postava, tak kousavá a vtipná zároveň a přitom tak nekompromisní. Je škoda závěru druhé série, která už tak byla nastavovaná po roční pauze, že se autoři neodhodlali k nějakému lepšímu zakončení a nechali zápletku otevřenou, sice dobře otevřenou, ale vzhledem k opětovnému zrušení zbytečně otevřenou. Každopádně první série mě bavila o poznání více, než druhá, kde mi prostě něco chybělo. Oblíbené postavy: Sam "Reaper" Oliver, Devil. 1. season: 80 %. 2. season: 60 %.

Invaze (2007)

Ta myšlenka na konci je fakt dobrá, ale přesně jak tu už bylo několikrát řečeno, je to film, jehož podobné variace jsme již viděli několikrát a tohle prostě nevybočuje ze zajetých kolejí. Navíc Daniel Craig se mi do podobných rolí prostě vůbec nehodí. Tím svým zdejším účesem by se hodil do filmu o náckách, ale ne do amerického sci-fi thrilleru. Celkově jsou to trochu lepší tři hvězdy, řekněme těch 65 %, ale nic víc, nic míň.

Barmský videožurnál (2008)

Tady je jakýkoliv komentář zbytečný. Každý kdo se alespoň trochu zajímá o světové problémy by se tomuto dokumentu neměl vyvhnout.

Cesta na trůn komedie (1999)

Vážně? Vážně to má tady tolik procent? Nevím nakolik celou tu komediální složku zabil v mém případě dabing, ale tak jako tak to byla vážně hovadina.

Potomci lidí (2006)

Po druhém shlédnutí se můj pohled na film přecijen trochu změnil a k lepšímu. Při prvním se mi nadšení vyhlo, při druhém se dlouho vyhýbalo též, říkal jsem si, že sice na filmu nevidím objektivní chybu, ale prostě mě ten film nechytnul, avšak jakmile došlo na tu úžasnou scénu na jeden zátah, ani jsem nedýchal. To bylo mistrovství nejvyšších kvalit následované další úžasnou scénou, kdy Theo s Kee a dítětem procházejí houfem lidí a vojáků z domu zpátky do ulic a všichni oněmí a pouštějí je dál, navíc podbarvené skvělou hudbou. To je to, co mě nakonec přinutilo tu čtvrtou hvězdu přidat. 75 %.

Repo: Genetická opera! (2008)

Je to škoda, byl jsem opravdu zvědavý na tenhle muzikál s Anthonym Headem a on byl opravdu jedním z mála aspektů, který mě nezklamal. Jinak se bohužel nejedná ani o moc dobrý horor, ani o moc dobrý muzikál, ani moc dobré scifi.