Bouře (2010)

Občas docela slušná zhovadilost, nevím co bylo horší, jestli přeslazené řečičky těch dvou mladých šlechtických křepelek, nebo dvojice Molina Brand, kteří tam poskakovali vožralí jak hovada, v čele s Hounsouem. Má to něco do sebe, ale tyhle elementy to strašně sráží a celkově je to takové nekonzistentní a nezajímavá slátanina.

Kazatel (2011)

Když jsem ten film sledoval, uvědomoval jsem si, že je tam všechno, co se mi líbí, slušná akce, správní herci (zejména Karl Urban neskutečně ruloval), dobrý námět, pěkná hudba, jen ten scénář občas pokulhával, ale budiž. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi, ale na ty čtyři tomu protě něco chybí, přesto, že když se nad tím zamyslím se mi to líbilo, ten důležitý vnitřní pocit mi říká, že to tak dobré nebylo, takže kočním u třech. 65 %

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Jak píše larelay, film se vám bude líbit podle toho, jak moc se dokážete ztotožnit s hlavní postavou a to se u mě prostě nedá popřít. Nebudu se tady rozepisovat proč, prostě mám rád tyhle postavy a filmy o nich, protože s nimi dokážu neskutečně souznít a vcítit se. Přidám-li k tomu moji lásku ke zvířatům, která tady hraje také velkou roli, nemohu jinak, než Temple jako filmu i Temple jako člověku dát plné hodnocení. Zlatý Glóbus a Emmy pro Claire naprosto zasloužené. Škoda, že se nemohla dočkat nominace na Oscara.

Tři dny ke svobodě (2010)

V poslední době se u mě s pěti hvězdičkami roztrhl pytel, protože je dávám už potřetí během šesti dnů, zatímco do nedávna to bylo tak jednou za šest týdnů možná. Nevím, co to v sobě tenhle film má, ale má od začátku do konce neskutečnou atmosféru, nedává šanci, aby se člověk nudil a konec je tak napínavý, tak napínavý. Takové napětí už jsem vážně dlouho nezažil. Akorát zjišťuju, že je to vlastně remake francouzského filmu, který jsem neviděl, ale tak možná na něj časem taky dojde. 91 %

Mission: Impossible III (2006)

Nejrealističtější ze všech M:I. Vychytaný scénář do poslední nitky, avšak nepřekombinovaný jako v jedničce, uvěřitelná a nepřepálená akce a celkový šmrnc tomu dávají punc komplexního filmu. 80 %

Mission: Impossible II (2000)

Můžu já za to, že se mi tak často líbí nejhorší díly série? :-D Ať už je to Mission Impossible, Hannibal, Star Wars, nebo Smrtonosná zbraň? Opět kulervoucí over-the-top akce, ale tentokrát v tom lepším slova smyslu. Nejakčnější Cruise v dějinách, Woo nezklamal, Zimmer také ne, co víc si přát. 71 %

Mission: Impossible (1996)

Scénář překombinovaný až moc, sotva se v tom člověk začne trochu orientovat, zamotá se to znovu a ještě víc. Vymyšlené je to ale chytře, to se musí nechat. Závěrečná akce je ale už hodně over-the-top a to nemyslím v tom nejlepším smyslu. Prostě až moc přehnané. U mě nějakých 65 %

Rudý škorpion (1988)

Ten závěr je prostě bombička, skvěle natočená a podkreslená dobrou hudbou, avšak všechno co tomu předchází je takové napůl tam a napůl tam. Pro milovníky akčních filmů málo akční, pro vážnější publikum příliš akční. Prostřední část je taková snaha o vážné nakouknutí do mysli člověka, který se postupně mění z nemyslícího zabijáckého stroje na uvědomělou lidskou bytost, která se nebojí využít své schopnosti pro pro něj nově nalezené dobro. Ani jedno bohužel není vypipláno a dovedeno k dokonalosti.

Exterminátor 2 (1994)

Není z toho cítit tak brutální béčkovitost, jako v případě prvního dílu. Je vidět, že se tvůrci snažili zabrnkat na trochu (ale opravdu jen o trošinku) vážnější notu. Sasha Mitchell potěší, závěrečné překvapení je možné trochu očekávat, protože nápověd je dost, já osobně jsem však do poslední chvíle netušil, zda to není jen lobotomie tvůrců, což se naštěstí nepotvrdilo. Nebýt tam toho dementího šerifa, možná bych dal i čtyři, ale tahle postava to docela zazdila, naprosto stupidní postava.

Temný anděl (1990)

Výtěčná scifi akční kriminálka, co víc si přát. Na začátku 90. let byl Dolph ve vrcholné formě a tenhle film je prostě boží, s dobrou zápletkou, nejcoolovějším Huesem a dotváří tomu atmosféru výtečná podmanivá hudba. Akční film jak ho máme rádi, navíc postavený na pole sci-fi. Věděl jsem, proč se na tenhle film těším. 75 %